Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehetne kezdeni vele? 15...

Mit lehetne kezdeni vele? 15 éves, de ez már tűrhetetlen.

Figyelt kérdés

Hugom 15 éves, és újabban egyszerűen kibírhatatlan a viselkedése. Azt hiszi övé a világ, mert kijárta az általánost, és ő már nagylány lett. A trágár beszéd és a visszapofázás a legenyhébb az újonnan felvett szokásai közül. Az egyik legrosszabb a folyamatos szökés. Édesanyám és mostohaapám jelenleg olyan szerencsétlen munkabeosztásban dolgozik, hogy mindketten ugyanakkor éjszakások, áttetetni nem tudják, már próbálták, és ilyenkor hiába tiltják hugomnak, hogy elmenjen otthonról, fogja magát és lelép. Nem egyszer esett már be hajnali 6-kor RÉSZEGEN az ajtón!!! Volt, mikor szombat este bulizni akart menni, anyu nem engedte, erre felkapott egy kést, hogy leszúrja anyut, ha nem engedi. Mostohaapám (neki édesapja) vette ki a kezéből, és hát elcsattant egy atyai pofon is. Azóta meg hugom jártatja a száját, hogy feljelenti őket gyermekbántalmazásért...

Mit tehetnének édesanyámék? Pszichológus? Vagy várni, hátha a középiskola, új társaság, új barátok, majd jobb irányba terelik???


2011. aug. 2. 20:22
1 2 3
 21/26 lalu480 válasza:
7%
jaj de birom a tesod pont mint en
2011. aug. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
52%
elkéne látni néhány nevelő célzatú poffonal
2011. aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Egy hatalmas pofon, és kilátásba helyezni a rendőrségi feljelentést, mert késsel valakinek támadni nem szimpla "bocsi, idegből jött, de nem gondoltam komolyan!" dolog.


Az igazi neveléssel már elkéstetek, de még talán lehet rá hatni. Beszélgess vele te is sokat, tartsd rajta a szemed. Nem tudom, milyen tanuló, de azt is meg lehet említeni neki, hogyha folytatja ezt a viselkedést, mehet nevelőotthonba vagy javítóintézetbe (ott nem ciciznek az emberrel, keményenek). Nem kötelessége a szülőnek eltűrni a gyerekétől mindent!

2011. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Én is most jártam ki az általánost. És nem vagyok ilyen! Szerintem ez teljesen a társaságtól függ. Egyik osztálytársam. Hetedik óta jár az idősebb fiúkkal kocsmázni, lerészegedik, és másnap nem emlékszik, ki szívta ki a nyakát. Viszont alapból pedig egy nyugodt, kedves természetű lány. Ha a húgod alapból egy idegesebb, erőszakosabb természet volt, gondolom csak az erősödött fel. Beszélj vele komolyan. Vedd rá, hogy hallgasson végig és gondolkodjon el, minek teszi ki családját. Egy hosszú beszélgetéssel én tudok hatni a nővéremre. :D Idősebb nálam, de én bölcsebb vagyok. :)
2011. aug. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

utána kell keresni a "baráti körnek" szerezni szülői telefonszámokat, se mobil se net se szakkör

és mi az hogy kiabál veletek?? 17 éves vagyok... megmerném tenni olyan pofont kapnék, de hát jogosan! A szüleim, ök felelősek értem, ők neveltek fel... nehogymár nekem álljon feljebb tiszteletlennek lenni meg ugy csinálni tizenévesen mintha felnőtt dolgozó tapasztalt ember lennék. Szólj a szülöknek hogy kezdjék el megnevelni muszáj! :(

2011. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
nekem is van sok barátom, akikkel egyszer-egyszer betérünk valamelyik szórakozó egységbe, de eszembe nem jutna ilyet tenni.Nem a kocsmázástól, bulizástól függ, hanem a társaságtól, valóban.
2011. aug. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!