Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem akar tanulni a gyerek....

Nem akar tanulni a gyerek. Mit tehetek, vagy mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
2 éve kiköltöztünk Németországba. A fiam akkor másodikos volt. Félévkor kezdett itt. Első hónapban itt is másodikos volt és bár otthon emelt szinten tanult németet a tudása távolról sem érte el azt a szintet, hogy az osztálytársaival lépést tudjon tartani. Ráadásul ez a rész bajor dialektust beszél ami még nehezíti. Vissza tették elsőbe, hogy legyen ideje a nyelvet megtanulni. Ez meg is történt. Barátai lettek és olyan bajor akcentussal beszéli a németet, mint a haverjai, folyékonyan, gond nélkül. Viszont most meg ott sumákolja el a tanulást ahol lehet és sorra hozza a rossz jegyeket. Azt hiszem a testi fenyítésen kívül már mindent próbáltunk. Dicsérni, ha valami jó lett, motiválni ajándékokkal, elvonni ami fontos neki, játék, playstation, délutáni kimenő, stb. De ez csak dacot szült és még úgyse tanul. Egyszerűen nincs ötletem. Most közeleg a félév és gyanítom, hogy, ha ez így marad megint megbukik, de most már önerőből. Most már 10 éves, de lehet, hogy 11 évesként is harmadikos lesz. Ha valakinek ötlete, tapasztalata van kérem ossza meg velem!

2016. dec. 16. 14:48
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
21%

" ha akkor nem egy gyors elfenekelést kaptam volna, hazudtam volna tovább.."


Ez csak a te korlatoltsagodat mutatja, hogy a fizikai eroszakon kivul nem ismersz mas nevelesi modszert.

2016. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!