Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem bírom elviselni tovább a...

Nem bírom elviselni tovább a gyerekemet! A család enm támogatja h segítséget kérjek mit tegyek?

Figyelt kérdés

néha úgy érzem öngyilkos leszek,vagy összepakolom a másik kettőt és lelépek...


igazi zsarnok szinte születésétől kezdve. a testvéreit terrorizálja,folyton azt lesi ki mit csinál,és csak magával törődik. önző és érzéketlen,e mellett agresszív. sztem van valami baja,férjem szerint nem baj ha ilyen, sokra viszi majd az életben.


most kb 1 órán keresztül tombolt. rajzolt egy autót. a huga -aki 4 éves-kivágta neki de véletlenül belevágott. erre ő szájon vágta a hugát majd elkezdett ordibálni h a hiányzó részt akarja! nem h megköszönte volna h segít neki a testvére. ha rászólok akkor megkapom h : halgass! büdös f..sz vagy! utállak! hagyj békén! nem szólok hozzád!

a legszebb h csak 6 éves!! mi lesz később kinyír minket?


nem tudom mit rontottam el de a másik két gyerekkel nincs ilyen gond.. :(


2014. jún. 26. 16:10
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%

"halgass! büdös f..sz vagy! utállak! hagyj békén! nem szólok hozzád! "


Azért ezek elég durvák szerintem. Honnan veszi őket?


Mennyi programot tudsz szervezni, amikor csak ketten vagytok, csak te és ő? Erre alapoznék első körben. Csak vele, kettesben elmennék és megpróbálnám megérteni, megismerni őt, mit érez, mi motiválja, de nem nyíltan rákérdezve, hanem közvetve. Több időt töltenék vele, amennyit csak bírok.

2014. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
31%
nem arra van szuksege hogy azt irjam a gyermeket ne hagyja el es vigye pszihologushoz???akkor azt kellett volna irni hogy igen hagyd el a gyermeked konnyitsd meg az eletet.a gyereked nelkul minden sokkal jobb lesz.csak azert mert problemas a gyerek.ilyenkor meg kell keresni az okat es nem egybol elhagyni.lehet nem torodik a fiuval csak a tobbi gyerekkel
2014. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem anyukam pszichologus es az o munkajan at latom, h ilyenkor tobb szakemberhez erdemes elvinni a gyereket. Manapsag mar nagyon jo gyerekpszichologusok vannak. Lehet, h kicsit koltsegesebb lesz, de megeri, m tudnak segiteni.


Szerintem sem feltetlenul a Te hibad. A gyerekeknek is onallo szemelyiseguk van, amit persze lehet befolyasolni, de nem 100%-osan. Meg csak 6 eves, tehat nincs teljesen kifejlett szemelyisege, lehet enyhiteni a viselkedesen. Kesobb mar nehezebb lesz. Ha gondolod, utanakerdezek es adok par nevet/telszamot, h kihez lenne erdemes elvinni. Kitartas!

2014. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:

nagyon szeretem. rengeteget foglalkozom vele,sokszor ki is harcolja,de alapvetően is. sosem mondok neki olyat amiket ő nekem. nem ő a fekete bárány,sőt.

mindent igyekszem megadni neki,szeretetet,törődést,anyagiakat. vannak anyás és apás napok,fiús és lányos napok. ha az egyik gyerek kap valamit kap a másik kettő is. ha vágyik valamire igyekszem megadni nekik. amióta megszületett,csak a családért élek. a lelkemet is kitehetem neki,sosem elégedett. mindig több és több kell. ha á-t mondok,ő b-t,akkor is ha értelmetlen. ha kérek valamit zsigerből ellenkezik.


attól h elegem van és nem bírom tovább ezt már nem jelenti azt h nem szeretem. igen megfordult a fejemben h elmegyek egy időre hátha utána értékelni fog,de hát csak 6 éves nem felnőtt-bár ő azt mondja magáról h ne kezeljük gyerekként mert ő nem gyerek- nem lenne semmi haszna.


reggel 6kor már kezdi az irányítást és igen,ő irányít. ha ő felkel akkor mindenki mert hisztizni kezd. amig ő nem alszik más sem tud. kicsi korában vaolt h hajnali 3-ig sétáltunk vele. most úgy este 10ig van fent.


tudom h csak egy gyerek de úgy érzem mintha egy börtönben lennék és ő a börtönőröm.


lehet megbotránkoztató amit írok,de így érzek. nem akarok így érezni,harmóniára vágyom,boldog családra, de csak akkor van harmónia ha mindenki ő körülötte forog. akkor kedves,aranyos,jön h szeretlek anya stb. ha nem akkor utál. nem kiabálok csak ha elszakad a cérnám,és nem ütök. inkább az ajtót vágom be magam mögött. mellé kell 1 ember aki csak vele foglalkozik. és nem azért mert buta és segíteni kell. hanem mert olyan mint egy kiskirály aki ráadásul nagyon okos.


bocs hosszú lett.. de nagyon nehéz úgy élni h akit szeretsz,folyton ellenkezik,csúnyán beszél,és a csillagokat is lehozhatod az égről neki akkor sem vesz emberszámba csak egy rabszolgának

2014. jún. 26. 18:02
 15/55 anonim ***** válasza:
89%
Az orvostudakozo.hu -n van egy gyermekpszichiáter Dr. Sófi Gyula, olvasva a válaszait jó szakembernek tűnik, szerintem írj neki!
2014. jún. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

mamáknál egy angyal mert ott azt csinál amit akar nem kell senkihez sem alkalmazkodni. és nem,itthon sincs elnyomva mert tesói vannak. de alkalmazkodni kell mert 5-en vagyunk. ezt viseli nagyon nehezen. oviba is alig szokott be hónapokig ment a harc...

depressziós vagyok és sokszor érzem h nincs kedvem élni mert anynira bánt h ilyen velem.


szóval aki azzal jön h nem szeretem és nem törődöm vele az in kább maradjon csendben.

2014. jún. 26. 18:07
 17/55 anonim ***** válasza:
88%
6 éves, már nem olyan gyerek, 6 évesen már azért elég értelmesek...ezek amiket írsz nagyon durva dolgok....nem vagyok pártján semmi féle erőszaknak, nem szokás nálunk nincs is rá szükség, de ha a gyerek ilyeneket mondana rám mint a te 6 éves fiad a férjem már biztosan szájon törölte volna. Mi az hogy egy 6 éves gyerek irányít titeket?? AMiket és ahogy leírod a dolgokat nekem az jön le, hogy te is hibás vagy mert ráhagyod ezeket a dolgokat ami szerintem nagyon nem helyes csak rosszabb lesz + szerintem gyenge és következetlen is vagy vele. Bocsi hogy ezt mondom, lehet ez a nevelés amit eddig alkalmaztál a 2 gyereknél működött, de nem lehet ugyanúgy nevelni minden gyereket, a fiadnál lehet keményebben kellene. Írod hogy megadsz mindent neki, rengeteget foglalkozol vele stb. tehát nem a szeretet hiányával van a baj. El kell vinni nevelésibe stb..de akkor sem engedheti meg magának ezeket a dolgokat. Ez is nagyon rossz hozzáállás, hogy a férjed szerint ez normális viselkedés...
2014. jún. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
17-es vagyok, annyi még hogy lehet tényleg jót tenne ha kicsit kimozdulnál. Pár napra hagyj ott csapot-papot, megteheted. Mondd férjednek hogy te ezt nem bírod, kell a kikapcsolódás és kész. Ha nem érti meg akkor azon is elgondolkodnék milyen férjem van... Ne hibáztasd magad egy ördögfióka miatt, nem feltéten te rontottál el valamit. Menj, pihenj, szellőztesd ki a fejed pár napra és állj a sarkadra otthon.
2014. jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
83%

Szegényke,jól kilehetsz...


Én,amikor elolvastam a történetedet egyből az unokaöcsém jutott az eszembe.

Szintén 6 éves és annyira zsarnok,rossz,szemtelem,sunyi,hogy 5 percnél tovább nem lehet a közelében megmaradni,annyira kiakaszt....

Éethetetlen dolgokat csinál és hisztis is eléggé na meg hiperaktív...

Úgyhogy megértelek.

Nála úgy kezdődött a dolog,hogy első gyerek akkor minden haszontalan méregdrága dolgit megvettek neki! Amikor a nővérem terhes volt vele 150 ezerért vettek babakocsit, 100-ért kiságyat stb. Még kint sem volt,de már el volt kapatva...

Szóval már több milliót költöttek a gyerekre,holott nem is tehetnék meg....


Amikor látta a gyerek,hogy minden hülyeséget megkap,amit akar naná,hogy akaratos kis hisztis ördögfióka lett!!


Direkt kiidegeli a családot,szaladgál ordítva,verekszik,csúnyán beszél és gúnyolódik!!

Már r@hadtul elege van mindenkinek belőle...

Ezt csak azért írtam le,hogy lásd,hogy nem vagy egyedül...


Szerintem először menjetek el a pszichológushoz a gyerekkel és majd ő beutalja a kórházba,ahol megfigyelik majd a viselkedését és utána tudtok csak tovább lépni.


Ha nem viszed el szakemberhez,csak magadat készíted ki!!

2014. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
15%
Nincs egy kicsi, viszonylag üres szobátok? Ha igen, akkor legyen az a büntiszoba, ahova hiszti esetén beteszed és addig ki nem engeded, amíg bocsánatot nem kér. Azt, hogy szájon vágta a tesóját a rajzért megérte..Én is ezt csináltam, ha tönkretették a rajzaimat, olyankor mindig dührohamom volt és van. Pedig nekem csak annyi lelki bajom van, hogy szorongok.
2014. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!