Most mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, jó helyre írom-e a kérdést, de hátha kapok segítő válaszokat. :)


A helyzet az, hogy társasházban lakom, és kb egy éve szült meg a felső szomszéd. Én komolyan mondom, azóta nem volt egy éjszaka, amit végig tudtam volna aludni, egy sem tényleg. A gyerek nem sír (tudom, milyen a babasírás, 2 unokahúgom nőtt fel a velem szomszédos szobában), hanem visít, torka szakadtából üvölt, mint akit nyúznak.


Én nagyon sokáig megértő voltam, tényleg. Mikor fogzort, keltünk éjjel 1-3-6-tol pedig már szakványba üvöltött, akor keltem fel már én is, mert nem tudtam mást tenni. De már egy éves, ma éjjel ia keltem fél 2kor, és 7kor megár nem is tudtam visszaaludni.


Félre ne értsetek, én tényleg sokáig igyekeztem ezt bírni, egy év szerintem nem rövid idő. De már nem bírom tovább, tényleg. Kimerültem, szeretnék végre egy jót aludni, csak egy éjszakát legalabb. :(


Végső elkeseredésemben írtam ide, hogy meglérdezzelek titeket, hogy normális e ez, hogy ennyit sír egy egy év körüli baba? Esküszöm, ha néhanapján itthon vagyok napközben, akkor is, van, hogy 1-2 órán keresztül üvölt, mint alot nyuznak. Nornális ez, meddig fog ez tartani???


Valamint van valami ötletetek, hogy mit tehetnék? Mert ha fel is mennék, hogy hangosak...mit mondjak? Hallgattasd el a gyereked? Hát nyilván nem jókedvéből sír az a gyerek. Én már gondolkodtam rajta, hogy elköltözöm...más tényleg e jut az eszembe...kivagyok... tanács kéne. Előre is köszönöm!



2016. aug. 17. 07:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem, egyáltalán nem normális az ilyen sírás. Amúgy jól fejlődik? Csak találgatni tudnék mi baja van...

Nem tudom, mennyire vagytok beszélő viszonyban, de talán ő ezt normálisnak hiszi és nem kér segítséget, tanácsot a védőnőtől, orvostól. Ismeretlenül kellemetlen kérdezősködni, de nem látok más módot. Sajnos semmit nem tehetsz, vagy ebbe a szalmaszálba kapaszkodsz, vagy kibírod, amíg megnő, évekig csak nem üvölthet. Vagy elköltözöl. Mi bulizós alsószomszéd miatt költöztünk.

2016. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
A társasház ilyen, vannak ott gyerekek, kutyák, bulizósak, süketek, akik ordíttatják a tv-t, mosómasák, akik egész nap mosnak, főző-fanok, akik húst klopfolnak, meg zenebarátok, akik hangszeren gyakorolnak, no meg az önjelölt megasztárok, akik énekelnek a hajkefébe, és ki ne hagyjuk a naponta kétszer porszívózósokat és a notorikus felújítókat. (33 éve lakok társashőzakban :-))
2016. aug. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: de durva, tényleg elköltöztetek miattuk? Sajnalom :(

Hát nem vagyok velük abszolút beszélőviszonyban, a nevüket sem tudom. A gyereket csak messziről láttam, egyébként sem értek hozzá, fogalmam sincs, hogy jól fejlődik e.


Utolsó: de ezek közül kb mindet el tudom viselni. Rengeteget dolgozom, alig vagyok itrhon. Gyakorlatilag aludni járok haza, viszont akkor igenis szükségem van a pihenésre. Amiket felsoroltál, azok közül mindet kvázi " egész nap" csinálják, ami engem abszolut nem zavarna, hiszen nem vagyok itthon. A buli az egyetlen, ami nyilván este megy, azokra szemrebbenés nélkül kihívnám a rendőröket ha rendszeres lenne.


De itt az esetemben arról van szó, hogy abban a picike pihenőidőben, amikor otthon tartózkodom és aludni szeretnék, akkor visít szakványban. Alkalamazkodó típus vagyok, nem szoktam dolgok miatt szólni. Mellettem a némi süket volt mint az ágyú, minden este "néztem vele" falon át a barátok köztöt. De tízkor sori vége, néni és én alvás. Ez tök elviselhető volt. Másik szomszéd, aki urána jött, folyamat idecigizik a lakásom elé, nem tudok szellőztetni. De ezért sem szóltam, megoldottam. Másik oldalról kiadják rbnb-be a lakást, de ott is normálisan meg tudtam eddig mindig beszélni, hogy vékonyak a falak, picit halkabban. És láss csodát, elhalkultak. Szóval én nem vagyok egy hárpia, de képtelen vagyok minden éjjel 2-3-szor gyereksírásra kelni, hallgatni vagy fél óra hosszat, míg visszalszik, aztán napi 9-11 óra szellemi munkát végezni. Nekem ez igy nem megy, sajnos tényleg.


Nem mellesleg, te mobdtad ki a kulcsszót, ez egy társasház. Én is szivesen szerveznék ide bulit, én is szívesen tartanék kutyát, mosnék éjjel, mert egész nap nem avgyok itrhon, de nem teszem. Mert ez egy lakóközösség, és én tekintettel vagyok a szomszédaimra.


És többé kevésbe ezt is varom viszonzásul.

2016. aug. 17. 18:31
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
11. vagyok. Én nem sajnálom, most családi házban élünk, sokkal jobb. :)
2016. aug. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Igen, megértleke. Én családihában nőttem fel, tudom értékelni a külömbséget. :)
2016. aug. 17. 18:42
 16/19 anonim ***** válasza:
51%
Akkor itt a "gond", én panelban nőttem fel, aztán tégla társasházakban laktam, nekem a totál csend a fura, simán alszok az áthallatszó zajoktól, te valószínűleg erre nem vagy képes.
2016. aug. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nyilvan nem. Azt olvastam, hogy a nőkbe genetikailag bele van kódolva, hohy a csecsemősírásra ébrednek.


Amúgy meg alszom, es nem pedig alszok.

2016. szept. 6. 20:10
 18/19 anonim ***** válasza:
Istenem ugyanebben a cipőben járok, akkor tényleg nem lesz vége? Elköltöztél, kérdező? Én szeretem ezt a lakást, nem akarok azért menni, mert a nyomorult szomszédom idefialt negyven négyzetméterre egy nemnormális idegbeteg taigetoszpozitív szart.
2018. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem én költöztem végül, hanem ők. A nő megint teherbe esett és vettek egy nagyobb lakást, kb fél éve. Azóta újra boldog vagyok. Neked kitartást, ha gondolod, irj privit, megprobalhatok tanacsaokat adni, vagy csak ha valakivel dumalni akarsz, aki megjarta a poklot :/
2018. febr. 18. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!