Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyerek nekiáll ordítani...

Ha egy gyerek nekiáll ordítani/üvölteni/tutulni/visítani, akkor a szülők miért nem szólnak rá?

Figyelt kérdés

Nem csecsemőkről vagy kisbabákról beszélek, hanem 3-4 vagy akár 6-7 éves gyerekekről!


Én eladóként dolgozok egy nagyobb boltban. És már az oda/vissza utat sem lehet megúszni a buszon anélkül, hogy valamelyik gyerek ne visítana, mint egy disznó, már bocsánat!

De múltkor a következő volt: áll a pénztáram előtt egy család, apuka, anyuka, meg 2 gyerek. És az egyik gyerek, aki kb 4-5 éves lehetett, nekiállt torkaszakadtából visítani, és nem egyszer, hanem 2-3-szor. Nekem a dobhártyám majdnem beszakadt, olyan hangos volt, de anyuka meg apuka mintha meg sem hallotta volna, majd a 3. visítás után anyuka odanyögi, hogy mindjárt megyünk.


De ez nem egyedi eset. Állandóan látok/hallok visító, üvöltő, hisztiző gyerekeket, és folyamatosan azt tapasztalom, hogy a szülők vagy nem foglalkoznak vele, vagy elfordítják a fejüket, mintha nem is az övék lenne a gyerek, vagy kap a gyerek egy ejnye-bejnyét és folytatja tovább, miközben az emberek feje már vörösödik az idegtől meg a fejfájástól.


Vagy amikor pl a buszon 2-3 gyerek úgy beszélget/játszik, hogy jó hangosan visítanak mellé.


Nekem nincs gyerekem, de szerintem ez abszolút nem normális dolog, hogy hagyni kell a gyereket visítani és mindenki agyára menni. Én is voltam 4 éves, és anyum is megjegyezte, hogy mi sosem hangoskodtunk. Ismerősöm erélyesebben rászólt a gyerekre, amikor hangoskodott, akkor abbamaradt, és megtanulta, hogy nem szabad kiabálni.


Ennyire nem zavarja a szülőket az, ha a gyerek torkaszakadtából üvölt, mint akit nyúznak? Nem provokálásnak szánom a kérdést, de ezt nem bírom megérteni, főleg miután olvastam, hogy az ember alapba a saját gyerekének a visítását is nehezen viseli el.


Vagy csak engem idegesít ez a "jelenség"? Ti tapasztaltatok ilyet?



2016. máj. 31. 15:40
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
53%
Nekem van egy hisztis és egy nem hisztis gyerekem, úgyanúgy neveltem őket, más a természetük! Lehet nehéz neked ezt felfogni, hogy minden ember más természetű, ugyanígy vannak a gyerekek is. Tényleg látszik, hogy nincs gyereked, főleg nem egy hisztizésre hajlamos, mert akkor az első dolog, amit megtanulsz, ha hiszti van, nem szabad vele foglalkozni... Annál jobban fogja ugyanis csinálni, mert van közönség hozzá... SZóval,nem tudhatod, hogy emiatt nem szólnak e rá a gyerekre, vagy lehet előtte tényleg 100szor rászóltak, de ha fáradt (és igen a vásárlás a gyereknek fárasztó), akkor minden hülyeségen sír, "visít" a gyerek.. És ez nem nevelés kérdése...
2016. jún. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
49%
Nekem van egy ötéves kisfiam, de már sok boltos megjegyezte, hogy bárcsak minden gyerek ilyen lenne.. Semmi hiszti, mindent meg lehet vele beszélni. Egyet értek Veled, bizonyos kor fölött a nyilvános hiszti nem normális dolog....
2016. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg egyre több az ilyen gyerek.


Aki gyerek nélkül van, jól megfigyelheti, hogy az ilyen gyerekek nagyon is figyelnek a szemük sarkából hogy mi történik körülöttük.

És bizony hogy történhet olyan dolog körülöttük,amitől abbahagyják. Akár egy másik visító gyerek fölbukkanása, akár egy kutya, vagy bármi más.


Okos figyelemeltereléssel általában megoldható, pont ezért.


Talán hasznos lenne, ha a visítós gyerek szülei vagy alivel visít, megfigyelné a visítós gyerek -egy másik visítós gyerek- viselkedését, hogy lássa kívülről, hogyan működik, hogyan látszik kívülről. De csak a gyereket nézze, mert úgy látszik.

A gyerekek sokkal okosabbak, mint mi gondoljunk, és nagyon jól megtanulnak rajtunk játszani. Sajnos ez csak kívülről látszik, és kevés az őszinte barát, aki megmondaná az igazat.


Akit idegesít, annak is csak azt tudom mondani, hogy próbálja ebből a szempontból nézni az előadást, hogy milyen fantasztikusan tehetségesek a gyerekek, még mielőtt szavakkal is kitudnák magukat fejezni!

2016. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
53%
Persze régen aztán tökéletesen tudtak gyereket nevelni...csak éppen a toleranciát sokaknak nem sikerült megtanítani.
2016. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

22.39.


Toleranciát; már hogy értve?


Magad ellen beszélsz, éppen, a témát tekintve, hát nem látod?

2016. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Nekem sincs gyerekem, de elmondom, hogy látom a helyzetet, és szerintem kb. mire gondolhatott a kérdező.

H.I.S.Z.T.I.

Én is tömegközlekedem, én is járok boltokba, nem csak élelmiszerboltokba, és gyakran látom, hogy nem szólnak rá a gyerekre, és nem azzal van baj, amelyik még kicsi, hanem 4-7 éves gyerekek, akik hisztiznek és nekiállnak szétpakolni mindent a boltban. Nem a nyalókát meg az édességet, hanem mindent. Belerúgnak a kitett áruba, a bankban kiszedik a prospektusokat és a tollakat, a metrón fel-alá rohangálnak és üvöltenek közben. Szerintem az ilyen gyerek nem fáradt meg nyűgös, hanem szimplán neveletlen. Ezek a gyerekek nem azért hisztiztek, mert kellett nekik valami, hanem csak fel akarták magukra hívni a figyelmet, mert az anyjuk épp mással volt elfoglalva, mondjuk vásárolt. De miért is kell három kisgyerekkel ruhaboltba/bankba menni? (Sok arab meg fekete nőt látok, akik játszótérnek használják az üzleteket).

2016. júl. 8. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon csak azokat pontozzák fel, akik szerint a gyerek csak egy édes, imádnivaló tündérbogár, akinek épp csak lefelé görbül a szája és elpityeredik, akik szerint visít vagy üvölt, azok mind gyerekgyűlölő gyökerek. Lehet, hogy a te gyereked pont ilyen, de hadd ne legyen már az a bunkó paraszt, akinek van tapasztalata rosszul viselkedő gyerekkel. Érdekes, bátyám két gyereke is csak párszor próbálta meg a bolti hisztit, rájuk lett szólva, és használt. De ők biztos csodagyerekek vagy én vagyok szemellenzős.
2021. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
És miért veszed ennyire magadra? Talán tiéd a kérdésben megemlített gyerek? Miért nem lehet elfogadni, hogy igenis vannak olyan helyzetek, amiket a kérdező leírt?
2021. aug. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!