Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más gyerek is ilyen 3 és fél...

Más gyerek is ilyen 3 és fél évesen?

Figyelt kérdés
Teljesen elbaltáztam a nevelését, mindig hozzá igazítottam mindent, játszottam vele, szinte egész nap, a kistesót is háttérbe szorítottam. Eredmény: nem hajlandó önállóan enni, öltözni, nem is szobatiszta. Nincs baj az értelmével, a pszichológus szerint okos is. Viszont teljesen fütyül ránk, a kéréseinkre. Akkor sem szól, ha bepisil-kakil. Nem tudom mit csináljak vele, nevtan nem jó semmire. Állandóan a számat tépem, a bevásárlás olyan, mintha egy marék hangyát próbálnék terelgetni, mindent megfog, csak azért nem pakol, mert rászólok, és mindig ugyanazt eljátssza. 1,5 éve nem hajlandó kézen fogva jönni velem az utcán, közelharc van, hogy fogja már meg a kezem az úttesten. Semmi haladás, minden áldott nap csak harc és hiábavaló szájtépés.
2011. dec. 5. 08:11
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Annak írom, aki lepontoz.
2011. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:

Nekem ez szúrt szemet -> 'Egyedül az rendíti meg, ha a kicsivel elmegyek valahová, őt meg otthon hagyjuk.'

Másik, amit írtál: ’pszichológus szerint a kistesó miatt önállótlan és azért nem akar önállóan enni, vécét használni, mert babát játszik.’


Az a gyanúm, hogy a kis tesóra lehet nagyon féltékeny, szerintem nem tudja kezelni a helyzetet, hogy ő is ott van és vele is kell foglalkoznod. Ámbár az utóbbi csak az én tippem… Mióta alakult ki ez a helyzet? A kicsi előtt is ilyen volt már?

Esetleg próbáltad azt, hogy a naggyal csak úgy foglalkozol, hogy a kicsi nincs ott?

2011. dec. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

A kicsit tornára szoktam hordani, akkor a nagy eléggé elveszett és kérdezgeti, hogy hol vagyunk.

Így is a naggyal foglalkozom sokkal többet, vele eleve több mindent is lehet játszani. De az a helyzet, hogy nem tudom, hová tenni a kicsit, nem viszi el senki, mert ő is eléggé nehéz eset, mindig csak ordít utánam. Mivel nem nagyon van segítségem, nincsenek máshoz szoktatva, csak hozzám. Ha anyós vigyáz valamelyikre, akkor is öt percen belül távozik, ha hazaérek.

2011. dec. 8. 14:04
 34/35 anonim ***** válasza:

Az én lányom épp ilyen.3 múlott.Annyi a különbség, hogy hisztérika is.:)Viszont nincsenek monkos tünetei, de nem szobatiszta, nem eszik egyedül...stb.mi is voltunk sok helyen, ayres terápián is.Mindenhol azt mondták, okos egészséges...csak én kombinálok...

...de nem veszik fel oviba, én kinyúvadok a két kicsivel, és alig bírom kezelni a hisztiket.

Csak azért írom, hogy nem vagy egyedül...remélhetőleg kinövik.

És ahogy olvasom, te mindkét gyerekedre figyelsz(pszichologus, torna...)ne vedd magadra, akik azt mondják, hogy elhanyagolod a nagy problémáit.

2011. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Voltatok dokinál?Megnézetted?
2012. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!