Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Asperger-szindróma. Az orvosok...

Asperger-szindróma. Az orvosok 1 év után, megerösíteték, hogy kisfiam autista. De minnél többet olvasok róla annal bizonytalanabb vagy. Ettöl mégenyhébb fajtája nincs?

Figyelt kérdés
Kicsifiam 3 és fél éves,régen látom hogy a figyelmével baj van,meg sorba rak mindent sok "mániája" van,ez a rutinok,rituálék megvannak,de könnyen kijön belöle,viszont a szemkontaktust tartja,belenéz a szemembe,érez sir ,örül ugyanugy mint más ember. Hisztikitörései vannak,de az is van sok teljesen egészséges gyereknek is. Szóval most azért mert ewgy kicsit el van maradva a fejlödésben, nehezen kezdett el beszélni, (de már beszél),meg a doktornéni könyvecskéjében nem mutatta meg hol a cica meg a kutya, (a többi feladatot tejesitette),akkor most ezért a kisfiam autista? Mi a véleményetek? Kicsit zavart vagyok,kérlek segitsetek aki ért hozzá. Köszönöm! :-)
2012. márc. 23. 12:54
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok,sziasztok,csak most látom a hozzászólásokat. Nahát ez aggaszt engem,hogy igen nekem is ugy tünik mindent ráfognak hogymert a gyerek autista! Olyan kis okos olyan kis drága,és a hisztirohamokon meg egy két mánián kivül semmi más nem jellemzi hogy autista lenn,de doktornéni pl ráírta a papirra azt is amit az autista intézetbe kellett továbbvinni,hogy, a gyermek nem játszik társaival! Na ezt pl honnan szedi,kérdezem én,azért mert 15 percig játszott vele???? Az oviban imádja a társait és játszik velük! Látom mikor megyek érte,ott van köztük,a többi gyerekkel játszik,nem vonul félre egyáltalán!
2012. márc. 25. 18:41
 12/49 A kérdező kommentje:
ja,nem Magyarországon élünk,bocsi hogy ezt eddig nem írtam.
2012. márc. 25. 18:42
 13/49 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy offolok, de megkérdezhetem, hogy ez hogy derült ki, vagyis hogy jutottatok oda, hogy kivizsgáltatjátok? A védőnő vagy doktornő látott rajta valamit, ami miatt indokoltnak érezte? Azért kérdezem, mert a kisfiam a napokban tölti a 2
2012. márc. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy offolok, de megkérdezhetem, hogy ez hogy derült ki, vagyis hogy jutottatok oda, hogy kivizsgáltatjátok? A védőnő vagy doktornő látott rajta valamit, ami miatt indokoltnak érezte? Azért kérdezem, mert a kisfiam a napokban tölti a 2 évet, és nekem már megfordult a fejemben, hogy esetleg van valami "beütése". Hasonló dolgok, amiket te is írtál, pl. hogy Ő is elég "mániás".
2012. márc. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
Elmult 2 éves mikor már járni régen tudott teljesen normális babának tünt mindenben,de a figyelme nem olyan volt mint a többi gyereké. Nem nézett ha hivtuk,ha szomszédnéni szólt hozzá vagy bárki az utcán olyan volt mintha nem is hallaná,teljesen figyelmen kivül hagyta. nem lehetett vele játszani,leültünk vele mindennap probalkoztunk ujra és ujra de semmi nem érdekelte 2 percnél tovább. Mindent sorba,és egymãsra pakolászott amit csak a kezébe vett! (kekszeket,cukorkákat,kockákat,bármi játékot,párnákat!),sikított reszketett ha valami nagy zajt hallott,´nem lehetett vele ünnepekre ringispirre menni,mert üvöltött,ha sok gyereket látott is megilyedt félrevonult.A fülorvosnal kezdtük,és aztán indultunk tovább mikor az óvodában az óvónö megerösített hogy;"hát igen,sajnos van ott valami".....nagyjából igy indult.
2012. márc. 26. 13:18
 16/49 anonim ***** válasza:
100%

De akkor nem ok nélküli a szakemberek lehetséges diagnózisa, nem?

Tulajdonképpen itt sok az amatőr és tőlük mit vársz? Ha auti a kicsi, akkor sincs túl nagy baj, nem egy ágyhoz kötött, 24 órás felügyeletet igénylő személy, aki miatt nem tudsz élni.

Ne akarj itt választ kapni, nem éri meg ezügyben nem szakértőktől kérdezősködni. Ha egy szakember azt mondja, hogy autizmus, akkor ne itt akard megcáfolni. Szerintem... Jó szándékúlag írom.

2012. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Neeeem,nem ez volt a szándékom,már nem ez az elsö kérdé amit feltettem,és barátokra ,autista gyerekek züleire leltem,akikkel eszmecserét folytatok mind a mai napig,é nagyon jó ki tanácokkal szolgálunk egymá számára. Mivel pl most is hetvegen kicsifiam olyan hisztirohamot kapott a parkban a viz miatt (nem akar eljönni a viztöl csak a köveket dobálni bele,ez is egy "mánia"),é semmit nem találok róla a net-en sem hogy pl mit tegyek egy ilyen nem egyzserü hisztirohammal. Igy mar tapasztalt szülök segithetnek nekem peldaul. Azt hogy bizonytalan vagyok azt i azert irtam mert tenyleg az vagyok neha,mert az olvasott tünetekböl ö nem sokat provaokal,szinte csak 2-t 3-at.
2012. márc. 26. 14:10
 18/49 A kérdező kommentje:
Az s betüm hibádzzik,bocsi
2012. márc. 26. 14:11
 19/49 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy válaszoltál! Hát igen, ez a leírás már egy kicsit más mint ami a kérdésedben szerepelt. Nálunk ilyenek nincsenek. Nem zavarja a tömeg, a sok gyerek, zajok sem, játszani is lehet vele, bár azért órák hosszat ő sem ül egy játék felett. Figyel is az emberekre, bárki is szól hozzá. Annyi, hogy a szófogadással néha gondok vannak, meg idegenekkel először távolságtartó, de hamar feloldódik.

Nekem inkább a mániái miatt fordult meg a fejemben. Pl. ha valami nem a helyén van, tehát ott ahol addig látta, akkor azt elhelyezi. Lát valami koszt a konyhába, addig nem nyugszik, míg fel nem söpröm. Ami most durva, hogy a tél folyamán megszokta, hogy hosszú ujjas van rajta, és egyszerűen kiborul már attól is, hogyha felhajtom az ujját. Tavaly nyáron ezzel semmi gond nem volt, most meg kivan idegileg, ha csupasz a karja. Akkor hagyja csak levenni, ha tudja, hogy átöltözünk, vagy fürdés lesz, vagy ilyesmi. Bár szombaton végül is egész könnyen beletörődött, hogy levegyük a pulcsit, de azért akkor is furcsa. Majd most szerdán megyünk a 2 éves státuszra, lehet megkérdezem a védőnőt.

2012. márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Maga az autizmus egy roppant átfogó tünetegyüttes.

Nem lehet azt mondani, hogy ha produkálja ezt, ezt és ezt, akkor auti, ha pedig egy kimarad, akkor nem az.


Dolgoztam autikkal és nagyon nagy a spektrumzavar palettája. míg az egyik könnyen kezelhető, egy zseni (imádtam a kis GPS-agyú gyereket, elképesztő dolgai voltak), addig a másik mániákus volt, és képes volt kísérgetni a városban egy fiatal párt, akikre a szívbajt hozta. A kísérő pedig tudta, hogy jobb követni a fiatalokat, különben nagy hiszti várható. Érted?

Szóval a zseniktől kezdve a középsúlyos értfogyokig minden megtalálható köztük. Képtelenség sablont húzni rájuk.

2012. márc. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!