Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Válogatós gyerekek anyukái,...

Válogatós gyerekek anyukái, milyen módszerrel lehet kinevelni a gyerekből, hogy ne undorodjon az ételektől és ne válogasson?

Figyelt kérdés
A 6 és fél éves kislányom igazi kis anyaszomorító viselkedéssel eszik az asztalnál.Turkálja az ételt,megjegyzéseket tesz rá,ha olyan akad a szájába visszaköpi ,bele a tányérjába.Ugye elv,hogy gyereket nem ütünk meg,de szavakkal büntetésekkel mit sem érünk.Verni nem szoktuk,de sokszor már megkérdőjelezem,ezt a teóriát.Ma este a vacsoránál is ez történt,hogy kiköpte az ételt.Elvettem tőle a vacsoráját,esti mese megvonással ágyba parancsoltam,de nem tudom ér-e egyáltalán valamit ezek a büntetések,mert évek óta probléma van a gyerekkel étkezés ügyileg.Nyamnyog,lassan is eszik,sokszor kell rászólni,hogy az evésre figyeljen,mert játszik,vagy dúdolgat.Folyamatosan rá van szólva,nevelve van,de egyszerűen olyan mintha nem tudná megtanulni,hogyan kell az asztalnál helyesen viselkedni.Sajnos lehet az iskolában tanulja el ezeket a finnyázgatásokat az ételre a többi gyerektől ,de jó volna valami okos módszer amivel kinevelhetném belőle ezt.A másik ami miatt még jobban el vagyok keseredve,hogy amiért ilyen a gyerek,elég sokat veszekszünk már a férjemmel.A párom engem hibáztat,hogy bén túl jó szívű vagyok,és ha nem lennék az elveim mellett,már rég le kellett volna keverni egy két pofont a gyereknek.Sajnálom,hogy ilyen a kislányunk,mert a meghitt családi vacsorák,vagy ebédek ilyen szomorú történetté alakulnak.A gyerek sír,apa dühös,én meg letargiába kerülök.
2016. márc. 5. 23:00
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
13%
Lehet igazad van, de szerintem csak zöldségen nem élhet egy kisgyerek.
2016. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
96%

De itt nem arról írtam, hogy csak zöldségen! A kérdező egyértelműen leírta, hogy húsos ételt eszik a gyerek, csak a zöldségekkel, gyümölcsökkel van pl. óriási probléma, mert azokat egyáltalán nem eszi. Szerinted ezen segít a csirkepörkölt?!

A zöldségek, gyümölcsök a legfontosabbak egy gyerek fejlődésében a vitaminok miatt. Húsból elég megennie két falatnyit, és máris bevitte a fehérjét, de a vitaminnal nem ilyen egyszerű. Ez egy súlyos probléma.

2016. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
46%

Azért azt szögezzük màr le,hogy a magyar kaja nem egyenlő a pörkölttel és a mócsingos hússal,aki ilyet gondol az sosem evett magyar ételt.

Az meg hogy beépült a magyar konyhàba a pirospaprika mintegy 200-250 éve nem jelenti azt,hogy mindenben az van,plàne nem azt,hogy minden étel nehéz és zsìros.

Ez kb olyan,minthogy a franciàk csak csigàt meg sajtot esznek,az olaszok csak pizzàt tésztàkkal stb...

Csak az a szégyen hogy ezt màr egyes magyarok is ìgy gondoljàk... Gyalàzat!!!

2016. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
71%
Oké.Csak sajnos nem ilyen könnyen vehetők rá a gyerekek a zöldségekre.Ez nálunk is probléma, de ha nem megy,nem tudok mit csinálni.Bele nem tömhetem.A gyümölcsöket azért már megeszi.Almát, banánt, epret.De ezzel ennyi.
2016. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
44%
23-asnál a pont.
2016. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
83%

"Ez kb olyan,minthogy a franciàk csak csigàt meg sajtot esznek,az olaszok csak pizzàt tésztàkkal stb...

Csak az a szégyen hogy ezt màr egyes magyarok is ìgy gondoljàk... Gyalàzat!!!"


Az a szégyen, hogy a magyarok 99%-a így főz, és ha a pirospaprika+só+bors szentháromságon kívül bármi is belekerül az ételbe az már "furcsa". Valóban sokszínűbb lenne a magyar konyha, a népesség nem lenne ennyire korlátozott, de az sajnos. Ahogy mondod, gyalázat, ahogy a legtöbben főznek. Főleg az, hogy sokan pénzhiányból...

2016. márc. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk azért én só nélkül nehezen tudom elképzelni az ételeket...Kell is a szervezetnek a só.Bors nélkül is furcsák lennének bizonyos ételek.

A só létfontosságú a szervezetnek.

2016. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
56%

???!!! De nem erről volt szó, hanem arról, hogy a pirospaprikán kívül mást is lehetne használni!


Vissza az eredeti kérdéshez pedig, a gyermek nem eszik zöldséget, gyümölcsöt. Virslit, rántott húst, spagettit, sült húst, felvágottat igen, ne ezen lovagoljatok! Inkább a kérdésre írjatok választ, ne másokéba kössetek bele...

2016. márc. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
16%

Pirospaprika?Készíts anélkül pörköltféléket, gulyáslevest, és még számtalan ételt.

De kutya baja nem lesz, ha nem egy zöldségpárti egy gyermek, attól még egészséges marad.

2016. márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
67%

56%-os, van egy erős érzésem, hogy te csak trollkodni jársz ide, mert egyetlen értelmes szülő sem állítaná, hogy egyen a gyerek gulyást és pörköltet, de zöldséget, gyümölcsöt felesleges....


Különben sem arról van szó hogy ezt NE egye, hanem arról, hogy MI MÁST egyen, ami egészséges!

2016. márc. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!