Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Asperger-szindróma. Az orvosok...

Asperger-szindróma. Az orvosok 1 év után, megerösíteték, hogy kisfiam autista. De minnél többet olvasok róla annal bizonytalanabb vagy. Ettöl mégenyhébb fajtája nincs?

Figyelt kérdés
Kicsifiam 3 és fél éves,régen látom hogy a figyelmével baj van,meg sorba rak mindent sok "mániája" van,ez a rutinok,rituálék megvannak,de könnyen kijön belöle,viszont a szemkontaktust tartja,belenéz a szemembe,érez sir ,örül ugyanugy mint más ember. Hisztikitörései vannak,de az is van sok teljesen egészséges gyereknek is. Szóval most azért mert ewgy kicsit el van maradva a fejlödésben, nehezen kezdett el beszélni, (de már beszél),meg a doktornéni könyvecskéjében nem mutatta meg hol a cica meg a kutya, (a többi feladatot tejesitette),akkor most ezért a kisfiam autista? Mi a véleményetek? Kicsit zavart vagyok,kérlek segitsetek aki ért hozzá. Köszönöm! :-)
2012. márc. 23. 12:54
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
Igen igen. Azt hiszem máris okosodom! Szóval nagyon széles skálájú az autizmus kifejezés,ezért vagyok sokszor zavart.............Kedves velem beszélgetö 82%-os,hat mit mondjak,tényleg fura. Ilyen "dolgai" az én kicsikémnek nincsenek,de van más,hasonló,pl az utcan ha nem arra megyünk amerre ö akar akkor is fölhözveri magát,képe még a kocsiban is sirni ha nem arra megyünk amerre ö szeretne. Vagy ha jövünk az ovibol,mindig ugyanazon az uton,ugyanoda kell leülni,ugyanoda kell bemenni,ugyanazokat a rutinokat csinalni. De......viszont ki tudom huzni belöle,sokszor probalok valtoztatni utvonalat és másképp hazajönni,kicsit nyávog,de aztan jól elfogadja....:-)
2012. márc. 26. 14:42
 22/49 anonim ***** válasza:

Kérdező:

a nagyon szigorú, szabály szerinti életet próbáltad már? Vagy a kártyás megoldást? Nem tudom milyen szinten van a gyerkőc, ezek most tényleg csak ilyen hirtelen kérdések.


Nekem a nagyon szigorú szabályok szerinti nevelések általában sikerültek. Volt, amikor én hágtam át egy szabályt (ostoba módon), ami tök egyszerű volt, a gyerek mégis kiborult egész napra tőle.

(Mikor terhes lettem, akkor kijelentettem, hogy innentől kezdve nem lépcsőzök, de egyszer mégis megtettem a gyerek előtt és ez okozta a zavart nála)

2012. márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:
Utolsó,nem igazán értem mire gonolsz,de ez nekem elég rosszul hangzik,már bocsi,nem igazán szeretném kiprobalni,vagy kifejtenéd bövebben? Mi a kártya? és mire gonolsz pontosan?
2012. márc. 26. 16:49
 24/49 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj.

A kártyás módszert úgy kell elképzelni, hogy kártyára fel vannak rajzolva a cselekedetek: evés, ovi, alvás, fogmosás, minden. Vannak autik, akikkel csak így lehet biztosan kommunikálni, mert így ki tudják fejezni magukat.

Nekik nagyon fontos a pontosság, biztonság érzetet ad neki. Ha rászoktattad, hogy 7-kor keltek, akkor ne változzon. Ha a reggeli 99%-ban 8-kor van, akkor a maradék 1% megzavarja és ideges lesz tőle, behisztizik.

Apróságok, szokások tömkelege, amit ha betartasz, akkor nem okozol náluk törést, ami miatt idegesek lesznek.


Nem tudom, jól fogalmaztam?

2012. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Ja,értem motmar. Szerintem erre nalunk nincs szügség,mert amint irtam elég jól elfogadja kicsikem a változást,meg amugy is legtöbbször mindennek megvan a maga ideje nálunk,ugyhogy.....dehat persze ha majd javasoljak akkor megtesszük.
2012. márc. 26. 17:21
 26/49 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy rengeteg típusa van, nem lehet beskatulyázni őket. :)


Lehet, hogy a te kicsid épp a zseni kategóriába esik. :D

Tudtad, hogy nagy valószínűség szerint Einstein is auti volt?

2012. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
Igen,tudtam :-)....hat majd meglatjuk,vannak nagyon jó é nagyon rossz napjaink. Most pl,most jöttünk ovibol és nagyon jó kedve van,dobol,táncol! :-)
2012. márc. 26. 19:23
 28/49 anonim ***** válasza:
16%
Nem autista a kisfiad, nyugi. Csak mostanában mindenre rámondják, hogy autista, hogy megbélyegezzék a gyerekeket, és később begyőgyszereljék. Teljesen normálisak a kisfiad reakciói, nyugodj meg! Én a te helyedben, és a többi hozzászóló helyében nem mennék többet orvoshoz. Az én gyerekemet ne minősitgesse senki, és ne kezelgesse. Nem is viszem ilyensmivel orvoshoz.
2012. márc. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
14%
Most láttam az első hozzászólásodat, kedves kérdező, ezek a jelek amit ott leirtál, csak azt mutatják, hogy nagy az akaratereje, sőt makacs. És akkor mi van? Ez nem probléma. Ilyen, és kész. Mi lenne, ha minden makacs felnőttet begyőgyszereznének. Isten őrizz! A rutin sem betegség, csak egyszerűen "melankolikus" tipus a fiad, vagyis szereti a megszokott dolgokat, az nyugtatja meg. Ilyen ő, igy kell elfgadni, finoman csiszolhatsz rajta, de kerüljétek az orvost, a pszihológust.
2012. márc. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 iricc ***** válasza:
100%

Na úgy látom, megjöttek a főokosok, akik látatlanban sokkal jobban diagnosztizálnak a szakembereknél. Annyira értenek hozzá, hogy azt pl nem tudják, hogy autizmusra nincsen gyógyszer, egy autista gyereket senki sem fog begyógyszerezni.

Kedves kérdező, ilyen még sok lesz, erre készülj fel. Magyarországon nagyon erősen működik a strucc-politika.


A napirendi kártyákra visszatérve, az én 7,5 éves aspi kisfiam is a kis zseni típus, hozzá nem értő egyáltalán nem látja rajta, hogy auti. Sokáig hezitáltam, hogy bevezessük-e a napirendi kártyákat, hiszen ő is nagyon ügyes, anélkül is csinálja a dolgát, elfogadja a változtatásokat. Végül jött egy lehetőség, hogy egy új rendszert kaptunk tesztelésre, és most már nagyon örülök, hogy belevágtunk.

Az első naptól kezdve látványosan megnyugodott, imádja használni, sokkal könnyebb vele egy programra elmenni.

Azt tanácsolom, fontold meg, de ha nagyon kezdő vagy a témában, akkor mindenféleképpen olyan szakemberrel állítsátok össze, aki ismeri a gyereket is.

Nekem is a sorstárs szülők segítették a legtöbbet, és a pszichológus néni, akihez viselkedés-terápiára jár.

2012. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!