Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Okos dolog egy hisztis gyereke...

Okos dolog egy hisztis gyereket arcon önteni egy pohár vízzel a felpofozása helyett?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 12:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
vagyis félrenyeli a vizet
2012. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
A hisztire nincs megoldás. Nálam néha szakad a cérna és akkor rácsapok. Egyszer vágtam pofon de nem idegből hanem mert megijedtem mert már a szeme is zavaros volt és majdnem megfulladt azt hittem hogy mentőt kell hívni. Aztán mint akiről levágták, de abban a pillanatban éreztem hogy tennem kell valamit mert baj van. Akinek nem hisztirohamos a gyereke könnyen beszél
2012. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nem vmi jó a kérdésed! A felpofozás sem jó és az arconlocsolás sem. El kellene gondolkodni, miért hisztizik és mikor. Sokszor a fáradságból adódik, és nem csupán az akarat érvényesítésből.A gyerek szemével kellene néha nézni a világot és aszerint dönteni. Persze van olyan, mikor semmi nem válik be, akkor jön a hiszti, de én akkor sem csinálnám egyiket sem, amiket leírtál! Akkor inkább nem csinálnék vele semmit, majd megnyugszik. Van olyan gyerek (néha mi is felnőttek), hogy csak sírással nyugszunk meg, nem?
2012. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 krisztivan ***** válasza:
100%
Én sem csinálnám egyiket sem.Bár a fiam még csak most kezdte el a hisztit,de elmondom hogy mik a variációs lehetőségek és válasszon.Ha nem,akkor mondom neki hogy ha abbahagytad akkor majd gyere utánam és ott hagyom ahol van.Kb.1 perc és már jön is utánam.Persze tényleg különbséget kell tenni a hisztik között.Ha fáradt és azért megy a csapkodás akkor jobb ha megölelgetem és akkor elmúlik .
2012. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Figyelmeztesd előtte, hogy nyakon öntelek ha nem hagyod abba! Csak ne az arcába, hanem a nyakára, nehogy az legyen, hogy mint írták, nem vesz levegőt.


Mesélte egy terapeuta ismerős, hogy ők csináltak egy nyári tábort, amiben problémás gyerekekkel foglalkoztak. A nő bement egy rejtélyessé díszített házba, és ordított, üvöltött magában. A srác kint volt a gyerekekkel, és egyesével küldte be őket, hogy bármit hallanak, bármit látnak, ne féljenek. Amikor bementek, persze mindenki félt meg ordított, hogy nem akar. Aztán becsukódott mögöttük az ajtó, kicsit ijesztgetve voltak, majd rájöttek hogy jah ez csak a XY néni. XY néni megnyugtatta, hogy igen, csak én vagyok, és azokat a félelmeidet szimbolizálom, amik nem valósak (és amikből fakad a műhiszti). Majd miután megnyugodott a gyerek és bekapcsolódott volna a többiek ijesztegetésébe, arcon öntötte egy pohár vízzel. Hebegtek habogtak a gyerekek, majd közölte velük a nő, hogy hát ez így van az életben is. Nyugodt vagy, élvezed a dolgokat, majd jön valami rossz, ami úgy ér mint egy vödör víz a nyakadba... szóval ennek van szimbolikus jelentése is, nem feltétlen rossz. Csak jól kell használni :)

2012. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm hogy ennyien válaszoltak.Utólag megjegyezném hogy egyik módszert sem alkalmaztam mert ellene vagyok minden testi erőszaknak amit gyerekek ellen követnek el,még ha nevelési célzatú is.De mi van akkor ha a gyerek hisztije már odáig fajul hogy saját magában tesz kárt?
2012. jan. 19. 19:16
 17/26 anonim válasza:
Nekem ugyan nincs gyerekem, de sok hisztis esetet láttam már utcán, bevásárlóközpontban, boltban, buszmegállóban. És mivel egyik helyen sem volt kéznél a víz, ezért bizony pofont, kézreverést vagy fenekest kaptak a gyerekek. Mondanom sem kell, hogy olyan piros lett az anyukák ujjai nyoma (főleg a pofon esetében) hogy csak néztem.
2012. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Utolsó: az hogy piros lett, nem azt jelenti, hogy anyuka nagyot ütött... Életemben egyszer én is rálegyintettem a gyerekem fenekére. Hát, napokig ott volt a kezem nyoma.... Pedig nem ütöttem nagyot, épp hogy csak hozzáértem. Egyszerűen olyan érzékeny a bőre-ha megüti magát, szinte azonnal fekete lesz, a sebei nagyon lassan gyógyulnak... Mindenesetre nekem akkora lelkiismeretfurdalásom van azóta is, hogy az életben hozzá nem érnék mégegyszer...
2012. jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk dühkitörései voltak a fiamnak a resó születése után, önkívületi állapotban vergődött. Itt csak a hidegbíz segített, nagyon durva, azonnal élettel teli lett a szeme és megköszönte 2,5 évesen. Azóta sem érem. Néha megmosom a vizes kezemmel arcát, és bizony előfordul, hogy elcsattan egy pofon is. Az vesse rám az első követ, akinek van egyáltalán fpgalma milyen egy ectra hisztis, nehezen kezelhető gyerekkel az élet. Nem nevelési probléma iatt ilyenm ő ilyen és kséz. A testvérén mi is meglepődtünk, hogy, jééé van ilyen gyerek is, nem csak örjöngős....
2012. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
39%

"az hogy piros lett, nem azt jelenti, hogy anyuka nagyot ütött"


Azért ezen vitatkoznék. Mondom, nekem nincs gyerekem, de ettől még biztos vagyok benne, hogy egy közepes erősségű ütés legalább kell, hogy ott virítsanak az anyuka ujjnyomai.


Szerintem ezt a többi szülő is megerősíti. Remélem.

2012. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!