Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a helyes büntetés ha a...

Mi a helyes büntetés ha a gyereked ezt mondja "Hallgassál, mert fellöklek"?

Figyelt kérdés

8 éves , ADHD- s.

Családban nem szokás egymásnak ilyeneket mondani.

Én pár nap számítógép eltiltást mondtam neki, ez elegendő?

Le vagyok sújtva, hogy mi lesz itt pár év múlva :'( .


2014. szept. 8. 20:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Drága szüleim is toleránsak a gyerekkel, ők is tanácstalanok a neveléssel kapcsolatban, sajnálják a gyereket és engem is, megoldást nem tudnak.
2014. szept. 8. 21:52
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézd ennek nem sok köze van a hiperaktivitáshoz! És a számítógép megvonashoz sem. Ezzel nem tanulja meg azokat a szabályokat, hogy kivel milyen stílusban lehet beszelni! Az ADHD nem jelent felmentést! Ugyan ugy szüksége van keretekre es ertdkrendre ezeknek a gyerekeknek. Értékrend úgy alakul ki, hogy megerteted vele a szerepek közti különbséget es megtanitid a hekyet a családban es a társadalomban. Megtanutod es elvarod a tiszteletet es te is megadod neki, de nem úgy, hogy leereszkedsz gyerekbe. Én ebben az esetben nagyon határozottan raszoltam volna, hogy mit képzel magáról, mert így nem beszelhet! Majd bezavartam volna a szobájába. Majd kis mosolyszünet, hogy o közeledjen hozzád. Erezze a súlyát a szavainak.
2014. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kb így csináltam ahogy tanácsoltad, egyáltalán nem hatotta meg.

Sajnos ha én fegyelmezem a férjem ugyanakkor elnézőbb vele, ezt maximálisan ki is használja a gyerek.

Én vagyok a szigorúbb szülő.

Nagyon elszomorító, hogy soha ilyent nem hallott még itthon és ezt mondja nekem, ráadásul még neki áll feljebb ha rászólok.

Az iskolából tegnap borzasztó idegesen jött haza össze- vissza szaladgál órákig, rossz volt nézni amit csinál, talán ott halotta ezt a mondatot.

Sosem mondtam volna ilyent a szüleimnek, mélységesen csalódtam a saját gyermeknevelési képességemben, már semmi jóra nem számíthatok ezek után.

2014. szept. 9. 04:41
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jóra? Azert ne viccelj már! Még most jon a kamaszkor, amikor ennél cifrabbakat is fogsz hallani. ADHDs gyereket nem lehet kovetkezetlenul nevelni. A férjed ezzel csak a gyermeknek art! Jo lenne, ha elmnnetek egyutt tanácsadásra. Ilyenkor még meg lehet es meg is kell fogni. Határokat állítani, ami egyben kapaszkodó is. A problémája miatt neki erre sokszorosan szüksége van. Nem rahagyni kell mindent es ha valamit megbeszeltek az legyen szent. Tudja milyen viselkedésnek mi a következménye. Annak meg ne dolj be, hogy nem hatja meg a felhaborodasod. Ha szívből jon, a gyereknek ép az erzelem világa, akkor igenis meghatja.
2014. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Jobban ki kellene hangsúlyozni azt, hogy ez mennyire helytelen, és mi az elvárt viselkedés. Én miután elmagyaráztam, hogy ez helytelen és következményei lesznek ha így beszél, elküldeném gondolkodni, utána közösen megbeszélnénk, hogyan viselkedünk másokkal, akár tanmese formájában, vagy bármilyen szemléltető eszközzel. Amíg nem viselkedik jól, addig nincs számítógép...

Egyébként szokott olvasni, szoktatok mesét olvasni? Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy itt nem a betegség, hanem a nevelés a gond, érdemes lenne a számítógépezést is csökkenteni, helyette inkább közös programok kerüljenek előtérbe (társas, olvasás, készségfejlesztő játékok).

2014. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
21%

Pár pofon mindenképpen, keményebb dolgoknak a későbbi kilátásba helyezésével.


Számítógépeltiltás nem elegendő. Meg értelmetlen is, ha nem ülsz egész nap mellette.


Pár év múlva az lesz, hogy teljesen a fejedre nő, már ha hagyod. És hogy még neked, de mással is ilyen lesz.. ADHD ide vagy oda, az alapvető viselkedési normákat egy kutyának is meg lehet tanítani. Attól meg csak több esze van.

2014. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Pofan vagnam mint a huzat. es mielobb keresnek egy bentlakasos intezetet neki.
2015. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

15 os

egy gyereknek amelyik nem normalis magyarazhatod reggeltol estig hogy mi nem elfogadhato fel se kepes fogni.

ha nagyobb lesz meg is veri az anyjat.

2015. nov. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
K erdezo persze hogy nem beszeltel igy a szuleiddel te normalis gyerek voltal nem ugy mint a fiad. mindig sajnalom az ilyen szuloket , hogy min kell keresztul menniuk. en lattam par ilyen gyereket egytol egyig utalatos ellenszenves volt es minel nagyobb lett annal tobb volt a baj veluk.
2016. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!