Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyerek nekiáll ordítani...

Ha egy gyerek nekiáll ordítani/üvölteni/tutulni/visítani, akkor a szülők miért nem szólnak rá?

Figyelt kérdés

Nem csecsemőkről vagy kisbabákról beszélek, hanem 3-4 vagy akár 6-7 éves gyerekekről!


Én eladóként dolgozok egy nagyobb boltban. És már az oda/vissza utat sem lehet megúszni a buszon anélkül, hogy valamelyik gyerek ne visítana, mint egy disznó, már bocsánat!

De múltkor a következő volt: áll a pénztáram előtt egy család, apuka, anyuka, meg 2 gyerek. És az egyik gyerek, aki kb 4-5 éves lehetett, nekiállt torkaszakadtából visítani, és nem egyszer, hanem 2-3-szor. Nekem a dobhártyám majdnem beszakadt, olyan hangos volt, de anyuka meg apuka mintha meg sem hallotta volna, majd a 3. visítás után anyuka odanyögi, hogy mindjárt megyünk.


De ez nem egyedi eset. Állandóan látok/hallok visító, üvöltő, hisztiző gyerekeket, és folyamatosan azt tapasztalom, hogy a szülők vagy nem foglalkoznak vele, vagy elfordítják a fejüket, mintha nem is az övék lenne a gyerek, vagy kap a gyerek egy ejnye-bejnyét és folytatja tovább, miközben az emberek feje már vörösödik az idegtől meg a fejfájástól.


Vagy amikor pl a buszon 2-3 gyerek úgy beszélget/játszik, hogy jó hangosan visítanak mellé.


Nekem nincs gyerekem, de szerintem ez abszolút nem normális dolog, hogy hagyni kell a gyereket visítani és mindenki agyára menni. Én is voltam 4 éves, és anyum is megjegyezte, hogy mi sosem hangoskodtunk. Ismerősöm erélyesebben rászólt a gyerekre, amikor hangoskodott, akkor abbamaradt, és megtanulta, hogy nem szabad kiabálni.


Ennyire nem zavarja a szülőket az, ha a gyerek torkaszakadtából üvölt, mint akit nyúznak? Nem provokálásnak szánom a kérdést, de ezt nem bírom megérteni, főleg miután olvastam, hogy az ember alapba a saját gyerekének a visítását is nehezen viseli el.


Vagy csak engem idegesít ez a "jelenség"? Ti tapasztaltatok ilyet?



2016. máj. 31. 15:40
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
51%

"Utolsót miért kellett lepontozni?"


Én vagyok előtted, tehát akkor ez rám vonatkozik.


Bármennyire hihetetlen, de én le....om ezeket a pontozásos akármiket, és soha senkit nem szoktam semmilyen irányba pontozni!!!!


Úgy írod ezt mintha az én nevem valahol megjelent volna, hogy XY-t YX lepontozta.

2016. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
52%

Engem nagyon elszomorít mikir ilyen ellenségesek a gyerekekkel szemben.

Mindenki volt gyerrek. Nem a felnőtt normák szerint viselkednek, de ez mindig így volt. Egy 2-3 éves nem fog felnőttként viselkedni. (És a másodfokú egyenlet srm első osztályos tananyag bármilyen meglepő) Talán csak az emberek ingerküszöbe változott.

A társadalom lényege, hogy megvédjük a gyengébbet is. A gyerek annak számít.

Az ilyen acsarkodó barmokkal viszont nem tudom mi a helyzet.

2016. máj. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
44%

20"Egyébként igen,visítanak a kölkek,pont olyan hangon,mint a disznó,mikor leszúrják.Még akkor is így van ez,ha a szent tehén típusú anyukáknak ez nem tetszik. ... Állítólag a gyerekek nem buták"


öö,, te huszaska, te rögtön ilyen nagy darab baromnak születtél? nem voltál gyerek? Anyukád szent tehén típus volt?

Nos az a véleményem, hogy gyerekként még valószínűleg OKOS voltál - majd elhülyültél, ritka alacsony szintű hsz a 20-as. Jobbulást!

2016. máj. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
74%

A gyerek millió okból visíthat, aztán vagy az a jó technika, hogy rászól a szülő, vagy az, hogy nem. Kinél mi válik be jobban. Egyszer minden gyerek kinövi ezt az időszakot. Csak az a "baj", hogy újabb és újabb gyerekek születnek, akik aztán beletanulnak a visításba. És itt van igazán a kérdező problémája, miszerint utálja a gyerekeket. Ez már egy régebbi kérdésénél is kiderült.

Most talált néhány támogatót, valószínűleg ügyesebben fogalmazott, mint a múltkor. Akkor azért eléggé leosztották az anyukák, jegyzem meg teljes joggal.

Mivel az előző kérdését is a munkahelyén történtek ihlették, számára az lenne a megoldás, ha szakmát változtatna, vagy olyan boltba menne dolgozni, ahol nem fordulnak meg kiskorú példányok. Jó megoldás lenne pl. egy szex shop. Az egyéb, lakáson kívül, közterületen töltött idejét pedig megoldhatná fülhallgatós zenehallgatással, vagy sima füldugóval.

Innentől meg már csak azon kellene imádkoznia, nehogy véletlenül gyereke szülessen:-)

2016. jún. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
59%

Megtaláltam a Kérdező előző alkotását:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

2016. jún. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

1. Nem utálom a gyerekeket.

2. Azt a kérdést nem én tettem fel.

3. Nem gyerekellenesre akartam a kérdést. Szimplán arra voltam kíváncsi, hogy miért nem nyugtatják meg vagy csinálnak valamit a gyerekkel. Elhiszem, hogy nehéz, vagy hogy ha már 10-szer hisztizett aznap akkor inkább rá sem szólnak, de én már orvosi rendelőben, és esküvőn is tapasztaltam ordító, rendetlenkedő gyerekeket, akikre szintén nem szóltak rá, se anyuka, se apuka. Pedig ezek olyan helyek voltak, ahol tényleg nem kéne ordítani.

Nővérem diplomaosztóját is végigordította pár gyerek úgy, hogy nem szólt rá senki.

2016. jún. 1. 08:05
 27/48 anonim ***** válasza:
36%

Huszonketteske,és az hol van előírva,hogy kötelező szeretni a kölkeket?

Aki utálja őket,nem kis mértékben pont a viselkedésük miatt,még lehet ám rendes ember!

Érdekes,még egy kutyát is meg lehet tanítani arra,hogy normálisan viselkedjenek idegenek közt.Kölkeket egyes anyukák szerint nem lehet,el kell viselni az őrjöngésüket.

Ezek szerint a kutyák intelligensebbek a kölkeknél.Mondjuk ezt én mindig is sejtettem :)

2016. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
49%

Drága Utolsó!

A kölyökkutyáknak is kell ám idő, míg megtanulják a helyes viselkedést, csak náluk gyorsabb az érés, mint az embergyerekeknél. Nézz meg egy kölyökvizslát, náluk rendetlenebb lény nem sok él a földön, aztán mégis végtelenül szerethetőek.

2016. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
49%
27-es egyáltalán nem kötelező szeretni a "kölkeket". Semmi sem "kötelező". És azt, aki így ír, így érez, így beszél a gyerekemberről - nő létére - szintén nem kötelező szeretni. Meg lehet vetni, le lehet nézni, mint egy rakás ürüléket. És kívánni: soha ne legyen utódja, ne szaporodjon.
2016. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem neked sokkal nagyobb problémáid vannak az életben, mint 1-2 visítozó gyerek.
2016. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!