Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Válogatós gyerekek anyukái,...

Válogatós gyerekek anyukái, milyen módszerrel lehet kinevelni a gyerekből, hogy ne undorodjon az ételektől és ne válogasson?

Figyelt kérdés
A 6 és fél éves kislányom igazi kis anyaszomorító viselkedéssel eszik az asztalnál.Turkálja az ételt,megjegyzéseket tesz rá,ha olyan akad a szájába visszaköpi ,bele a tányérjába.Ugye elv,hogy gyereket nem ütünk meg,de szavakkal büntetésekkel mit sem érünk.Verni nem szoktuk,de sokszor már megkérdőjelezem,ezt a teóriát.Ma este a vacsoránál is ez történt,hogy kiköpte az ételt.Elvettem tőle a vacsoráját,esti mese megvonással ágyba parancsoltam,de nem tudom ér-e egyáltalán valamit ezek a büntetések,mert évek óta probléma van a gyerekkel étkezés ügyileg.Nyamnyog,lassan is eszik,sokszor kell rászólni,hogy az evésre figyeljen,mert játszik,vagy dúdolgat.Folyamatosan rá van szólva,nevelve van,de egyszerűen olyan mintha nem tudná megtanulni,hogyan kell az asztalnál helyesen viselkedni.Sajnos lehet az iskolában tanulja el ezeket a finnyázgatásokat az ételre a többi gyerektől ,de jó volna valami okos módszer amivel kinevelhetném belőle ezt.A másik ami miatt még jobban el vagyok keseredve,hogy amiért ilyen a gyerek,elég sokat veszekszünk már a férjemmel.A párom engem hibáztat,hogy bén túl jó szívű vagyok,és ha nem lennék az elveim mellett,már rég le kellett volna keverni egy két pofont a gyereknek.Sajnálom,hogy ilyen a kislányunk,mert a meghitt családi vacsorák,vagy ebédek ilyen szomorú történetté alakulnak.A gyerek sír,apa dühös,én meg letargiába kerülök.
2016. márc. 5. 23:00
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
82%

56%-os menj és vitatkozz máshol! Egy kicsi gyereknek szüksége van zöldségekre, gyümölcsökre ez egyértelmű.


Kérdező: próbálj meg sütiformával vicces vagy aranyos alakokat vágni a zöldségekből, gyümölcsből hátha az segít. Esetleg vond be a főzésbe, előbb süssetek olyasmit amit szeret aztán próbáljatok ki új dolgokat is :)

2016. márc. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
15%
Nem azt mondtam, hogy nincs rá szüksége, hanem azt, hogy ha egy gyereknek nem kell valami, bele nem tömheti.Ha több mint 6 éves koráig nem szerette meg, már kicsi az esély, hogy pont most válik a kedvencévé.Biztos jó lenne ha megenné, de ha nem, nem sok tennivaló van.
2016. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
jó sok pofon!!!
2016. márc. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Mit iszik a gyerek?
2016. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját és ismerős gyerekek példáját látva úgy vélem, hogy a legtöbb válogatós gyerek NEM ÉHES, amikor leül ebédelni. Jellemző az üdítők, gyümölcslevek, cukros, lisztes rágcsikák nassolása főétkezések között, előtt.

Két óvodás gyerekem van, mindkettő 2 éves kora körül leszokott szinte az összes zöldségről, és ha volt tésztaféle vagy rizs a főtt ételekhez, akkor kb. csak azt ették. Állandóan édes innivalókat (tej, almalé, mézes tea stb.) ittak volna, és egyre kevesebb gyümölcsöt ettek, ebéd után 1 órával már kekszet követeltek. Pedig nagyon igyekeztem egészséges ételeket eléjük tenni. Egyszer csak elegem lett az egészből (miután olvastam róla, hogy a túlzott szénhidrát- és cukorfogyasztás hogyan befolyásolja az emésztést), és azóta nincs otthon keksz, süti, cukor, inni vizet kapnak. Délelőtt sokszor csak gyümölcsöt eszünk, néha turmixot, de 10 után már csak víz van. Így már alig várják az ebédet és úgy esznek, hogy öröm nézni. Ha megeszik, ami a tányérjukon van, megtapsolom őket. Ha bármilyen új zöldséget megesznek, agyondicsérem őket. A hússal sosem volt gond, de leginkább csirkét vagy nagyon puha sertéshúst eszünk, a halat nem szeretik. A szénhidrátos köretből egy kis adag jár, csak akkor szedek még nekik, ha az összes étel (hús és zöldség) elfogyott a tányérjukról. A főzelékeket és az öntetes salátákat mindig is utálták, ezért párolt vagy nyers zöldségeket eszünk.

Délután még kapnak egyszer gyümölcsöt, ha megéheznek, aztán normál vacsora, amihez szintén odateszem nekik azokat a zöldségeket, amiket mostanra már szívesen megesznek.

Én sosem csináltam nagy ügyet abból, ha nem ették meg a kiszedett ebédet. A nagyobbat néha megkérem, ha pl. a levesből alig evett, hogy egyen még 5 kanállal a levéből. Ha nem kéri, félreteszem vagy megeszem, de addig nincs másodikféle, amíg mindenki meg nem ette a levesét (addig néha mégiscsak visszakérik a levesüket). Szerencsére már nem jellemző, hogy összességében keveset ennének ebédre, általában másodszor is kell szednem.

Sütit nem sütök, de néha készítek valami édesebb gyümölcsös ételt délutánra. Így, hogy nincs keksz, édes joghurt, kakaó, jégkrém stb., nem kis mennyiség fogy gyümölcsökből.

Igyekszem elkerülni a közös étkezések alatti sírást, veszekedéseket, szoktam is mondani a gyerekeknek illetve a férjemnek, hogy úgy kár is enni, fontos, hogy nyugodt, jó hangulat legyen. A vitákat inkább későbbre kell halasztani, ezt főleg a felnőtteknek meg kell érteniük (ha nem képesek rá, egyenek külön...). Ráadásul a felnőtteknek jó példát kell mutatniuk, pl. nem kritizálják az ételt, annyit szednek, amennyit meg tudnak enni stb.

A lényeg az, hogy szerintem egy egészséges gyerek gyorsan rájön, hogy ha nincs nasi, üdítő és kenyér kenyérrel, tészta rizzsel meg krumplival, kénytelen megenni azt, amit kap. A változásnak idő kell, de megéri változtatni. Senki sem akar cukorbeteg, elhízott vagy éppen csontsovány, szanaszét lyukadt fogú, folyton beteges gyereket.

2016. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
0%

35-ös :) A lányom semmi édességet nem eszik, de zöldséget még annyira sem.(6 éves) Olvastam a szénhidráttal kapcsolatos gondolataidat.Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a szervezetnek kell zsír, fehérje és szénhidrát is, tehát zöldségen élni nem pont a legjobb megoldás.

Természetesen ezt nem dolgom megítélni, csak leírtam a véleményem.

2016. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem írta, hogy zöldségeken kell élni. A zöldségekben is van szénhidrát, fehérje és zsír is, csak más arányban. Nyilván kell mellé mást is fogyasztani, de a zöldségek nagyon fontos alapjai az étkezésnek.
2016. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

35-ös vagyok.

Igen, kell fehérje, zsír és szénhidrát is, de nem mindegy, milyen szénhidrát. Ezért nem hagyom, hogy fehérje és zsír, zöldségek és gyümölcsök helyett is finomított szénhidrátokon nőjenek fel a gyerekeim.

Fél éve a kiindulópont az volt, hogy a nagyobbik fiam az uborkán, zöldborsón és a gombán kívül semmilyen zöldséget nem evett meg, a kisebbik csak a borsót, paprikát és paradicsomot ette meg. Most kb. 10-12 féle zöldséget fogadnak el (nem ugyanazokat), és normális mennyiséget is esznek belőle (nem csak pár falatot). Gyümölcsből alig van olyan, amit ne ennének meg. És kapnak más szénhidrátot is, de igyekszem korlátozni a mennyiséget, illetve egy étkezés nem állhat kizárólag szénhidrátból (pl. nincs grízes tészta lekvárral, kakaós csiga vagy gabonapehely tejjel reggelire stb.).

2016. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
Mintha az én anyukám írna ide.... én is ilyen vagyok/voltam és hát nem lett jó vége.... nagyon legyengült a szervezetem és vastablettát szedek...csontsovány is voltam DE én még a VIZET SEM SZERETTEM egy jó ideig.
2017. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Kiskoromban nekem is volt olyan, hogy csak főttkrumplit kívántam enni, hetekig, aztán csak tojás. Hát azt kaptam.

Édesanyám elmondása szerint, tésztát nem igazán szerettem enni. Már kiderült (bár nem hivatalosan), hogy gluténérzékeny vagyok. Ezt meg ugye csak bélbiopsziával lehet kideríteni.

De lehet, hogy tej, fruktóz, fehérje stb allergiás, esetleg chron beteg stb...

2019. ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!