Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista ill. hiperaktív...

Autista ill. hiperaktív gyerekek szülei, ti hallottatok már a GAP szindrómáról, és a hozzá kapcsolódó diétáról?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki kipróbálta már? Tapasztalt javulást?

2013. máj. 2. 23:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Természetesen hallottam és azt is tudom, mekkora humbuk az egész. Arra való, hogy jól lehúzza a naiv, elkeseredett szülőket! Az ADHD kiválóan kezelhető stimulánsokkal és viselkedésterápiás elemekkel. Jó értelmi képesség mellett a gyermek megtanul kompenzálni és elboldogulni a mássága mellett is.

Az autizmusnál meg függ a súlyosságtól, az értelmi képességektől és a terápia mennyiségétől, minőségétől. Inkább erre kell hangsúlyozni,a többi vakvágány!

2016. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"zt már nagyjából sikerült megtudnom, mi tette tönkre az idegrendszerét, és vannak elképzeléseim a gyógyításával kapcsolatban is - ha valakit érdekel, írjon privit.

"


Semmi nem tette tönkre az idegrendszerét, ezt gyorsan verd ki a fejedből! Az ADHD egy neurobiológiai fejlődési elérés eredménye, az agy másképpen van behuzalozva, mint az átlag esetében. Ami tönkreteszi a gyermeket, az a rossz terápia, a helytelen nevelési módszerek és a gyógyszeres kezelés mellőzése akkor is, ha ez szükségszerű. Mind a figyelemzavart, mind az impulzivitást lehet kezelni. Egy jó pszichiáter kell neki, egy pszichológus, aki betanítja a családot a viselkedésterápiás módszerekre és megfelelően képzett óvónők.

2016. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es! Honnan hallottál róla? Esetleg ismersz valakit, aki ki is próbálta? Mit értesz az alatt, hogy "humbug az egész"? És miből gondolod, hogy "jól lehúzza" a szülőket? Melyik része kerül sokba?

Abban igazad van - és ezt a könyv írója is kihangsúlyozza -, hogy viselkedésterápiára is szükség van, de az étrendi változtatás is kell hozzá. [link]

A többi megjegyzésedre itt a válasz:

[link]

2016. jan. 15. 06:53
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ismerek. A fiam aspergeres autista, a kezdetektől fogva fejlesztjük és megpróbálunk sok mindent szerencsére sikeresen. Rengeteg szakemberrel konzultálok, valamelyikkel napi szinten is. Így ismerem a szakma álláspontját erről és a kutatási eredményeket is, melyek egyáltalán nem vezettek arra, hogy ez az egész teória működne. Az, hogy valami jól hangzik és tudományosan, egyáltalán nem jelenti azt, hogy tudományos is.

Van hazánkban is professzor (neurológus), aki előszeretettel beszéli rá erre a módszerre a szülőket és ajánl nekik több százezer forintos vizsgálatokat is... hogy ez mennyire etikus? El lehet dönteni..

Az autista gyerekek nagy része erősen válogatós. Ebbe egy étrendet még bevezetni véleményem szerint öngyilkosság.. Magának az étrendnek is elég drága az összeállítása, pláne, ha azt akarja valaki, hogy minden tápanyagot megkapjon a gyermeke.

A vizsgálatok meg arra vonatkoznak, hogy javulás esetén mitől javul a gyermek. Az autiban rengeteg a spontán hullámzás, a javulások és a visszaesések, ami, ha éppen egybe esik a diétával, akkor hajlamos azt hinni a szülő, hogy attól van... A diétát nem alkalmazó csoportokban ugyanúgy vannak erős fejlődési szakaszok! A kettőt nem szabad ok és okozatnak tekinteni.

Ami mérhető, az bizonyos speciális fejlesztések hatása. (TEACHH, PECS, viselkedésterápiák, stb)

Még valamit nem szabad elfelejteni: az autizmus mindig is volt az emberiség történetében, jelzem nem ok nélkül maradt fenn az evolúció során! Azért, mert a faj fennmaradása szempontjából előnyös tulajdonságokkal is bír! Nem az a cél, hogy egy autistát kigyógyítsunk az állapotából, hanem az, hogy minél magasabban funkcionálóvá tegyük, ha különleges képességekkel bír, akkor azt ki tudja használni maximálisan az élete során.

2016. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, hasznosnak tartom és megértem az álláspontodat. Nem akarok senkit rábeszélni erre a módszerre (nem is érdekem), főleg ha nem hisz benne.

Az étrendi változtatás átlagos gyerekeknél is nehéz. Én is csak nagyon lassan haladok az enyémekkel a könyv által ajánlott irányba, de így is látok javulást. A kisebbik fiam csecsemőkorától fennálló súlyos ekcémája látványosan javul, beszédfejlődése szintén felgyorsulni látszik. A nagyobbik (ADHD-s) fiam fejlesztésre is jár (torna), ezzel együtt sokat fejlődött az utóbbi 3 hónapban (akkor kezdtem el megváltoztatni az étrendjüket).

A költségekkel kapcsolatban: az étrendkiegészítők (probiotikum és olajak) valóban nem olcsók, de összességében véve nem költök többet, mint korábban, amikor ősztől tavaszig rendszeresen gyógyszerekkel kellett kezelni a visszatérő légúti fertőzéseiket. Az elmúlt három hónapban viszont még nem voltak betegek (akkor sem, amikor a fél ovis csoport betegség miatt hiányzott). Többet főzök, mint előtte, de ki lehet bírni (én magam a teljes GAPS étrendet követem).

Persze lehet, hogy a fejlődésük nem (csak) az én érdemem, de szerintem mindenképpen javukra válik az új, táplálóbb étrend (még ha az ovis étkeztetésük nem is változott).

2016. jan. 15. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!