Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy bírjátok elviselni-elfoga...

Hogy bírjátok elviselni-elfogadni, hogy beteg a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Az én kisfiamnak kromoszóma rendellenessége van évekig vártunk rá nagyon szeretjük, de a szívem hasad meg ahányszor csak a karomba veszem:-(
2009. júl. 17. 12:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó


Hol laktok? Nálunk is hasonló a probléma és mi kapunk fejlesztést. Lehet, hogy tudok ajánlani ha gondolod.

2009. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó vagyok!Pécsiek vagyunk!Járunk a korai fejlesztőbe csak most nyári szünet van!Veletek mi a helyzet?
2009. aug. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom. Beszéd nincs. De mindennap valami történik új dolog. A héten elkezdett ugrálni két lábbal. Na én már ennek is örülök. A szobatisztaság is 70%-os, szerintem csak az a baj. hogy nem tud szolni ha kell. Ha 100%-osan figyelem a jelzését akkor teljes a siker. Nálunk is nyári szünet van. Mi nagyon sok helyen voltunk vizsgálaton és eddig mindenki azt mondta, hogy halolaj kapszula segithet bár csodát nem tesz. 7 hónapja szedjük ebböl 3 hónap után egy olcsobbat vettem és az nem volt jó. Állitolag nem mindegy a DHA arány. Kitartás

Szép napot. Ja és nálunk sokat segit a bölcsi. A többi gyerektöl sokat tanul.

2009. aug. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolsó!

Írtam neked privátba!Megkaptad?

2009. aug. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptam meg. Irtam neked most én privit ott megirtam az e*mail cimet.
2009. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Tudjátok most már csak azt nem értem azon kívül, (hogy egyre jobban megbizonyosodom benne, hogy ebben az országban nem tudnak semmit pl az én kisfiam rendellenességéről)nos miért van az, hogy ha a mi gyerekeink egy picit később kezdenek el valamit csinálni azt mondják, hogy jajajajjj biztos szellemi fogyatékos lesz egy egészséges baba ha lemarad akkor ő egy kicsit lustácska!
2009. szept. 1. 13:32
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért ????? Mert a rendszer felállitott egy mércét és a "buta" felnöttek is. Gondoljatok bele hány ismert emberre mondták gyerekként vele baj van. Pedig csak más. PL. Farkasházy raccsol, Bartok a mai tudományszerint autista volt nagy valoszinüsseggel. Eistenröl mindenki tud.

De gondoljatok bele a saját ismerösi körötökbe. Nálunk az álltalánosba akik "hülyék" voltak, ma 90% sikeres életett élnek és az osztály okosai 90%-ban nem tudnak érvényesülni a nagybetüs életben.

Szerintem olyan csunya lenne ez a világ ha egyformák lennénk.

Van aki hiperektiv gyerek és megbélyegzik ezért, pedig felnöttként ez elöny is lehet hisz mindig fáradhatatlanul alkot és nem leül és kesereg.

Van a rokonaim között egy gyermek olyan lexikális tudása van, hogy a felnötteket zavarba hozza 12 évessen.Állandóan olvas és mindent megjegyez, de soha nem játszik ezért a mozgása, hát 5 éves szinten. A szülöket ez zavarja. Probálom megmagyarázni nekik, hogy az Ö gyerekük ilyen és biztos nem világbajnok lesz tornábol, de az eszével lehengerlő. Erre legyenek büszkék.

2009. szept. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Ezt sajnos el kell fogadni ez van, ez nem a beteg gyerekek országa:-(

Segítségeteket szeretném kérni! Keresek olyan családokat, akiknek ritka genetikai rendellenességgel született gyerekük van, nagyon jó lenne ha ki tudnánk cserélni a tapasztalatainkat illetve akik most kezdik ne kellene nekik felesleges köröket megfutni, ami nagyon sokba kerül. Nem a down kóros babákra gondolok itt, mert nekik rengeteg fórum van, ahol segítenek, hanem az egyéb szindrómás gyerekekre pl. ssmc, asperger, jakobsen stb.

2009. szept. 2. 09:11
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Már régebbi a kérdés, de azért írok. Még csak 14 éves vagyok úgyhogy csak ismerősökről tudok írni. Az egyik jó barátnőm 10 évesen lett Crohn beteg és a nyara borzalom volt. A szteroidoktól amiket szednie kell teljesen felpuffadt az arca és a hasa, lefogyta az izmait, kihullott a haja, beszőrösödött a háta, az arca, és vörös redők keletkeztek a csípjén. Mostmár jobban van, de szegénynek borzalmas volt az utóbbi négy éve. Alig ehetett valamit, nem tudott aludni, nem sportolhatott.

Én nagyon tisztelem őt azért, mert volt benne annyi tartás és lelki erő hogy soha nem panaszkodott, ugyan láttuk rajta hogy szomorú de soha egy panasza sem volt. Én ilyen lelki erőt korombelitől még nem láttam. A családja is támogatta. Szóval együtt tudtok élni ezzel a dologgal, és ha a gyermeked azt látja tőled hogy lelkileg erős vagy és támogatod, akkor nem lesz gond! Nagyon sok ember születik rendellenességel, vagy később szerez maradandó betegséget. Nekem például többször is volt gerincműtétem, anyukám meg tüdőrákos. De gondolj arra hogy milyen nagy kincs hogy vagytok egymásnak. Az írásodból is süt a szeretet, biztos nagyon szereted őt :) Úgyhogy kitartást, erőt, egészséget kívánok nektek! :)

2011. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Szia


14 évedet meghazudtolóan komolyan írsz, de látom hamar fel kellett nőnöd és minden tisztelet megérdemelsz. Még most is nehéz elfogadni, hogy ő beteg baba és nem biztos h olyan lesz, mint a társai ill. már nem olyan. Viszont egy mosolya felér száz mosollyal és imádom őt minden porcikámmal imádom gyomrozni!!:-)

2011. jan. 27. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!