Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyerek nekiáll ordítani...

Ha egy gyerek nekiáll ordítani/üvölteni/tutulni/visítani, akkor a szülők miért nem szólnak rá?

Figyelt kérdés

Nem csecsemőkről vagy kisbabákról beszélek, hanem 3-4 vagy akár 6-7 éves gyerekekről!


Én eladóként dolgozok egy nagyobb boltban. És már az oda/vissza utat sem lehet megúszni a buszon anélkül, hogy valamelyik gyerek ne visítana, mint egy disznó, már bocsánat!

De múltkor a következő volt: áll a pénztáram előtt egy család, apuka, anyuka, meg 2 gyerek. És az egyik gyerek, aki kb 4-5 éves lehetett, nekiállt torkaszakadtából visítani, és nem egyszer, hanem 2-3-szor. Nekem a dobhártyám majdnem beszakadt, olyan hangos volt, de anyuka meg apuka mintha meg sem hallotta volna, majd a 3. visítás után anyuka odanyögi, hogy mindjárt megyünk.


De ez nem egyedi eset. Állandóan látok/hallok visító, üvöltő, hisztiző gyerekeket, és folyamatosan azt tapasztalom, hogy a szülők vagy nem foglalkoznak vele, vagy elfordítják a fejüket, mintha nem is az övék lenne a gyerek, vagy kap a gyerek egy ejnye-bejnyét és folytatja tovább, miközben az emberek feje már vörösödik az idegtől meg a fejfájástól.


Vagy amikor pl a buszon 2-3 gyerek úgy beszélget/játszik, hogy jó hangosan visítanak mellé.


Nekem nincs gyerekem, de szerintem ez abszolút nem normális dolog, hogy hagyni kell a gyereket visítani és mindenki agyára menni. Én is voltam 4 éves, és anyum is megjegyezte, hogy mi sosem hangoskodtunk. Ismerősöm erélyesebben rászólt a gyerekre, amikor hangoskodott, akkor abbamaradt, és megtanulta, hogy nem szabad kiabálni.


Ennyire nem zavarja a szülőket az, ha a gyerek torkaszakadtából üvölt, mint akit nyúznak? Nem provokálásnak szánom a kérdést, de ezt nem bírom megérteni, főleg miután olvastam, hogy az ember alapba a saját gyerekének a visítását is nehezen viseli el.


Vagy csak engem idegesít ez a "jelenség"? Ti tapasztaltatok ilyet?



2016. máj. 31. 15:40
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
59%

"hidd el, ezeregy dologért tudnak visítani (fáradtak, nyűgösek, éhesek, betegek)"


Nekem is van kis testvérem, és más az amikor fáradt vagy nyűgös, éhes, beteg, stb. és nyöszörög vagy pityereg, esetleg elsírja magát.


Ilyenkor tényleg idegileg annyira ki van, hogy ha csak rápisszensz akkor jobban sír.


DE!!!!!


Ez nem tévesztendő össze a hisztivel, amikor tényleg iszonyat hangosan tudnak ordítani, és csak toporzékolnak, mert el vannak kényeztetve, nincsenek nevelve.


És ugye ha valami baja van, akkor megsimogatom a fejét, vagy átölelem, megvigasztalom, de itt pont arról van szó, hogy ügyet sem vetve a gyerekre a szülők úgy tesznek, mintha természetes lenne a hiszti.

2016. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó! Mivel a kérdezőnek nincs gyereke,így fogalmunk sincs ő mit nevez visításnak. Lehet hogy pont a fáradt vagy beteg gyerekre mondja hogy visít mivel nincs összehasonlítási alapja
2016. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
64%

A hiszti életkori sajátosság. Pont

Bosszus bolti eladó vagy, mégis mit gondolsz miért kell a pénztár elé berakni a nyalókákat, játékokat?

Kipakolod, utánna meg csodálkozol, hogy sírnak a gyerekek. Ha megveszi a hülye szülő, akkor az a baj, ha nem akkor meg az. Egész egyszerűen egy 2-3 éves még gyerek és nem úgy gondolkozik, mint egy felnőtt.

2016. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
73%

Napi szinten tömegközlekedem, heti szinten többször hallgatom a hülyeanya hülyegyerekét. Nem, nem kis pityergés (azt meg lehet vigasztalni és le lehet állítani), hanem masszív, rászólás-rezisztens visítás 30-40 percen keresztül. A kedvencem, amikor a nyafogó gyereket még hergeli is anyuka röhögve. Tegnap este egy ilyet hallgattam az ablakom alatt este 8-kor, fél órán keresztül. Anyuka kedélyesen pletykált az utcán... (Annak a pici gyereknek már megfürödve ágyban lett volna a helye, nem anyuka trécseléséhez kellett volna asszisztálnia biodíszletként.)


Nálunk sok kisgyerek van a családban 2-től 7 éves korig terjedő intervallumban, rendszerint sikerül a gyereket megfékezni időben. Ez nem azt jelenti, hogy nincs soha egy pisszenés sem, de nincs több órás nyilvános hiszti.


Egyébként annyiból megvédeném az anyukákat, hogy már egészen pici korban pontosan tudják a gyerekek, hogy az igazi cirkuszt nyilvános helyen kell előadni, mert roppant kínos a szülőnek és nem tud vele mit kezdeni. Csak a szülőnek lehetne annyi sütnivalója, hogy első alkalommal megfékezi (vállalva az amúgy is bekövetkező leégés lehetőségét), és akkor kisebb az esélye a következő hisztinek.

2016. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
42%
Tök mindegy mit csinál a szerencsétlen szülő, az ilyen lelki nyomorultaknak úgysem jó semmi. Arra élveztek, hogy másokat minél jobban, minél többször le tudjátok szólni.
2016. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
87%

"miért kell a pénztár elé berakni a nyalókákat, játékokat?"

Na igen, a reklámszakma "magas nyaggatási faktorú termékeknek" nevezi :D:D:D

2016. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
50%

Te kb hetente kiírsz ilyen kérdéseket. Fogd már fel, hogy társas lények vagyunk, és vannak körülöttünk más emberek is, és igen, gyerekek is.

Ha a gyerek visít, annak oka van, és már az is épp elég, ha őket nézi mindenki, hát még ezek után majd ott mindenki előtt kéne elkezdeni ordítani a gyerekkel, szerinted?

A másik meg az, hogyha a gyerek műsort csinál, akkor azzal lehet a legjobban leszerelni, ha egyszerűen nem veszel róla tudomást. Ugyanis a negatív figyelem is figyelem. Szóval ezért nem szólnak rá a szülők a gyerekekre.

A másik meg az, hogy most már kb minden 10. gyerek hiperaktív vagy autista. Tudom, a hozzád hasonló okostojások szerint ez is nevelési hiba. Az én gyerekem autista. Tudod hányszor csinál műsort nyilvános helyen? És szerinted mit ér, ha rászólok? Igyekszem vele nem emberek közé menni, de néha muszáj. És volt már, hogy én is megkaptam másoktól, hogy miért engedem, hogy így viselkedjen. És igen, kikértem magamnak. Fogalma sincs a családunk problémáiról, ne szóljon bele. Ha zavarja, menjen arrébb.

2016. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
47%
Igaza van a 15-ös válaszolónak, az ilyen embernek mint te teljesen mindegy. Ha enged a szülő akkor azért hülye, ha meg hagyja a gyereket "visítani", akkor meg azért. És tényleg, kiírtál már egy jó pár kérdést erről. Kíváncsi leszek, ha gyereked lesz, hogy fogod nevelni, hogy fogod átélni a hisztiket! Mert lefikázni másokat nagyon könnyű!
2016. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
70%

"Ha enged a szülő akkor azért hülye, ha meg hagyja a gyereket "visítani", akkor meg azért."


Nem tudom, hogy ki mennyi idős (már mint a hozzászólók közül), de emlékezzetek vissza a ti gyerekkorotokra.


Én pl. emlékszem, hogy igenis rám szóltak a szüleim, és ha nem is a boltban vagy buszon, de otthon jól megszidtak, ha nem viselkedtem rendesen egy járművön vagy a piacon/boltban.


Olyan is volt amikor mondjuk oviból jöttünk hazafelé és még be kellett menni a boltba, de én nyávogtam, meg minden bajom volt, hogy menjünk már haza,

(gyalog, mert NEM autóval hozták vitték a kis popómat)


hogy egy tök idegen (egy idősebb néni volt) szólt rám, hogy nem szégyellem-e magam, hogy nem fogadok szót anyunak, én meg úgy megszeppentem, hogy pisszenni sem mertem, és nem én voltam a kiskirálynő akire nem lehet rászólni.


Tényleg többször sírtam, mert szerettem volna egy játékot, egy csokit, de nem kaptam meg csak úgy, és volt hogy a pénztárosnő, volt hogy a trolin/villamoson egy idegen ember állt anyu-apu mellé hogy viselkedjek már.


És NEM égre-földre szóló visítások voltak részemről.

2016. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
51%

Utolsót miért kellett lepontozni?

Egyébként igen,visítanak a kölkek,pont olyan hangon,mint a disznó,mikor leszúrják.Még akkor is így van ez,ha a szent tehén típusú anyukáknak ez nem tetszik.Két fő típust figyeltem meg:egyik fejhangon visít,másik orrhangon.Mindkettő egyformán idegesítő.

Valaki okosan felismerte,hogy társadalomban élünk.Ami nem azt jelenti,hogy mindenkinek kötelező hallgatni más idióta kölykének a vinnyogását.Állítólag a gyerekek nem buták.Ezek szerint meg lehet(ne)értetni velük a társas viselkedés szabályait.

Lehet lepontozni,ha unatkoztok,úgysincs semmi értelme :)

2016. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!