Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Asperger-szindróma. Az orvosok...

Asperger-szindróma. Az orvosok 1 év után, megerösíteték, hogy kisfiam autista. De minnél többet olvasok róla annal bizonytalanabb vagy. Ettöl mégenyhébb fajtája nincs?

Figyelt kérdés
Kicsifiam 3 és fél éves,régen látom hogy a figyelmével baj van,meg sorba rak mindent sok "mániája" van,ez a rutinok,rituálék megvannak,de könnyen kijön belöle,viszont a szemkontaktust tartja,belenéz a szemembe,érez sir ,örül ugyanugy mint más ember. Hisztikitörései vannak,de az is van sok teljesen egészséges gyereknek is. Szóval most azért mert ewgy kicsit el van maradva a fejlödésben, nehezen kezdett el beszélni, (de már beszél),meg a doktornéni könyvecskéjében nem mutatta meg hol a cica meg a kutya, (a többi feladatot tejesitette),akkor most ezért a kisfiam autista? Mi a véleményetek? Kicsit zavart vagyok,kérlek segitsetek aki ért hozzá. Köszönöm! :-)
2012. márc. 23. 12:54
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
75%

5 éves aspi anyukája vagyok.

Én már konkrétan örülök neki, hogy egy ilyen kis csodát kaptam! :) Ő így tökéletes, ahogy van!


Kérdezted, hogy kezeld a hisztiket: én is úgy kaptam tanácsként, de nagyon bevált! Amikor jön a hiszti, bárhol is vagytok, azonnal meg kell beszélni - de úgy, hogy rád figyeljen! Ez a legnehezebb! Mert lehet, hogy egész máshol jár, elmerül a maga kis világában, és ki kell belőle zökkenteni. Nem kell, hogy a szemedbe nézzen, ha nem tud... de mindenképp hallgasson meg, figyeljen rád, én még vissza is mondatom vele azt, amit megbeszélünk.


A különböző szituációk kezelésére ami bevált, az a kognitív pszichológia - én úgy hívom: "idomítás". Sajnos ez az egyedüli módszer, ami bejön: minden egyes élethelyzetet megbeszélünk, elmagyarázom neki, hogy pontosan mit és hogyan kell csinálnia, tehát gyakorlatilag "betanítom". És ha eszerint cselekszik, akkor jutalmazom. Azonnal. Nem másnap, nem egy hét múlva, hanem még aznap, nagyon tudatosítva, hogy miért jár a jutalom. Fontos, hogy csak azt veszem figyelembe, amit megbeszélünk - tehát ha más dologban követ el "hibát", azzal nem foglalkozunk. És ezt így csináljuk hetekig, aztán jöhet az újabb "feladat".


Ha nagyon túlpörög, akkor "szabadnapot" veszünk ki az oviban. A túl sok ingertől egy idő után besokall, és az már mindenkinek rossz.


Én most már határozottan büszke vagyok rá, hogy egy ilyen autista csodát nevelhetek, mert tényleg csoda! (Ő beszédben nagyon jó, messze a kortársai előtt jár. De mindegyikük másban jó!)


Annak, aki szerint nem kell az autistákat kivizsgálni:

Ha ez nem derült volna ki, akkor szerinted hogyan kezelnék az egyébként zseni gyereket majd az iskolában? Elárulom, mert nagyon sok ilyen példát látok: megbélyegzik, hogy rossz, nem figyel, ügyetlen... és ez mind igaz is...

Viszont egy életre elvennék a kedvét a tanulástól, közösségtől. Jobb tudni, nekem sokkal jobb!

Az autizmus nem betegség, hanem egy tulajdonság, és a világnak nagy szüksége van autistákra!

2012. márc. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
70%
Április 2. az autizmus világnapja! Jó alkalom arra, hogy megmutassuk a világnak, hogy ez nem betegség és az autisták igenis tökéletesek a maguk nemében. :)
2012. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,nagyon kedvesen határozottan,és pozitivan irtal nekem.ez eröt ad,köszönöm szépen,üdvözöllek,és minden jót kivánok neked,a hisztirohamokkal pontosan azt fogom tenni amit irtal,köszi :-)
2012. márc. 30. 01:44
 44/49 anonim ***** válasza:

Amennyiben szakképzett személy, az arra kijelölt helyen diagnosztizálja az autizmust, akkor az tutira veheted.

A vizsgálat egy teszt, s az abban szereplő pontoknak való megfelelőség adja meg az eredményt. Ez, ha több ponton van egyértelmű egyezőség, akkor lehet akár fél óra is.

A leírásod alapján nem sok "enyhébb" kategóriás autista van, de azért akad. Örülj neki, hogy nem durvább, mert az viszont sajnos elég szép számmal van, s az nagyon idegtépő tud lenni. Természetesen mindenki azt akarja, hogy egészséges legyen a gyermeke, de az nem egyszerű dolog. Vannak azért olyan lehetőségek melyekkel hozzájárulhatsz ahhoz, hogy gyermeked tünetei enyhüljenek, kezelhetőbbé váljon.

Van már egy kicsit előrébb is, mint a hazai hivatalosan elfogadott álláspontok. Nézz utána: [link]

Sok sikert kívánok!

2012. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
0%
Csak ez a baj?! Más a világban éhezik, hajléktalan, súlyos betegségekkel küzd, de ettől fog ÖSSZEDŐLNI A VILÁG!!!!
2012. ápr. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
62%

Látom, szóba került, hogy szükségesek-e a napirendi kártyák magasan funkcionáló autiknál. Az én kislányomra is azt mondtam volna, hogy á, neki nem kell... De kell! Nagyon sokat segít! Van egy könyv: Akadálymentes környezet - Autizmussal élő gyermekek vizuális támogatása. Itt nagyon jól érthetően le van írva, hogy miért is jó nekik a vizuális támogatás, akkor is, ha jól kommunikáló, értelmes, látszólag rugalmas gyermekről van szó. Amúgy lehet a kártyákat úgy is kialakítani, hogy ne legyen nagyon kötött, a gyerek választhasson, de tényleg kell neki, hogy lássa, mi fog következni! (És azt is, ha valami miatt változás van.) A folyamatábrák is nagyon sokat segítenek!

Az AOSZ-ban egyébként segítenek elkészíteni a kártyákat, forduljatok hozzájuk bizalommal. :) (Személyre szabott kártyák készülnek, a gyerek szokásainak és képességeinek megfelelően.)


Én most már azt látom, hogy egy autit azzal lehet a legjobban fejleszteni, ha autiként kezeljük. Ha nem így teszünk, akkor olyan, mintha egy vaktól elvárnánk, hogy látóként éljen. Az autik fogyatékkal élők: a megismerés és a szociális kompetenciák terén vannak fogyatékosságaik. Ezt tudomásul kell venni, nem lehet a fejünket a homokba dugni. És erre megvan a kidolgozott, kipróbált módszertan, ami már bizonyított. Mi, magasan funkcionáló autival használjuk az eszközöket. Túl sok tapasztalatom nincs, de a pszichiátere szerint MINDEN téren javulás várható (még a mozgásában is) ettől.

2012. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:
Eltelt egy kis idö. Marvoltunk azautista intézetben,és el fogunk kezdeni járni a foglalkozásokra. Az én kisfiam egy teljesen normális gyermek mások szemében,senki nem gondolna róla hogy autista,szinte csak mi tudjuk a család,és csak mi vesszük észre. Egyre jobban tudok vele bánni,egyre kevesebbek a hisztirohamok az utcán is,egyre jobban látom,megtanulom mitis kell tenni mikor "vészhelyzet" van. Mindenkinek minden tanácsot köszönök,azért irtam ki a kérdést mert megilyedtem és tanácsokra volt szügségem hasonló problémáju gyermekek szüleitöl,és meg is kaptam,köszönöm nektek. Beszólósnak csak annyit mondanék hogy "ne szólj szám nem fáj fejem";meg hogy "talán ha legközelebb be fogod a szád bölcsebb maradsz mások szemében",igen nagy butaságot mondtal szegénykém,én nem az ilyen emberek véleményére voltam kíváncsi,hanem a hasonló tapasztalatú szülökére. udv mindenkinek :-)
2012. máj. 27. 23:44
 48/49 A kérdező kommentje:
Sziasztok,ismét itt vagyok,látom már senki nem írt vissza május óta,de azért én leíro mert nagyon boldog vagyok hogy végül is jól döntötem,és már mindent tisztán látok. Kisfiam nem asperger szindromas,hanem enyhe autizmusa van. A komunikácio központjában van a fö problema, elmult 4 éves,és nem lehet vele beszélgetni. Ha kérdezek valamit töle,teljesen egyszerü dolgot, vagy elkezd egy általa szeretett dologról "papagályoskodni" (mindig ugyanazt mondja),vagy elismétli amit mondtam,sde soha nem válaszol. :( A másik fö gond az evés,csak azt eszi meg amit ö "kiválaszt".Semmi mást nem lehet beleröltetni,vagy a szájába tenni,mert tátott szájjal üvölt és semmiképp nem rágja meg és nem nyeli le,inkább elkezd fulladozni és kihányja. Megkaptuk a helyünket az itteni (nem Magyarország),egyik legjobb autista intézetében,hetente 2-szer,jövö héten kezdünk. Már voltunk 3 alkalommal a teszteket megcsinálni,és kisfiam nagyon szereti,nagyon boldog ha oda megyünk,hisz mindenki olyan "helyesen" viselkedik ugy ahogy ö szereti! :) Nagyon örülök hogy végigcsináltam és kitartottam az észrevételem és az akaratom mellett. Közben megtanultam mi is az a kártyás módszer,és egyre többet tudok ezekröl az "érdekes" és "értékes" kis emberkékröl,és mégtöbbet is megtanulok remélem. Mindenkinek köszönöm a hozzászólást a tanácsot és a biztatást,és minden jót kívánok,üdvözlettel
2013. jan. 16. 13:19
 49/49 anonim ***** válasza:
Szia Kerdezo! Hol tartotok most?
2015. szept. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!