Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Asperger-szindróma. Az orvosok...

Asperger-szindróma. Az orvosok 1 év után, megerösíteték, hogy kisfiam autista. De minnél többet olvasok róla annal bizonytalanabb vagy. Ettöl mégenyhébb fajtája nincs?

Figyelt kérdés
Kicsifiam 3 és fél éves,régen látom hogy a figyelmével baj van,meg sorba rak mindent sok "mániája" van,ez a rutinok,rituálék megvannak,de könnyen kijön belöle,viszont a szemkontaktust tartja,belenéz a szemembe,érez sir ,örül ugyanugy mint más ember. Hisztikitörései vannak,de az is van sok teljesen egészséges gyereknek is. Szóval most azért mert ewgy kicsit el van maradva a fejlödésben, nehezen kezdett el beszélni, (de már beszél),meg a doktornéni könyvecskéjében nem mutatta meg hol a cica meg a kutya, (a többi feladatot tejesitette),akkor most ezért a kisfiam autista? Mi a véleményetek? Kicsit zavart vagyok,kérlek segitsetek aki ért hozzá. Köszönöm! :-)
2012. márc. 23. 12:54
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

már én is írtam, még az első oldalon, talán 5. válaszoló voltam.

az én fiam autista gyanús.

nekünk semmi ilyen tünetünk nincs amit te írtál. napirendet naponta változatjuk az idő függvényében, általában ő dönt, hogy mikor megyünk sétálni, aludni, fürödni, stb. semmi probléma nincs ha mondjuk 9re érünk haza 7előtt, vagy útvonal mániái sincsenek. játékait nem rakja sorba, nagyon nyitott, nem fél a gyerekektől, felnőttekkel van egy 3-4 perces szégyenlős szakasz, de hamar feloldódik. nem sikítozik, nem repülőzik, nincsenek furcsa szokásai, egyedül a kommunikációja akadozik. tényleg ez az egyetlen olyan terület amiben gondja van, mondjuk én inkább azt látom, hogy ez lemaradás, mert napról napra jobban tudja kifejezni magát, na meg így, hogy beszél, már ezerszer könnyebb.

de az elég általános, hogy ha kérdezek valamit akkor nem válaszol hanem utánam mondja a kérdést mint egy kis papagáj. most pont emiatt aggódom, ne tudom ás ekkora gyerekek mennyire csinálják ezt.


én meg emiatt vagyok megzavarodva, hogy ha autista akkor nem kéne valami más tünet is? minden autista oldalon azt mondják, hogy a 3 érintő terület közül legalább 2-ben kéne probléma legyen

2012. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 iricc ***** válasza:

Csak és kizárólag megfelelő helyen végzett vizsgálattal (vizsgálatokkal) fogják tudni kideríteni, hogy valóban autista-e. Vidd el a hozzád legközelebbi diagnosztikai helyre (ne NevTanba!), itt a lista:

[link]

2012. márc. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
kedves 32. válaszoló, 31-es vagyok, ezt nekem írtad vagy a kérdezőnek?
2012. márc. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 iricc ***** válasza:
Neked írtam, hiszen a kérdezőnek már van diagnózisa :-)
2012. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

köszi :)

mi most félúton vagyunk. egy gyerekpszichiáter mondta ki, hogy autisztikus spektrum zavar gyanúja van. azt mondta a tünete az erős autisztikus jel, viszont maga a "betegsége" gyenge HA...


majd jövő év elején kell visszaennünk, addig járunk fejlesztésre egy autistákkal foglalkozó gyógypedagógushoz.

egyenlőre itt tartunk, mikor megyünk a következő felérésre akkor lesz majd csak 3 éves a fiam, szóval a nevelési tanácsadóba nem is mehetnénk :)


de igazából magam se tudom, hogy most várjunk türelemmel és fejlesszük ahogy a pénztárcánk bírja vagy menjünk másfele is.

igazából 2 helyen voltunk eddig, a legelsőnél azt kaptuk, hogy semmi gond nincs, majd egy hónap múlva a korain keresztül ez a hölgy meg ezt állapította meg.

2012. márc. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 iricc ***** válasza:
A Korai fejlesztőben Dr. Simó Judit nagyon ért hozzá, ezt biztosan tudom. Ha őnála voltatok, akkor benne 100%-ig megbízhatsz.
2012. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

igen, nála voltunk :)

csak hát tudod, attól, hogy ez a szakterülete, én nem vagyok benne biztos, hogy 3/4 óra alatt ezt így ki lehet mondani. persze ő se azt mondta, hogy az, csak így meg 1 évig azt se tudjuk, hogy mi van :(

idegörlő ez az egész állapot, szeretném ha már ott tartanánk, hogy biztosan tudnánk mi is van! :)

2012. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 iricc ***** válasza:

Elhiszem, hogy nagyon vacak, de a helyzeten nem tudsz változtatni, hiába rágod magad.

Az említett doktornő híres az óvatosságáról, viszont olyan nagy tapasztalata van, hogy maximálisan lehet neki hinni. :-)

Jó kezekben vagytok, és ez nagyon fontos.

2012. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az én kisfiam 3 éves lesz, és autizmus gyanus. Voltunk neurológián, majd pszihiáternél. Ő adta a diagnózist, hogy pervaziv fejlődési zavar valószinű.Voltunk bizottság előtt is( ez kell hogy fejlesztésre járhassunk), ott azt mondták nincs nagy gond, ők az expressiv beszédzavart írták nekünk. Járunk fejlesztésre. Nagyon szereti, mindig nagyon ügyes, szépen megcsinálja a feladatokat, amit a fejlesztős mutat neki. Nála annyi van: hogy a bölcsiben nem nagyon szeret a többiekkel játszani, meg le van maradva a kortársaihoz képest. Beszélni 10-15 szava van. utánoz állathangokat, és sok szót elismétel utánam, ha úgy van kedve. Memóriája nagyon jó, könnyen megjegyez dolgokat. Nála is van megszokott dolog, pl. a szekrényajtót mindig becsukja, és megszokta télen hogy harisnyában van, és ha hazajövünk levesszük a nacit, de ha olyan helyre mentünk ahol nem vettük le akkor kitört a hiszti. Most kezd már akaratos lenn, és a fejlesztő szerint ez jó, mert van saját akarata. Imád buszozni, vonatozni, szereti a zenét, imád táncolni. Nagyon érzelmes, bújós kisfiú. Sokat fejlődött, mióta bölcsibe jár. Neki a mozgását is fejlesztik, mert nem tud váltott lábbal lépcsőzni, motorozni sem tud. Ez összefüggésben lehet a beszéddel, azt mondta a doki. Szemkontaktust csak rövid ideig tart, bár már most néha tovább is néz ránk.


Igazából nekünk azt mondták, hogy majd csak 5-6 éves kora körül válik el hogy tényleg autista-e , vagy sem.

2012. márc. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
nahat itt vagyok ujra,mindenki válaszát elolvastam,köszönöm nektek. Amint mat irtam nem magyarorszagon élünk,ugyhogy sajnos a hova menjek tanácsaitokat nem tudom használni,de azert köszönöm. Most nagyon elvagyok keseredve mert az itteni autista intezetböl jött a papir,és kiderült hogy egy vagyonba kerül amire sajnos nem lesz pénzünk. Most nem tudom hol folytatom majd :-(. Annyit el szeretnek nektek mondani hogy ahogyan egyretöbbet tüdok az autizmusrool mivel mostmar utanaolvasok mindennek,megfigyelem a kisfiamat és rájöttem 2 legnagyobb problemajara amit fejleszteni kell.A tárgyak haszontalan használata az egyik,megfigyeltem hogy ö szinte mindennek ad egy olyan funkciót amire "NEM" való,és a haszontalan ismetlödö cselekedetek müvelése a kezvence,90%-ban akkor boldog ha vízzel kapcsolatos.....nahat ennyi,barki ir nagyon megköszönöm,minden véleményt ,tanácsot szivesen fogadok,köszönöm. A "gyerekednek semmi baja"-kommentárokat teljesen megértem és elfogadom ez az ö véleményük,a ferjem és családja is ilyenek,egyedül probalok harcolni ezzel az egésszel,éppezért mert vannak ilyen emberek,akik letudjak azzal hogy "ÓÒÒ majd a gyerek kinövi",és szépen átsiklanak a problemak felett mert ugy egyszerübb. Csakhogy én ezt nem hagyom ,mert nem akarom hogy kicsikémböl szerencsétlen más emberek által lenézett kinevetett felnött legyen,ezért kell neki segitenem megtanulni "okosan" viselkedni. :-)
2012. márc. 28. 11:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!