Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy vegyem rá 3,5 éves...

Hogy vegyem rá 3,5 éves fiamat hogy szót fogadjon? Szándékosan cukkol szerintem. Van, hogy álló nap ordítok mert nem ért a szóból!

Figyelt kérdés
Van egy 15 hós öccse. Még nincs helye az oviba, felvették, de költözés miatt másik ovi kellett, várólista elején van már. Nem megy magyarázással, seggre veréssel, ordítással, fenyegetéssel, sírással, fa kanalat is bekészítettem(nem húztam rá vele.) mutatóba de semmi. Gondolom figyelemfelhívás is ez. De mit tegyek? Másnak mi vált be? Kész vagyok, csak az én gyermekem ilyen! Jól elronthattam valahol...
2011. okt. 26. 12:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"már azt hittem csak én szoktam üvöltözni:-))))))"


Ah, ha én kieresztem a hangom..... Tarzan mellettem csak egy cincogó kisegér.


Kitartás anyukák, nekem már nagyobbak, egyre kevesebbet kell üvölteni ahogy értelmesebbek lesznek. Ez a 3,5 éves kor, mellé még egy kistesó egy anyapróbáló időszak, ezt túl kell élni ép ésszel.

2011. okt. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a korban örülnek, ha ugráltatod őket :) Pl. szívesen elrakodik, ha porszívózok, a kicsi után, kipakolja a mosogatógépet, adogatja a ruhákat a teregetéshez, mosógépbe is bedobálja a holmikat, megmossa a főzéshez a dolgokat. A kicsi ott téblábol körülöttünk, de már másfél évesen is ki tud pakolni a mosogatógépből. Még egyik sem tört el semmit, én annál inkább...nagyon meg kell köszönni, ha csinál valamit :) Boltban keressük amit venni kell, pakol a kosárba, fel a szalagra, adogatja a szatyorba a holmikat. Azt is megbeszéljük, mit veszünk. Úgy érzem, kell neki a feladat, szekrényt pakolni is imádnak, úgyhogy mi gyakran rakunk rendet a ruhák között meg a konyhaszekrényben. Legutóbb mondjuk a szárított leveskocka bánta, mert felfalták. Az idő is megy és nem lesznek kétbalkezesek a házimunkában. Nálunk a Bajkeverő majom a kedvenc, ha segítenek, nézhetik felvételről :)
2011. okt. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utolsónak főleg! De a kiabálástól, ordítástól nem sérülnek lelkileg? Nem lesz magának való, elnyomott stb. Ezektől mindig tartok.
2011. okt. 27. 12:35
 14/23 anonim ***** válasza:
szerintem gyereke válogatja. Nekem a kicsi olyan, hogy nem szabad vele kiabálni, mert megijed, sír, a nagyot nem érdekli. Pedig a kicsi szokott úgy ordítani, mint akit nyúznak, úgy látszik, csak neki szabad...Lelki sérült szerintem nem lesz, de nem arra kellene tanítani, hogy így kommunikálunk, a kiabálást tartogasd a nehéz helyzetekre, mert megszokják.
2011. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Igen tudom és igazad van. Amúgy öt nem érdekli. Neha meg alkalmi süket. Na ezzel készít ki legjobban! Van hogy 10x szólok mégsem reagál. Áááh. Veszett ügy. Jó gyerek meg okos csak sok a fölös energiája gondolom.
2011. okt. 27. 14:09
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

De lehet sérült. Lehet agresszív, lehet érdektelen stb.

Ez egy nehéz időszak dolgozz magadon, hogy ne ordíts. Foglald le őket, a nagyobbik aki még kicsi (ne feledd) segtgethet neked. Én odaállítottam magam mellé mosogatáskor is nagyon élvezte kapott egy műa. tányért egy szivacsot és hajrá. Jó meg kellett magammal beszéljem, hogy lassabban fogok haladni, és hogy ki is fog menni némi víz, de valamit valamiért.

Addig a kicsi ha nincs el magában odaszervezitek egy pléddel a földre kis cuccaival. Mosásban is segíthetnek. Ha mást nem csak add nekik a feladatot hagy pakolhassák, addig is elvannak foglalva. Ne számíts segítségre, ne azt várd, csak arra akarj kilyukadni, hogy elvoltak vele addig is. Ne hagyd egyelőre egyedül őt ilyesmivel, együtt sokkal jobb, úgy jobban beleveti magát, és másodjára, harmadjára kis időkre egyedül csinálhatja a pakolászást, te addig is szabad leszel.

Veréssel ordítással sok pozitívat hosszútávon nem fogsz elérni. Nem fognak jobban figyelni, sőt ők is átvehetik ezt a normálisnak nevezett stílust, ha azzá teszed az örökösséggel. Tarts ki, eltart még ez az időszak egy darabig, de hidd el lesz még könyebb is. Ha viszont könyebb, akkor azt fogadd el, adj egy kis időt magadnak felfogni, elfogadni, hogy hm.. azért idén csak jobban alszok,mint tavaly, hm.. mintha kevesebbet éreztem volna ma késztetést ordítani stb. Fontos ezeket rögzíteni magadban ne lépj át rajtuk, ezek segítenek újabb erőt adni.

Nyugi, türelem !

2011. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok,nekem 2 és fél éves fiam van,aki a hisztijével borít ki...Az idegeim már offon vannak,sokszor kiabálok rá,de ha nem is kiabálok,biztos érzi,hogy ideges vagyok,mert nyugtalan ő is. A bölcsit nem rég kezdte,lett 2 barátja a rosszabbik fajtából és 180 fokot fordult....Nem bírom elviselni...Egy orvosos oldalra írtam,engem hibáztatnak a viselkedéséért,de nem lehet ezt minden esetben jól csinálni.Nem szeretném elrontani a gyereket,de nem tudom,mit kellene tegyek,hogy ne pukkanjon el az agyam:( Higgadtan lehet ezt a végtelenségig csinálni?Nem nő rá a fejedre,ha csak szépen elmondod,hogy nem szabad??Mert nálunk ez nem megy így...Ha büntetem,hiszti van...Akkor mi a megoldás?
2011. okt. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha 10x szólsz és nem reagál, próbáld ki ezt: guggolj le hozzá, érd el, hogy rád nézzen, amíg beszélsz, esetleg ismételtesd is el vele, amit mondtál.
2011. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Én amit előző mond azt csinálom, kivéve, hogy nem várom meg a 1O-szeri rászólást. Szerintem te se tedd, addigra már rég ordítassz.

Másodjára harmadjára már mehetsz mondani neki szemmagasságban.

Nálunk ez megyeget, de már hónapok óta, szóval legyél türelmes ez a módszer is eltarthat igen sokáig, de mégis normálisabb, mint az ordítás.

2011. okt. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Az üvöltéssel semmire sem mész, mert vagy megijed, vagy élvezi azt,h anyuka kivan akadva megint ki tudtam borítani.

Próbáld meg nyugodtan, de rendkívűl haátorozottan a tudtára adni, hogy ezt kötelező megcsinálnia, nincs apelláta, ha a fakanállal próbálod ijesztgetni, de nem versz rá egy idő után le se fogja szarni, h ott van mert az ő szemében az már csak anyuka új fenyegetése ami semmit sem ér, mert nem meri használni....

Sírással nem érsz semmit azzal csak azt árulod el, h tehetetlen vagy egy 3,5 éves még nem ijed meg ettől hanem élvezi!


Azért viselkedik így mert így próbálja, m fel hívni magára a figyelmet, én vmi kis házi munkát vagy vmi feladatot a tesójával kapcsolatban adnék ilyenkor neki, h elfoglalja magát, s ne felejtsd el sokszor dícsérni!


remélem segítettem :D

2011. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!