Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Okos dolog egy hisztis gyereke...

Okos dolog egy hisztis gyereket arcon önteni egy pohár vízzel a felpofozása helyett?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 12:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

De igaz, hogy a gyereknek iszonyű érzékeny a bőre, és kis pofistól is bepirosodik. Csúnyább, mint amennyire fáj, egyszer kipróbáltam, rosszul is éreztem magam a nyomától, de tudtam, hogy nem fáj. Egyébként pedig nem érni el vele semmit szerintem.

Az arconöntésről annyit, hogy én is azt hallottam, hogy meglepődik a gyerek és abbahagyja a cirkuszát. Én nem csinálnám. Ráadásul magamnak csinálnék több melót az átöltöztetéssel stb.

Egyik sem okos dolog !!!

A hisztit kell megpróbálni elkerülni. Miért hisztizik ? Néha el lehet kapni még a kezdeti stádiumot, és meg lehet a vészt előzni. Vagy teljesen is el lehet kerülni. Nem esélyt adni neki meglátni azt a játékot, amire most nincs idő. Pénztár előtt megbeszélni, hogy most nem veszünk csokit, de legközelebb igen, ha nem sír s hasonlók. Még nyugodt állapotukban fel kell készíteni mi lesz a következő lépés (amikor gondoljuk hogy hisztit válthat ki) és felkészíteni a gyermeket.

2012. jan. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 timike26 ***** válasza:
0%
nem hiszem.szerintem egyik mod se jo....az èn kisebbik fia elkènyesztetett...hisztis,de soha nem jutna eszembe ilyet tenni vele....èn mindig felveszem az olembe..megolelem ès elmondom hogy mennyire szeretem....èrdekes de megnyugszik(azt tegyuk hozzà hogy szerintem a hisztis gyereket Te tetted ilyennè..ugyhogy a te felelosèged hogy viseled el..)èn mèg akkor is imàdom amikor hisztizik...rugkapàl..tudom hogy azèrt ilyen mert èn neveltem ilyennè...de èn elfogadom ot olyannak amilyen....mert az èn kicsi babàm (5 èves)....
2012. jan. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Ha már lilul a hisztitől, egy pohár víz. Csodát tesz. Fürdőkád, tus ugyanez. Az önkorlátozás az emberek jelentős részénél lassan, szinte észrevétlen alakul ki. Van akinek segíteni kell még ha a legkedvesebb gyereked, akkor is.
2012. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
90%
Mekkora a gyerek? Én egyszer nem bírtam egy ovisommal (pedagógus vagyok), a kisfiú rúgott és dühében a fejét a padlóhoz vágta tiszta erőből, ha ért más gyerkőcöt, akkor azt is durván bántotta. Egyik ilyen jelenetnél (alvásidőben csinálta), fogtam és kivittem a mosdóhoz és megmosdattam vízzel az arcát. A kisfiú azonnal lehiggadt, soha többet nem rosszalkodott alvásidőben. Az anyukának elmeséltem mikor megjött (nagyon féltem mit fog szólni), erre teljesen normálisan reagált, mondta, hogy megérti, tudja mekkorát tud rúgni, harapni a gyereke, és hiába viszi nevelési tanácsadóba, pszichológushoz, nem tudnak mit kezdeni vele. Hétvégén ő is kipróbálta otthon, mert adott módot a gyerek rá. Azt mondta, hogy egy csodaszer.. Hozzáteszem, hogy sose pofoznék föl gyereket.. Szóval azt mondom, hogy extrém esetben hatásos lehet... sőt, hatásosabb a pofonnál, amit állítólag a kisfiúnál már az anyukája is elkövetett, de totál hatástalanul.
2012. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nekem ismerősöm alkalmazta ezt a vizes módszert a kislányánál, de erős hisztinél, előre figyelmeztette 3x a lányt, majd öntött. Legközelebb eljutottak odáig, hogy a pohár hideg víz az asztalon volt, és jött az első figyelmeztetés, és erre már abbahagyta a gyerek a hisztit. Ezután mikor újra előfordult a hiszti, csak szólni kellett, hogy "hozom a vizet" - és már abba is hagyta a hisztit a lány. Ezután is volt hiszti - azaz próbálozás - de a víz említésére abba tudta hagyni a balhézást.

Ezt csak tapasztalatnak írom le!

2012. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Galgóczy Anna ***** válasza:
Az, hogy berakom a gyereket a zuhany alá vagy leöntöd egy pohár vízzel vagy olyat is hallottam, hogy kirakta 5 percre a hidegbe. Ezek nagy pszichológiai fegyelmezések. Én hallottam olyat, hogy ez hatot, de a popsira csapás nem, mert a gyerek csak kiröhögte az anyját. Nekem hisztis volt a gyerekem. Az a lényeg, hogy nem figyeltem rá. A gyerek annál jobban hisztizik, minél jobban ráfigyelsz. Rá se nézz. Ez lehet hosszú folyamat is, de rá se nézz. Előbb-utóbb, ha látja, hogy nincs eredménye, amit csinál, abba hagyja.Most már nagy, kamasz. Most a beszélgetések a célravezetőbbek, szerintem: [link]
2012. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!