Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más gyerek is ilyen 3 és fél...

Más gyerek is ilyen 3 és fél évesen?

Figyelt kérdés
Teljesen elbaltáztam a nevelését, mindig hozzá igazítottam mindent, játszottam vele, szinte egész nap, a kistesót is háttérbe szorítottam. Eredmény: nem hajlandó önállóan enni, öltözni, nem is szobatiszta. Nincs baj az értelmével, a pszichológus szerint okos is. Viszont teljesen fütyül ránk, a kéréseinkre. Akkor sem szól, ha bepisil-kakil. Nem tudom mit csináljak vele, nevtan nem jó semmire. Állandóan a számat tépem, a bevásárlás olyan, mintha egy marék hangyát próbálnék terelgetni, mindent megfog, csak azért nem pakol, mert rászólok, és mindig ugyanazt eljátssza. 1,5 éve nem hajlandó kézen fogva jönni velem az utcán, közelharc van, hogy fogja már meg a kezem az úttesten. Semmi haladás, minden áldott nap csak harc és hiábavaló szájtépés.
2011. dec. 5. 08:11
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Halgas a válaszolokra

lépj lépj minél elöb

majdnem 4 éves gyerek már túlkoros

igy is nehéz dolgod lesz nagyon de késöb nagyob problémák is lehetnek.

2011. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
a pszichológus szerint a kistesó miatt önállótlan és azért nem akar önállóan enni, vécét használni, mert babát játszik. Kistesó 1,5 éves, mindenevő és villával is tud enni, a nagy meg nem. Kérésre pisil, de magától soha nem szól. Még járunk foglalkozásra, remélem, eldől valamilyen irányba a dolog.
2011. dec. 5. 16:51
 23/35 anonim ***** válasza:
38%

Januárban lesz 3 éves a fiam. De ilyen jellegű problémája nincs. 9,5 hós a kistesója.

Fiam önálló, egyedül wc-n wc-zik, egyedül eszik, mindent egyedül akar és csinál is képességeinek megfelelően.

2011. dec. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
66%

a 16 os vagyok...igen, ilyesmiket csinált az enyém is csak nálunk a szobatisztasággal nem volt probléma de minden más hasonlóan alakult mint nálatok.

Szülői tréningre is megyünk amit a vadaskert szervez hogy mindenféle segítő eszközzel segíteni tudjak a kisfiamnak, mert ez nem teljesen oké dolog, szóval lehet a kistesóra fogni (nálunk is van kisebb) de ezerszer önállóbb mint a nagyom...

2011. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
48%

Figyelj, Te vagy az édesanyja.Te vagy vele a nap 24 órájában,Te látod hogy valami nem stimmel.

Én mindenképp megnézetném szakemberrel.


4 gyerekes Anyuka.

2011. dec. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az én fiam is ilyen csak vannak iszonyat hisztirohamai is és 1 valamiben más oviba nem pisil be csak max ha mélyen alszik. Én már addig eljutottam vele, hogy este a joghurtot megeszi meg amit kézzel lehet eszi vajas kenyeret is tudná de inkább katonákat kér amit nem akar megfogni mert vajas lesz a keze. Nálunk is van kistesó aki olyan önálló, hogy egyedül eszik iszik.

Nekem amúgy az ovi sokat segít, de így is furcsa gyerek mindig is az volt, egyik pillanatba azt hiszem autista másikba, hogy asperger szindrómás és van amikor normális. Kakilni nem hajlandó egyáltalán a bilibe. Most lehet szar anyának tartotok de én mindig úgy értem el nála valamit, hogy kapott a seggére kettőt és nem szóltam hozzá míg bocsánatot nem kért. Pl: kistesó ököllel verésekor, aztán ágyba pisáláskor, na azóta állandóan szól ha éjszaka pisilnie kell csak ha beteg akkor nem. De sajna ő ilyen más, az oviba mindig azt mondják nincs vele gond szépen eljátszik.

2011. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
nálunk úgy szobatiszta, hogy időre pisil, pl. felkeléskor, lefekvéskor, mielőtt elmegyünk valahová, vagy ha már több óra eltelt. Magától nem szólna soha. De kérésre pisil a vécébe. És igen, fél, hogy piszkos lesz a keze!! De a csokitól nem fél ám, csak mástól! Nálunk inkább az van, hogy nem fogad szót, minden nap inkább eljátssza, hogy büntetésben van, de akkor sem fogad szót. Nem hat rá semmi. Az a klasszikus hiszti ritkán van, mikor földhözveri magát és ordít.
2011. dec. 6. 14:43
 28/35 A kérdező kommentje:
ja, és éjjel nem pisil be, ami fura.
2011. dec. 6. 14:44
 29/35 anonim ***** válasza:
73%

23-as vagyok.

Miért pontoztál le??????

A kérdésedre válaszoltam. Azért mert a fiam nem olyan, mint a tied?????

"Más gyerek is ilyen 3 és fél évesen?"

Primitív!!!!!!

2011. dec. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

én nem pontoztalak le, bárki pontozhat bárkit bármilyen irányba, aki belép, te is pontozhatod a többi válaszolót, nem tűnt fel?

Inkább mindenkit fel szoktam pontozni, aki veszi a fáradságot és válaszol, mert ezzel segít

2011. dec. 6. 15:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!