Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Magam se hiszem!!? Nem tudom...

Magam se hiszem!!? Nem tudom meddig mukodik?

Figyelt kérdés
a kislanyom 2 eves. benne van a dackorszakban. nem akar oltozni,vetkozni,gyogyszert bevenni,furdokadbol kiszallni,azaz akar csak szorakozik velem.sokat hisztizik etc.. tudjatok hogy van ez. tehat, eszembe jutott hogy mi lenne ha elkezdenek sirni orditani ,mint o szokott, utanozni ot mikor pl. nem engedi hogy pelust csereljek. es lass csodat! bevalt! mihely elkezdek sirdogalni,abban a pillanatban mint egy rongybaba elveti magat es azt teszek vele amit akarok. es most jon a java! nagyon taknyos es tele az orra. persze az orrspry egy cirkusz VOLT eddig. proba szerencse,kiprobaltam a sirast! LASS CSODAT! megemelt fejjel siri csondben varta a spray-t! megengedte mindket orraba hogy befujjak! es utana kijelentette hogy kesz. majd nem sirva fakadtam a meghatottsagtol! most komolyan mondom nem vagyok esznel! micsoda onfelaldozas ez egy ket eves kislanytol! mit szoltok?
2011. dec. 6. 07:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, mert süt a büszkeség a szavaidból, de én nem tartom annyira jó ötletnek a dolgot. Magamból kiindulva mindig nagy sokk volt számomra, ha a szüleimet szomorúnak láttam. Én pont ezért más megoldást keresnék.
2011. dec. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már én is eljátszottam, de ne örülj nagyon, csak egy párszor tudod eljátszani, aztán majd nem hatja meg. Legalábbis nálunk.
2011. dec. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
sut a buszkeseg?azert az nem! inkabb a velemenyetekre lennek kivancsi!es kulonben csak a vegso esetben alkalmazom,nem akarom ot terrorizalni! ha o sir ,en is azonnal reagalok es azonnal rafigyelek meg akkor is ha csak "hiszti".es csak akkor "fakadok sirva" ha latom hogy direct szorakozik velem,vagy tudja hogy bant engem ha nem fogad szot!
2011. dec. 6. 08:08
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Szia.

Nem akarlak megbántani,de én ezt érzelmi zsarolásnak nevezném.

A gyermeknek még ha a dackorszakát éli is (és nem utoljára lesz még egy ilyen korszak kb.:4 évesen is),nem azt kéne látnia,hogy milyen instabil anyja van neki erős bátor szülői képet kéne látnia.

Azonkívűl nyugodtan háboroghatol meg lepontozhatsz,attól még övön aluli a húzásod.

2011. dec. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:


Nem rosszindulatból írtam a "süt a büszkeség" dolgot. Csupán azt érzem, hogy itt egy anyuka, aki a végső elkeseredettség felé haladó úton talált valami kapaszkodót. Nincs is ezzel semmi baj. Mondhatunk mi akármit, te ismered a lányod, te vagy vele egész nap. A te döntésed, hogy mit csinálsz. A gyereknevelésben nincsenek jó és rossz dolgok. Csak nem gyerekre szabottak. Nekem speciel gyerekkoromban nagy törést jelentett volna, ha Anyut sírni látom, pláne miattam. Nálam nem sült volna jól el a dolog. Csak és csupán ezt írtam le.

2011. dec. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
miert pontoznalak le¿ eszemben sincs! velemenyeket kertem ,nem egyetertest! koszi az eddigieket ,meg akkor is ha negativak!
2011. dec. 6. 08:30
 7/13 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Szerintem pedig a gyerek ebből nem azt tanulja meg ,hogy anya gyenge,hanem azt ,hogy anya is ember.Ettől lehet ő még erős határozott anyuka.Ez pont olyan hülye felfogás,mint az ,hogy a fiúknak nem szabad sírni mert az nem férfias és mert erős fiú nem bőg.Ekkor balgaságot.Nekem 3 gyerekem van és van hogy én is sírtam már előttük és miattuk és nem lettek lelki betegek ellenben észre vették,hogy anya is ember és neki is rosszul esnek dolgok.
2011. dec. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani veled ezzel kapcsolatban.

Nagyon könnyű megszokni ezt, mert "kényelmes", hogy abbamarad a hiszti, a sírás. Aztán egyszer csak azt veszed majd észre, hogy egyre többször játszod ki ezt a lapot. Ha egyáltalán észreveszed...

Anyukám ugyanezt csinálta. Ez odáig fajult, hogy a mai napig képes sajnáltatni magát, ha olyan dolgot teszek, ami nem a kedvére való (24 éves vagyok). Csak egy idő után az álpityergés helyét átvették az olyan mondatok, mint például "te viszel engem a sírba", "nem vagy tekintettel rá, hogy milyen gyenge a szívem/magas a vérnyomásom/etc.", "téged az se érdekelne, ha itt feküdnék koporsóban". És ha ezekkel sem képes meghatni, akkor látványosan megsértődik és elvonul.

Lelkiterror.

2011. dec. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem hülyeség.2 éves már nagylány. 19hós az enyém. Probáljátok megbeszélni a gondokat... Jó én is sirok elötte de csak imitálom.Pl ha bánt. Ő se szereti a peluscserét,ilyenkor mondom neki h akkor pisiljen a bilibe:) Erre lemászik az ágyról s hozza a bilit. Öltözni ő se szeret de ha muszály.megmutatom,h rajtam is van zokni pl.Az én kicsim még nem beszél de mégis érti ha gond van:)
2011. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
2 füles.
2011. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!