Most mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, jó helyre írom-e a kérdést, de hátha kapok segítő válaszokat. :)


A helyzet az, hogy társasházban lakom, és kb egy éve szült meg a felső szomszéd. Én komolyan mondom, azóta nem volt egy éjszaka, amit végig tudtam volna aludni, egy sem tényleg. A gyerek nem sír (tudom, milyen a babasírás, 2 unokahúgom nőtt fel a velem szomszédos szobában), hanem visít, torka szakadtából üvölt, mint akit nyúznak.


Én nagyon sokáig megértő voltam, tényleg. Mikor fogzort, keltünk éjjel 1-3-6-tol pedig már szakványba üvöltött, akor keltem fel már én is, mert nem tudtam mást tenni. De már egy éves, ma éjjel ia keltem fél 2kor, és 7kor megár nem is tudtam visszaaludni.


Félre ne értsetek, én tényleg sokáig igyekeztem ezt bírni, egy év szerintem nem rövid idő. De már nem bírom tovább, tényleg. Kimerültem, szeretnék végre egy jót aludni, csak egy éjszakát legalabb. :(


Végső elkeseredésemben írtam ide, hogy meglérdezzelek titeket, hogy normális e ez, hogy ennyit sír egy egy év körüli baba? Esküszöm, ha néhanapján itthon vagyok napközben, akkor is, van, hogy 1-2 órán keresztül üvölt, mint alot nyuznak. Nornális ez, meddig fog ez tartani???


Valamint van valami ötletetek, hogy mit tehetnék? Mert ha fel is mennék, hogy hangosak...mit mondjak? Hallgattasd el a gyereked? Hát nyilván nem jókedvéből sír az a gyerek. Én már gondolkodtam rajta, hogy elköltözöm...más tényleg e jut az eszembe...kivagyok... tanács kéne. Előre is köszönöm!



2016. aug. 17. 07:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
őszintén szólva csak annyit tudok tanácsolni, hogy várd ki, míg felnő, használj füldugót, mert sajnos vannak ilyen gyerekek. Az én lányom is nehéz eset, mindig rossz alvó volt, pedig mindent megtettem, hogy aludjon, én is kivoltam merülve végsőkig. Fiam jó alvó, de azért neki is vannak rossz éjszakái, ugrok mindig mint egy vadászkutya, ha sír éjjel, de ha fogzik, vagy front jön csinálhatok bármit, sír. Alánk pár hónapja költözött új lakó, 1 hét múlva már mondogatta, hogy korán kelünk, meg zajosak vagyunk, de komolyan én örülnék a legjobban, ha nem így lenne.
2016. aug. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Kérdezd meg az anyát, ő hogy tudja magát kipihenni.

Ez ilyen. Nyugi, pár hónap és átalussza az estéket. Gondolj bele, ha kutyája lenne, és este vonyít, akkor 15 éven át hallgathatnád.

Mást nem tehetsz.

Hidd el, hogy a feletted lakó is szörnyen érzi magát, mert sír a baba, és mindent elkövet, hogy csendben maradjon. Ha beszólsz miatta, attól nem lesz jobb. De ha megromlik a jószomszédi viszony, lehet később akkor se szól a gyerekre, ha illene, csak hogy te "örülj".

2016. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Kitartas,esetleg nem tudsz masik szobaban aludni?

Nalam 3 gyerek van.az alattam lako alberlo folyton pufoli a radiatort....mintha attol elmulna a gyerek baja.pedig az En legkissebbem nem sir sokat.ejjel pl egyaltalan nem.

Volt,hogy feljott es nyomta a csengot mig ki nem kinyottam,hat o ejjeles keremszepen,nem tud aludni.hat sajnalom.pedig akkor sem sirt eppen,csak sikongatott.

Biztosan megprobal mindent az anyuka.

Bar mondjuk egy 1 eves gyerek mar nem tudom miert sirhat ennyit.szerintem az kicsit durva ha tenyleg annyit sir mint amit irsz.

Remelhetoleg hamar elmulik.

Esetleg ha talalkozol veluk kerdezd meg,hogy van esetleg valami baj?olyan sokat ahllod sirni,annyira sajnalod olyankor.

Egyutterzoen.es akkor legalabb azt megtudhatod,hogy valami baja van e,vagy esetleg az anyuka nem foglalkozik vele.es talan anyuka is eszbe kap,hogy valamit csinalni kellene,esetleg masik szobaba vinni az ordito gyereket.

2016. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%
Lehet túl sok rèmhirt olvasok, de èn bizony utánajárnèk. Ès nem azét mert sír, hanem azért mert azt irod órákig üvölt. Biztos nincs egyedül az a baba? Biztosan kap enni?
2016. aug. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Tuti, hogy jól gondját viseli az anyja. Nekem az a tippem, hogy talán "túl jól" is. Szoktam látni őket sétálni néha, és akkor az anyuka a babakocsit üresen tolja maga előtt, és a gyerek meg egy kenguruban rá van csatolva. Ha nem rá, akkor az apján van.


Én sokkal inkább arra gondolok, hogy annyira hozzászokott, h mindig testi kontaktusa van valakivel, hogy ha leteszik azonnal bőg. De én azt gondolnám, hogy ez szoktatás kerdése. Tehát, ha anyuka úgy dönt, h már nem akarja, hogy folyamatosan rajta lógjon a gyerek, akkor konzisztensen leszoktatja róla. Ott nyilván lesz egy átfutási idő, amíg vergődik a gyerek. De itt inkább azt veszem észre ( a dübörgésekből, mert úgy járkál a csaj, mint egy csataló :D), hogy bőgeti, bőgeti, nem veszi fel a gyereket, aztán megunja, ágyrecsegés, csörtetés, aztán csend...


Aztán csörtetés (gondolom ekkor lerakja), pici idő, és neki a visitásnak... kezdődik minden előröl.


Köszönöm amugy a hozzászolásokat, ezek szerint tényleg nincs mit tenni. Elköltözöm, mert már a főnököm kirugassal fenyeget, annyira le vagyok harcolva a fáradzságtól.

2016. aug. 17. 09:17
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
A füldugó miért nem jó megoldás? Sérti az önérzetes? Ébresztés te még vannak olyan karórák amik megszorítják a kezed amikor ébredni kell
2016. aug. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát a füldugó az ébresztő miatt nem jó. Nem az önérzet miatt. Amúgymeg nehogymá, vennem kell karórát ezért és abban aludni...azért ezt te se gondoltad komolyan, utolsó...
2016. aug. 17. 09:49
 8/19 anonim ***** válasza:
29%
Egy költözésen többet buksz mint egy karórán
2016. aug. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy többet buknék. Még abban az időben vettem a lakásom, amikor lent voltak az ingatlanárak. Most bőven áron felül el tudnám adni, szóval még jól is járnék.


Egyébként azt is ellenzem a füldugót, mert azért a hallásnak van funkciója. Bármi baj van, pl felgyullad a ház, be akarnak törni, fobtos hívást kapok, akkor azt fontos meghallani. Nem érezném magam biztonságban, hogyha teljesen ellehetetleníteném az egyil érzékszervem.

2016. aug. 17. 10:03
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg legjobb lenne elköltözni.Kérdés,találsz-e vevőt?Nem jó dolog,ha pont akkor vinnyog a kölyök,mikor épp ott van egy vevőjelölt.Meghallja a zajt,vissza is lép a vásárlástól,mindenki nyugalmat akar.

Elég szomorú,hogy valakinek el kell költözni,mert más kölyke miatt nincs nyugalma.Miért a többi lakónak kell alkalmazkodni?Nem ti kértétek a szülőket,hogy gyereket csináljanak.

2016. aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!