Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más gyerek is ilyen 3 és fél...

Más gyerek is ilyen 3 és fél évesen?

Figyelt kérdés
Teljesen elbaltáztam a nevelését, mindig hozzá igazítottam mindent, játszottam vele, szinte egész nap, a kistesót is háttérbe szorítottam. Eredmény: nem hajlandó önállóan enni, öltözni, nem is szobatiszta. Nincs baj az értelmével, a pszichológus szerint okos is. Viszont teljesen fütyül ránk, a kéréseinkre. Akkor sem szól, ha bepisil-kakil. Nem tudom mit csináljak vele, nevtan nem jó semmire. Állandóan a számat tépem, a bevásárlás olyan, mintha egy marék hangyát próbálnék terelgetni, mindent megfog, csak azért nem pakol, mert rászólok, és mindig ugyanazt eljátssza. 1,5 éve nem hajlandó kézen fogva jönni velem az utcán, közelharc van, hogy fogja már meg a kezem az úttesten. Semmi haladás, minden áldott nap csak harc és hiábavaló szájtépés.
2011. dec. 5. 08:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik korábbi válaszoló vagyok...ez a pohár dolog is nekem kicsit gyanúsnak tűnik (hogy ennyire mániásan ragaszkodik hozzá) az én fiamnak is ilyenek voltak és kiderült hogy van egy pár autisztikus tünete meg figyelemzavara. Most mozgásterápiára is járunk ( a nevelés beli 100% os következetességek mellett)

Egy pillanatnyi megingást se szabad tapasztalnia mert teljesen megborul a viselkedése akkor.

2011. dec. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
kimondottan mániás. Minden nyamvadt nap ugyanazokat a dolgokat kell megnézni, megfogni a boltban, becsukott szemmel tudom, melyik boltban hová szalad. Mikor a mama sétáltatta, csak arra akart menni, amerre mi szoktunk járni, bejáratott útvonalaink vannak. Teljesen napirend függő és gyorsan tanul. Azért is vittem pszichológushoz, hogy mi baja, annyira más, mint a másik gyerekem, főleg a kommunikáció terén. De szerintük nincs baja. Ráadásul ha kérdeznek tőle valamit, akkor elkezdni mondani, ami őt érdekli, nem válaszol.
2011. dec. 5. 12:35
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírsz, eléggé autizmus tünet. Ne hagyd magad, kérj felülvizsgálatot a gyerekorvosnál, ha kell, 1000x. Minél előbb kezdik kezelni, annál jobbak az esélyei.
2011. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
igen, én is tudom, hogy nagyon sok minden jellemző rá, Mr Monk elbújhat mellette. Agybajt kapok, hogy minden ajtót be akar csukni, bárhol vagyunk, és azon meg ledöbbentem, hogy nem igazán hatja meg semmi. Ketten már látták, nem tudom, hová vigyem még? Mondjam, hogy nem bízom a tudásukban? Sokkal türelmesebb lennék vele, ha tudnám, baja van és megmondaná valaki, hogy mi az és hogyan kezeljem. Mert így csak lesek, hogy akkor miért nem olyan, mint a többi?
2011. dec. 5. 13:39
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, elég durva, amiket írtál...szegénykém, nem lehet egyszerű neked!

Látom, már többen írták az autizmus gyanút. Nekem is egyből ez ugrott be. Ugyanakkor fura, hogy két pszichológus sem talált semmit. Szerintem ne hagyd magad, vidd újabb meg újabb szakemberhez, mert az, ahogy viselkedik, nem normális reakció a nevelésedre. Ez messze túlmegy a dacon, az akaratosságon.


Oviba nem jár? Fontos lenne tudni, hogy kortárs csoportban hogy viselkedik. Mennyire illeszkedik be, mennyire fogadja el az ottani (nem otthoni) szabályokat, mennyire együttműködő, milyenek a társas kapcsolatai.

2011. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Na hát ezek így leírva teljesen olyan tüneteknek tűnnek pedig...Nem tudom hol laktok, de Budapest, Vadaskert Alapítványt tudom javasolni!! Ingyen van és viszonylag gyorsan (1 hónapon belül) adtak időpontot nekünk is nemrég.
2011. dec. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

kisváros, nem Bp.

Járt oviba, de kitették, mert nem szobatiszta. Egyáltalán nem szólt ott sem, ha pisis lett. Elméletileg tudja, hogy a vécébe kell pisilni-kakilni, de nem szól akkor sem, ha átázott. Jól elvolt, mint a befőtt az oviban, nem volt vele más probléma, szépen eljátszott magában.

2011. dec. 5. 13:53
 18/35 A kérdező kommentje:
16-os válaszoló, miért vitted el a gyerekedet? Furcsán viselkedett? Ennyi idős korban is megállapítanak nála autizmust? Tudom, hogy valami nem klappol nála, nyugtalanít is, hogy miért ilyen?
2011. dec. 5. 13:57
 19/35 anonim ***** válasza:

Bakker, kiteszik az oviból, és még ez sem szúr szemet egy "szakembernek" sem?


Jó, mi itt csak laikusok vagyunk, de minden, amit leírtál, annyira tipikusan autisztikus tünet mind... Ne hagyd magad, járj utána, legyél rámenős! Írd össze a furcsaságait, megrögzött szokásait, és ha legközelebb egy "szakértő" nem talál semmi problémát, akkor tételesen kérdezz rá mindegyikre, hogy akkor ez miért van? és ez? és ez?

2011. dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
A Vadaskertet már sokat emlegették itt az oldalon, és azt mondják, az egész országból fogadnak gyerekeket, nem csak Budapestről.
2011. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!