Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehetne kezdeni vele? 15...

Mit lehetne kezdeni vele? 15 éves, de ez már tűrhetetlen.

Figyelt kérdés

Hugom 15 éves, és újabban egyszerűen kibírhatatlan a viselkedése. Azt hiszi övé a világ, mert kijárta az általánost, és ő már nagylány lett. A trágár beszéd és a visszapofázás a legenyhébb az újonnan felvett szokásai közül. Az egyik legrosszabb a folyamatos szökés. Édesanyám és mostohaapám jelenleg olyan szerencsétlen munkabeosztásban dolgozik, hogy mindketten ugyanakkor éjszakások, áttetetni nem tudják, már próbálták, és ilyenkor hiába tiltják hugomnak, hogy elmenjen otthonról, fogja magát és lelép. Nem egyszer esett már be hajnali 6-kor RÉSZEGEN az ajtón!!! Volt, mikor szombat este bulizni akart menni, anyu nem engedte, erre felkapott egy kést, hogy leszúrja anyut, ha nem engedi. Mostohaapám (neki édesapja) vette ki a kezéből, és hát elcsattant egy atyai pofon is. Azóta meg hugom jártatja a száját, hogy feljelenti őket gyermekbántalmazásért...

Mit tehetnének édesanyámék? Pszichológus? Vagy várni, hátha a középiskola, új társaság, új barátok, majd jobb irányba terelik???


2011. aug. 2. 20:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Én olyan koleszba jártam, ahol inni, cigizni nem lehetett.Eléggé szigorú volt. Ez középiskolás koli, nem fősulis. fősulin már egészen más. mind a kettőben voltam. középiskolaiban nagyon erős az ellenőrzés és a szankcionálás is.
2011. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

"Én olyan koleszba jártam, ahol inni, cigizni nem lehetett.Eléggé szigorú volt."


Na, egy ilyen rá is ráférne, de mint már írtam, abban a városban lakunk, ahol a gimi van, így a koli dolog kilőve :(

2011. aug. 2. 21:58
 13/26 anonim ***** válasza:
Mehet szerintem ő is koleszba.Nekem volt olyan osztálytársam,aki nem jött ki a szüleivel,inkább koleszos lett,pedig ott lakott.
2011. aug. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először anyukádnak le kéne ülnie vele beszélgetni, de semmiképp sem leszidni, hanem higgadtan elmagyarázni neki a dolgokat, hogy ez nem így működik, megkédezni, hogy esetleg van-e valami ami gondot okoz neki stb. Fontos, hogy megbízzon anyudban vagy benned és tudja, hogy bármit elmondthat nektek. Köthetnének kompromisszumot, hogy pl elmehet bulizni, ha kitakarítja a szobáját, kész a házija, eljár nyelvtanfolyamra, hogy megtanuljon egy nyelvet vagy hasonlók. Kéne találni neki valami hobbit, ami leköti a figyelmét. Csináljatok közös programokat, ketten a tesóddal, vagy akár az egész család. Tudom, ezek mind költségesek, de remélem azért tudtam segíteni :)
2011. aug. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a ti válaszaitokat is!


Kedves utolsó, nagyon jó ötleteket soroltál fel. A beszélgetést már próbálták, mindig oda lyukadnak ki, hogy ő már nagylány, megváltozott az élete, és ezt meg kell érteni. Hobbyja volt, minden hétvégén jártak lovagolni, de már ez sem érdekli :(

Én is próbáltam már, hogy na gyere, menjünk el moziba, (akkor még nem született meg a gyermekem), és közölte, hogy velem nem jön, mert tiszta égő, hogy ekkora hasam van...

2011. aug. 3. 08:28
 16/26 anonim ***** válasza:
55%

Ő egy kamasz! Minden kamasz hülye, én is az voltam. Persze nem azt mondom, hogy nem kéne utánanézni drognak ilyesminek (azt azért nem minden kamasz csinálja). Viszont szerintem is a beszélgetés a megoldás, és az odafigyelés. Egy kamasz nagyon idegesítő tud lenni de ez neki sem könnyű. Úgy érzi mindenki, az egész családja, az egész világ ellene van, tudatosítani kell benne, hogy ez nem így van.

És szintén a kamaszságából kifolyólag érzi úgy, hogy ő a világ közepe. Ez természetes. Támogassátok, szeressétek.

2011. aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Természetesen szeretjük, de a múltkori késes dolog azért már betette a kaput. Beszélgetni próbáltak már vele, de nagyon úgy néz ki, marad a gyerekpszichológus. Neten nézegettem most a városban van is nevelési tanácsadó, csak azt nem tudom, hogy oda kell-e beutaló :S
2011. aug. 3. 09:40
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy maguktól is megoldódnának ezek a problémák, de minek kockáztatni? Forduljanak szakemberhez a szüleid, mert ha valami komolyabb baj történik a húgoddal, sose bocsátják meg maguknak, ha nem léptek időben.

Pszichológus, amilyen gyorsan csak lehet. Ez a késes fenyegetőzés túlmegy a szokásos kamasz hiszti határán. A Nevelési Tanácsadóba nem kell beutaló. A szünetben szerdai napokon szokott ügyelet lenni. Anyukád jelentkezzen be minél hamarabb, és ecsetelje a helyzet súlyosságát, mert ilyen krízisszituációban remélhetőleg gyorsabban kap időpontot. Első alkalommal lehet, hogy csak a szülőket hívják be.

A húgodat talán emlékeztetni kéne rá, hogy felnőtt jogokhoz felnőtt kötelességek is tartoznak. Korlátozottan cselekvőképes 14 éves korától, ha hülyeséget csinál, a törvény előtt is felelős. Anyukádék nem tudják kihúzni a slamasztikából. Egyelőre nem tudja eltartani magát, munka helyett ősszel is tanulni fog remélhetőleg. Viszont a családi szolgáltatások csak a csecsemőknek járnak ingyen, neki bizony már részt kell venni a családi munkamegosztásban. És pont annyi szabadságot kaphat, amennyi felelősséget vállal.

Lehet hogy maguktól is megoldódnának ezek a problémák, de minek kockáztatni? forduljanak szakemberhez a szüleid, mert ha valami komolyabb baj történik a húgoddal, sose bocsátják meg maguknak, ha nem léptek időben.

2011. aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásodat!


Valóban nem kell beutaló, édesanyám már fel is hívta őket, péntekre kaptak időpontot, és csak neki és apunak kell mennie, hugomnak még nem. Továbbá azt mondták, hogy bár már saját családom van, és nem velük élek, lehet, hogy nekem is be kell majd mennem. Ha kell, hát bemegyek.

2011. aug. 3. 11:50
 20/26 anonim ***** válasza:
77%

Jézusom. Ha én ilyet csináltam volna - már ha egyáltalán lettem volna olyan elmebeteg, hogy próbálkozzak ilyennel - akkora taslit kapok érte, hogy lerepül a fejem. És nem mellesleg halál jogos lett volna.

Nem tudom mit javasol egy nevelési tanácsadó, addig is : bulizni és egyebekre valamiből jár el, azaz ne kapjon semmiféle pénzt, ha nem kap akkor legyen nagylány, menjen dolgozni és vegyen magának abból dolgokat, ne mossatok rá, ne csináljatok neki semmit, amit most természetesnek vesz. Ettől persze majd megsértődik, de amíg minden a segge alá van rakva, addig nincs rákényszerülve, hogy szót fogadjon. Komolyan, enni se adjatok neki, amíg így viselkedik, hát majd észbe kap.

Ha feljelent titeket, vázoljátok neki, hogy ezesetben intézetbe kerül, az intézetben főleg cigányokkal és egyéb jóéletű fiatalokkal fog találkozni, akik esetleg ugyanúgy reagálnak, mint ő, hogy kést rántanak vagy ki tudja - volt ismerősöm onnan, és mesélt érdekes sztorikat - szóval ne annyira reménykedjen ebben az opcióban.

De a viselkedése mindenképpen túl agresszív, talán tényleg drogok állnak mögötte, vagy új barátok, a rossz fajtából.

Sajnálom, kitartást hozzá!

20L

2011. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!