Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem bírom elviselni tovább a...

Nem bírom elviselni tovább a gyerekemet! A család enm támogatja h segítséget kérjek mit tegyek?

Figyelt kérdés

néha úgy érzem öngyilkos leszek,vagy összepakolom a másik kettőt és lelépek...


igazi zsarnok szinte születésétől kezdve. a testvéreit terrorizálja,folyton azt lesi ki mit csinál,és csak magával törődik. önző és érzéketlen,e mellett agresszív. sztem van valami baja,férjem szerint nem baj ha ilyen, sokra viszi majd az életben.


most kb 1 órán keresztül tombolt. rajzolt egy autót. a huga -aki 4 éves-kivágta neki de véletlenül belevágott. erre ő szájon vágta a hugát majd elkezdett ordibálni h a hiányzó részt akarja! nem h megköszönte volna h segít neki a testvére. ha rászólok akkor megkapom h : halgass! büdös f..sz vagy! utállak! hagyj békén! nem szólok hozzád!

a legszebb h csak 6 éves!! mi lesz később kinyír minket?


nem tudom mit rontottam el de a másik két gyerekkel nincs ilyen gond.. :(


2014. jún. 26. 16:10
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
66%
Azért abban, h a gyerek egy kis zsarnok, vastagon benne van az anyuka is, aki a legelső alkalommal nem szorította vissza a kirohanásait. A legelső alkalommal kellett volna keményen odalépni, az első "fasz"-nál, az első alkalommal, mikor odacsapott a testvérének. De gondolom, nem volt igazi büntetés csak valami kis jelképes mismásolás, hát itt az eredmény, meg lehet nézni.
2014. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
24%

Csak a ti közös nevelésetek eredménye a gyereketek állapota. A férjed szerint így a jó? Akkor gratulálok neki, ő is ilyen ember lehet.

Nyilván férjeddel sem harmonikus a kapcsolat. Nyilván nem neveltek következetes, határozott irányban.

Csak azt nem értem, miért nem?

Amilyen szavakat használ, azokat valahol hallotta. Ti beszéltek így? A tv-t bámulhatja kontroll nélkül? Milyen társaság veszi körül ezt a gyereket?!

2014. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk is ez volt, de szerencsére ennyire nem durvult el a helyzet. Kisfiam viselkedése 2 éves korában változott meg, amikor a kistesót vártam. Sokat kiabáltam vele, volt, hogy kapott a fenekére, de azért elvoltunk. Aztán jöttek a történések a családba: apa sokat ment külföldre, jött a 3. baba, oviban csoportismétlés. Az addig is hisztis, kezelhetetlen, szót fogadatlan fiam még rosszabb lett. Állandósult itthon az üvöltés, Ő is és én is kiabáltunk, elkezdte verni a középső gyerkőcöt és az oviban is nagyon durva lett. A család azt mondta, majd lehiggad, kinövi. Én mégis kerestem neki egy jó nevű gyermekpszichológust és elvittem hozzá. Kivizsgálta, nem beteg, "csak" apahiánya van, iszonyatos testvérféltékenység dúl benne, és túl okos. Azóta pszichoterápiára jár, és hatalmas fordulatot vett a viselkedése. Nem tudom a pszichológus mit csinál vele, de azt jól csinálja. Itthonra annyit tanácsolt, hogy minden nap legyen valamennyi idő, még kevéske is, amikor csak vele vagyok. Ezenkívül ne mondjuk neki nemet. Csinálja a dolgait, élje ki m agát mindaddig, amíg vér nem folyik, csont nem törik, nem bánt senkit és nem rongál. Nálunk bevált.

Én a helyedben kikerülném a nevelési tanácsadót, és ha anyagilag megoldható, privát intézném. A nevtan túl hivatalos. Ha probléma merül fel, akkor úgyis oda irányítanak.

Merre laktok?

2014. jún. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
78%

Ez lesz ebből a manapság divatos hozzáállásból, hogy 'nem kiabálunk a gyerekkel, mert sérül a kis lelke', 'nem csapunk a fenekére/kezére/szájára, mert jajj, mi lesz vele'. Az első ilyen beszólásánál kapott volna a szájára és beteszem a szobájába, míg meg nem nyugszik...


egy hatévesnek még nincs akkora "személyisége", hogy magától megengedje, hogy 'faszozzon' meg stb. Ez szerintem a szülők hibája

2014. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó, szívemből szóltál. Ezt írtam én is 2-vel feljebb.

De előző hozzászólótól megtudhatjuk, hogy a szaktekintély csodálatos ötlete, hogy a szülők ne merészeljenek SEMMIRE nemet mondani a gyereknek. Értem én, gyerek a császár, szülők az alattvalók. Nooooormális??

2014. jún. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:
mi nem káromkodunk és nem néz tv-t csak dvd-n válogatott mesét. néha én is felemelem a hangom mert nem hagyom annyiban a dolgokat,de akár szépen kérek akár csúnyán nem használ
2014. jún. 27. 14:07
 27/55 anonim ***** válasza:
19%
'amióta megszületett,csak a családért élek.' Magyarán önkéntesen rabszolgát csináltál magadból, utána meg fel vagy háborodva, hogy úgy kezelnek. Fail.
2014. jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
21%
nem bántásból de veled vannak komoly problémák nem a gyerekkel, kezeltesd a depresziod a gyerek csak visszatükrözi a te lelkiálapotodat
2014. jún. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
85%
Több oka lehet ennek a viselkedésnek. Lehet pszichés és lehet idegrendszeri. Ha ez utóbbi áll fenn, az NEM a szülő hibája, az ő rossz nevelésének a következménye. A pszichopatia születési rendellenesség az agy másképpen működik, a gyermek nem tanul s hibáiból, nem szorong és képtelen a szeretetre. Erről nem tehet és nem tehet a család sem. Ez egy elég ritka állapot, pszichiáter szakorvos es Klinikai szakpszichilogus vizsgálja ki. Heim Pál kórház gyermekpszichiatriajat keressetek fel.
2014. jún. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
67%
60%-os ilyet soha nem mondunk egy kétségbeesett szülőnek, mert az ilyen szólások csak meg inkabb mélyítik az esetleges onvadlast, meg mélyebbre taszítják az édesanyát. Szakmai hiba így viszonyulni, nem szakemberként pedig fellelotlenseg és érzéketlenség!
2014. jún. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!