Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy fiam,akit a családban egy másik fiú folyamatosan üt,harap. Néha maradandó sérüléseket okoz rajta...anyukája csak nevet,szerinte jó,hogy ilyen a fia,mert erős,az enyém meg gyenge. Szerintem csak nevelés kérdése. Az én fiam is tud csodákat tenni,de az,hogy valakit bántson nem igazán fordult még elő. Persz neki is meg vannak a maga kis hisztijei,dobálózásai,de megfelelően rászólok,nem nevetem ki,vagy hagyom rá. Egyszerűen már nem merem a társaságukba vinni,anyukával többször próbáltam beszélni,de annyit mond,hogy :- Én most mit csináljak?. Ti gond nélkül rászóltok más gyerekeire?az anyukája dolga lenne elméletileg,hogy fegyelmezze.

2017. jan. 16. 12:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehet a gyereknek elmagyarázni higgadtan, türelmesen, akár 10x is, hogy az a másiknak fáj? Verésnél biztos célravezetőbb lenne + nem is ciki, mert nem veszekszel a más gyerekével, hanem beszélgetsz vele.
2017. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Megmagyaráznám a sógornőmnek, hogy ameddig a gyerekem nem tudja megvédeni magát, addig te vállalod a feladatot, és te bizony erősebb vagy, mint a gyereke. Ha nem szeretné, hogy te állítsd le, akkor igyekezzen ebben megelőzni, és nevelje még a fiát.
2017. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem egy gyereket láttam, aki ilyen volt. Többnyire hiperaktívak, és a későbbiekben is nehezen orientálhatóak, figyelemzavarosak. Sokszor akkor fordul elő, amikor pl kistestvérről van szó. És mondjuk az anya nincs hozzászokva az ilyen viselkedéshez, vagy ha nagyon fiatalon szült és nem érett igazán meg erre. Jól tetted, hogy apósodnak szóltál, ő pártatlan, és könnyebben beleszólhat. Mindenesetre kerülném ezt a gyereket a későbbiekben!
2017. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Azóta minden rendben. Anyuka még mindig nem fegyelmezi megfelelően,de anyósom vagy apósom igen,így mostanában nem volt veszekedés. Minden meg van neki adva és engedve is,testvére szerintem nem is lesz soha
2017. jan. 26. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!