Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem bírom elviselni tovább a...

Nem bírom elviselni tovább a gyerekemet! A család enm támogatja h segítséget kérjek mit tegyek?

Figyelt kérdés

néha úgy érzem öngyilkos leszek,vagy összepakolom a másik kettőt és lelépek...


igazi zsarnok szinte születésétől kezdve. a testvéreit terrorizálja,folyton azt lesi ki mit csinál,és csak magával törődik. önző és érzéketlen,e mellett agresszív. sztem van valami baja,férjem szerint nem baj ha ilyen, sokra viszi majd az életben.


most kb 1 órán keresztül tombolt. rajzolt egy autót. a huga -aki 4 éves-kivágta neki de véletlenül belevágott. erre ő szájon vágta a hugát majd elkezdett ordibálni h a hiányzó részt akarja! nem h megköszönte volna h segít neki a testvére. ha rászólok akkor megkapom h : halgass! büdös f..sz vagy! utállak! hagyj békén! nem szólok hozzád!

a legszebb h csak 6 éves!! mi lesz később kinyír minket?


nem tudom mit rontottam el de a másik két gyerekkel nincs ilyen gond.. :(


2014. jún. 26. 16:10
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
2%

a kérdező azzal kezdte hogy öngyilkos akar lenni egészséges felött nem mond ilyet csak mert a 6 éves gyereke visszabeszél, valószinű az utolsó gyerek után a kérdezőben súlyos szülés utáni depi alakult ki amit kivetit a gyerekre,

a kérdezőt kell kezelni mert nagyon súlyos dolgokat mond

2014. jún. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
76%
Látatlanban mi alapján állítasz fel bármilyen diagnózist, plane laikusként! Honnan tudod, hogy depresszió es plabw honnan, hogy mi váltotta ki? Lattal már egyáltalán problémás, esetleg pszichopata gyereket? Van arról fogalmad, mit tud tenni a családdal egy ilyen gyerek? Vagy még ott tart a tudásod, hogy a nevelés határoz meg mindent? Holott ez az elmélet mar nagyon régen megdőlt. Lehet lepontozni, szakmabelli vagyok, eleg sok gyermeket vizsgáltam, sok csalad sorsát ismerem. Abban egyetértünk, hogy a kérdezőnek segítséget kell kernie, de egyaltalan nem csak maga miatt, hanem a nagyon komolyan viselkedés zavaros gyermeke miatt. Egyet nem érdemel egyetlen segítséget kérő ember sem, belerugast az éppen kiszolgáltatott helyzetében!
2014. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
1%
Senki nem születik zsarnoknak. Nevelni kellett volna, nem pedig mindent ráhagyni, elkényeztetni.
2014. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
90%
Pszichopatanak lehet születni, mivel ez egy idegrendszeri fejlődési rendellenesség. Arról, hogy egy gyermek viseljedeszavaranak hátterében mi áll, a szakember kompetens egyedul dönteni. Teli szájjal szidni az édesanyát elég szánalmas dolog, Mindezt látatlanban pedig primitivitas.
2014. jún. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 Medvi ***** válasza:
100%
Szerintem is szakemberre van szükség és kivizsgálásra. Nem kizárható, hogy Asperger szindróma lesz a diagnózis, gondolok itt pl az empátiás készség teljes hiányára a gyermeknél. Elég konkrét tünet, de ezt csak pszichiáter diagnosztizálhatja.
2014. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Nekem csak egy két és féléves extrán hisztis és dackorszakot élő fiam van, és fele ilyen állapotban sem vagyok mint te, de megértelek!

Én is tehetetlen vagyok! Mindent eltör, dobál, ha nem úgy van valami vagy sikít, vagy csapkod, üvölt stb. Komolyan, néha már wc-re alig merek elmenni, mert attól félek,hogy valamiben, vagy magában hogy tesz kárt azalatt a két perc alatt. Nálunk a férjem a nyugalom mintapéldája, és még őt is ki tudja akasztani. És sokszor én is sz.rul érzem magam, mert napközben már várom,hogy mikor mehetek érte a bölcsibe, viszont amikor itthon van, egy óra után meg már azt várom,hogy mikor lesz este,hogy elaludjon! Szóval meg tudlak érteni, pedig nálunk fele ekkora gond sincs.

Én is azt mondom,hogy keressetek fel vele egy gyermekpszichológust. Lehet tud olyanban segíteni, amihez ti szülők, már kevesek vagytok. Nem szégyen ez, manapság minden 3. felnőtt is jár szakemberhez.

Egyébként az én férjem is addig volt "okos", amíg pár órát volt vele munka után! Aztán eljött nemrég egy hét szabira, és volt többször,hogy pár órára kettesben hagytam őket. Na akkor már ő is megértette,hogy mitől bukok ki néha, és hogy nem csak úgy felfújom a dolgokat!

2014. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
42%
Atyaúristen. 6 évesen így beszél meg viselkedik?? Én beadnám a javítóba.
2014. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
57%
Gratulálok azoknak, akik lepontozták a normális válaszokat. Mármint, hogy nem kéne megengedni egy ilyen kis taknyosnak, hogy így beszéljen és viselkedjen a szüleivel. Nem is csodálom, hogy itt tart a világ és ennyi retardált gyerek van. A szülők nem fenyelmeznek, sőt nem is szólnak semmiért. Aki pedig igen, azt leszólják. A nevelés csődjét nyílván egyszerűbb pszichiátriai problémákra fogni. Még véletlenül sem a szülő hibája.
2014. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó,ha szerinted az összes rossznak titulált gyerek a nevelés hiánya miatt "rossz" ,akkor mi a helyzet a kérdező többi gyerekével ? Velük miért nincs ilyen probléma ?

Vagy elég a saját családomat példának felhozni,hárman vagyunk testvérek ,mindig CSAK VELEM voltak problémák, pedig én ha hisztiztem kaptam pofont/verést is . És semmitől nem tartott vissza.


Fel kellene már fogni,hogy nem lehet mindent az ég világon pofozkodással megoldani. Mert gondolom a Ű"nevelés" itt csakis ezt jelentheti,hiszen a kérdező erősen kétlem,hogy ölbetetett kézzel ,teli szájjal vigyorogva ül és simogatja a buksiját a gyereknek,amikor dührohamot kap,hogy ügyes vagy kisfiam,csak így tovább.


Vannak olyan emberek,akikben rengeteget az agresszió ,sérült az empátia ,a kötődés stb Különbözőek vagyunk . A nevelés nagyon fontos igen,de ennél összetettebb egy ember . Vannak veleszületett dolgok ,készségek is,sosem hallottál még erről igaz ,genetika szó mond valamit ?


Itt mindenki szakembert javasolt,aki világosan megfogja mondani,hogyha ez a gyerek neveletlen és nincsen semmi baja. Tehát ártani nem fog .

És igen,vannak olyan emberek akik kicsinek is igazi "terroristák" ,dominánsak,nem tűrik el a testvéreiket,ha vesztenek,nem tudják kontorllálni az agressziójukat stb ,egy ilyen gyerek nevelésében is szakember tud tanácsot adni. Ők nem betegek ,de másképp kell velük bánni,hogy ne egy vadállat legyen 15 éves korára. Tudom,hidd el,mert az egyik gyerekem nekem is ilyen. De ezt is előnyére lehet fordítani ,hiszen nagyon sok jó oldala is van ,törekvő ,sosem adja fel amit elkezdett,nagyon erős akarata van,általában önbizalomhiánnyal sem küzdenek,sőt .


Mindenestre ez a családi állapot tarthatatlan,és a kérdezőbe nem belerúgni kell ,hanem valamiféle segítséget nyújtani neki.

2014. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
23%
Persze, hogy a szülő hibája, ki másé lenne. Feltételezem nem olyan szókinccsel jött a gyerek a világra, hogy f@asz és hasonlók. Biztos el lett legkisebb gyerekként kényeztetve. Az pedig külön adja alá a lovat, hogy az apukának szinte tetszik is ez a viselkedés: ",férjem szerint nem baj ha ilyen, sokra viszi majd az életben. " Gondolom még ezek után is a gyerek a Damien az ördögös horrorfilmből. Ha már nevelni nem tud, akkor tényleg jobb lesz, ha segítséget kér. Nemcsak a gyerek számára, hanem magának is ahogy elnézem. Szép kis anya lehet, ha képes lenne otthagyni a gyerekét, mert nem boldogul vele kicsinek. Az ilyen mit fog művelni egy kamasszal?
2014. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!