Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy bírjátok elviselni-elfoga...

Hogy bírjátok elviselni-elfogadni, hogy beteg a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Az én kisfiamnak kromoszóma rendellenessége van évekig vártunk rá nagyon szeretjük, de a szívem hasad meg ahányszor csak a karomba veszem:-(
2009. júl. 17. 12:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
És a legjobb az, mikor kórházba kerülsz a sérült gyerekeddel, mindenki(!) megkérdezi, hogy jártok-e valahova, felsorolod az orvosnak is, viszed a zárót, az összes papírját, a gyerek tényleg nem szellemi fogyatékos, csak hát a mozgása ugye kissé ügyetlen és ráírja a doki a zárójára, hogy szomatomentálisan retardált. Hát a mentálisat kikérem magamnak! Voltam olyan balga, hogy csak a kocsiban olvastam el... A gyógytornászunk annyit mondott, az a szerencse, hogy ezt nem egy belgyógyásznak a feladata eldönteni, vannak erre szakemberek. Hát jó... attól még ott a záróján és nekem a kést forgatják a szívemben ezzel az egy szóval.
2009. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Tényleg és igazán szívből érzem minden aggodalmatokat, tudjátok én azt gondolom, hogy akinek nincsen beteg gyermeke fogalma sincsen róla, hogy ez mit jelent mint anyagilag, mint mentálisan, de nem kívánom senkinek, hogy megtudja valaha is. Sokszor azon örlődöm, hogy mit tehettem, hogy ennyire megvert az isten, aztán rájövök, hogy van egy gyönyörű kisfiam, aki igen beteg, de akkor is van nekünk és amikor mosolyog valahogy elfelejtem egy pillanatra, hogy nem tudja emelni a fejét stb.
2009. júl. 19. 21:29
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen az biztos hogy akinek egészséges gyermeke van az el sem tudja milyen egy beteg gyermeket nevelni. Mikor én megtudtam a szülést követő napon hogy beteg a kislányom nagyon rosszul éreztem magam, nem értettem mit csináltam rosszul. De átgondolva a betegségét és miután túléltük az első kritikus napokat rájöttem hogy lehetne ennél sokkal rosszabb is. Szívbeteg a lányom rohammentő vitte Pestre. Egy komoly műtét vár még ránk amitől nagyon félek, de bízom abban hogy Isten az első napjaiban megmentette és ezután sem fogja elhagyni. Más élete lesz mit egy egészséges gyereknek mert sok mindent nem csinálhat és rendszeresen járunk orvoshoz hol Pécsre hol Pestre, de örülök hogy ő van nekünk és úgy érzem ő egy igazi kis angyal. Néha csak elnézem őt és sírhatnékom van de erősnek kell lenni. Kitartást nektek és soha soha nem szabad feladni.
2009. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
A kardiológiai intézetben tudok neked ajánlani nagyon jó orvost a mi kisfiúnkat is ő műtötte és tudom, hogy nagyon jó szakember!
2009. júl. 19. 22:29
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Kit ajánlanál? Pár orvost már ismerünk. Az a baj, hogy úgy tudom sok orvos, nagyon jó orvos külföldre megy inkább.
2009. júl. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem is kérdeztem, mennyi idős a fiad?
2009. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
A mi kisfiúnk 3 hónapos Ablonczi László műtötte és nagyon rendes volt velünk mindent elmagyarázott, hogy mi fog történni!
2009. júl. 20. 21:36
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Köszi. Igen róla már hallottam, csak jókat.
2009. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a gyermekem betegségét nehéz elviselni hisz imád, és imádom. Hiszek benne, hogy teljes életet élhet majd. De egyes embereket nehezen viselek. Néha úgy bánnak vele mintha Úfo lenne. Nálunk még a nagymama is kijelentette " nem tud mitkezdeni vele" ezért nem látogatja minket és hozott egy cikket bentlakásos otthonrol ahol szerinte jó lenne a gyereknek.Ne ez és ehez hasonlok akasztanak ki.
2009. júl. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem lehet elfogadni!Azén kislányommal sincsen rendbe minden!Most múlott 3 éves júniusban és nem beszél egyáltalán!Illletve egy két szót,de amúgy csak haladzsázik!De nem tudja senki megmondani hogy mi van vele mert tavaly nyárig minden rendben volt vele,már 20-30 szót mondott is!Amit mondtunk neki hogy mondja azt bohóckodva utánnunk ismételte!De utánna szép lassan leépült a beszéde!decemberben elkzdett kancsalítani,arra kapott szemüveget!Elküldtek februárba minket hallás vizsgálatra ott megállapították hogy nem hall rendessen,erre kivették áprilisba az orr manduláját meg tubust kapott a fülébe!Az utánna következő hallás vizsgálat jó hallást mutatott ki,de azóta sem történt semmi változás!Sőt voltunk neurológusnál és ott megállapították hogy másfél éves kisgyerek szintjén van!

De ő sem tudott mit mondani csak azt hogy hiperaktív,meg figyelemzavaros!Meg hogy pszychomotoros retardációja van!De nem mondanak semmit hogy van e remény hogy felnőtt korában teljes életet fog e élni vagy sem!Teljessen el vagyok keseredve mert nem értem hogy mi történt az egészséges gyönyörü kislányommal!Tavaly mág minden rendben volt!

2009. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!