Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem akar tanulni a gyerek....

Nem akar tanulni a gyerek. Mit tehetek, vagy mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
2 éve kiköltöztünk Németországba. A fiam akkor másodikos volt. Félévkor kezdett itt. Első hónapban itt is másodikos volt és bár otthon emelt szinten tanult németet a tudása távolról sem érte el azt a szintet, hogy az osztálytársaival lépést tudjon tartani. Ráadásul ez a rész bajor dialektust beszél ami még nehezíti. Vissza tették elsőbe, hogy legyen ideje a nyelvet megtanulni. Ez meg is történt. Barátai lettek és olyan bajor akcentussal beszéli a németet, mint a haverjai, folyékonyan, gond nélkül. Viszont most meg ott sumákolja el a tanulást ahol lehet és sorra hozza a rossz jegyeket. Azt hiszem a testi fenyítésen kívül már mindent próbáltunk. Dicsérni, ha valami jó lett, motiválni ajándékokkal, elvonni ami fontos neki, játék, playstation, délutáni kimenő, stb. De ez csak dacot szült és még úgyse tanul. Egyszerűen nincs ötletem. Most közeleg a félév és gyanítom, hogy, ha ez így marad megint megbukik, de most már önerőből. Most már 10 éves, de lehet, hogy 11 évesként is harmadikos lesz. Ha valakinek ötlete, tapasztalata van kérem ossza meg velem!

2016. dec. 16. 14:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%
Igen tudom. A korabbi generaciok tele vannak frusztralt, eroszakos, depressziv, lelki serult emberekkel. Biztos azert mert annyira jot tett nekik hogy utottek oket.
2016. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy itt most a személyeskedés előre vinne! Már többször leültem vele elmeséltem, hogy milyen kilátások várnak arra aki tanul és sikeres lesz és a maradékra, aki meg szarik az egészre. Ez a wc pucolós dolog jól hangzik, kipróbáljuk. Egyébként a gyerek most 10 és nem 2 éve volt az. Akkor egy évet lépett vissza most harmadikos. Amúgy én is kaptam anno a suli miatt (is) pofonokat szülői és tanári oldalról egyaránt. Nem vagyok lelki sérült, de nem akarnám menetrend szerint verni a gyereket, bár már többször kilátásba helyeztem.
2016. dec. 16. 18:22
 13/21 anonim ***** válasza:
61%
És leülsz vele közösen minden nap tanulni? Együtt átnézni az órai anyagot, utána a leckét? Mert sajnos ez lenne a legjobb megoldás. Ha ott ülsz mellette, akkor nem tud sumákolni.
2016. dec. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A nejem mindennap ott ül vele órákat és segít, ellenőriz, stb. Én sajnos nagyon sokat vagyok úton legtöbbször több napot is, így ezt neki kell megoldania. Ha otthon vagyok akkor én is kiveszem a részem. Egyszerűen pl van egy füzete ami év eleje óta ma jött haza először, mert mindig az volt a duma, hogy nincs benne, semmi, nem kell hazahozni, stb. Aztán most 20. kérésre csak haza hozta és szinte minden oldalon van vmi piros a tanártól, h ez nincs megírva, ez nincs befejezve, nincs kiszínezve, festve. Ez kb a környezet ismeretnek felel meg. Ezzel lepett meg ma. Nem kis önuralomra volt szükségem, hogy ne egyengessem bele az orrát az arcába!De a matek füzettel is voltunk így, de azt nem ilyen sokáig. Meg az megy is neki.
2016. dec. 16. 19:41
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont a tanárral kell tisztázni, hogy mit kell hazahozni, miben szokott lecke lenni. Egyébkènt ő nem jelzett, hogy a gyereknek nimcs kész sosem a leckéje? Vagy vele nem tudtok kommunikàlni (pl mert nem taliztok). Más szülővel?
2016. dec. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem szóltak, hogy nincs kész a leckéje?


Nekünk a jutalmazás vált be, sosem voltam az erőszak híve.

Nincs valami lelki gondja? Esetleg a suliban? Érdekes, hogy nem szóltak nektek a füzetekről.

Próbálj meg a suliban beszélni a tanárokkal, és megnézni a barátait.

2016. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
96%

Alsós tanító vagyok.Van leckefüzetünk..táblára írom a lecit,ők meg megmutatják,hogy beírták.A könyvbe is jelöljük a lecit, házikót rajzolunk oda.Végig járom a padokat, ellenőrzöm.Így nem tudnak sumákolni.Majd egyszerre rakodunk.Ha valami nincs kész,vagy otthon maradt, azonnal jelzem a szülőnek az üzenőbe.Így a gyerek is rájön, oda kell figyelni.

Tanácsom. Bezéljetek a tanítóval, legyetek napi kapcsolatba.Ezt tudja a gyermek is, jobban odafigyel a dolgaira. Ne büntetés, hanem minden kicsi javulásért dicséret.Otthon együtt tanulunk- jó hangulatban, játszva...együtt rakodunk.Ne pucoltass WC-t...az megalázás, még nagyobb dacot vált ki.Boldog, büszke vagyok rád-szomorú vagyok....nagyon szeretném neked megvenni, de mivel ma is....pontosan szembesítem mit csinált,vagy mit nem csinált..-ezért nem tehetem.De bízom benned, s ha javulást látok én leszek a legboldogabb ha megvehetem. És a téma lezárva.Egységes hozzáállás a szülők részéről.

2016. dec. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem ártana kommunikálni az iskolával! Minden tanárnak van fogadooraja, menjetek el rendszeresen! Mennyire beszéltek németül?


Ha így folytatja a gyerek akkor megy 5. osztályban Mittelschule-ba, az meg kábé egyenlő a lecsuszassal.

2016. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálunk sosem volt téma, hogy miért kell tanulni (szerintem egy kisiskolást egyáltalán nem motivál, hogy mi lesz 10 év múlva).

Arra tanítottak, hogy legyek igényes a munkámmal szemben. Ha az a dolgom, hogy etessem meg a macskát, akkor azt csináljam meg lelkiismeretesen, jól, ha meg arról, hogy tanuljam meg a 7-es szorzótáblát, akkor meg azt.

Soha nem jutalmaztak (max. egy "ügyes voltál") és soha nem büntettek.

2016. dec. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

még jó, hogy vannak ilyen tökéletes emberek mint az előttem író..

A "tanítónénin" meg látni, hogy csak könyvekből ismeri a gyereknevelést.

Anno a leckefüzettel is sumákoltunk, volt 1 amit a tanár leellenőrzött meg 1 amibe azt írtuk bele amihez volt kedvünk stb... az utóbbiról nem tudott a tanár az előbbiről a szülő... Egy ideig.. Aztán én ittam meg a levét és meg is érdemeltem és ha akkor nem egy gyors elfenekelést kaptam volna, hazudtam volna tovább.. Mert hiába szóltak rám, kértek szépen, jutalmaztak, sz.rtam én rá, max "beosztottam a jutalmakat" egy 10 éves is hamar átlát a szitán én sem voltam több..

2016. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!