Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a gyerek rendetlenkedik,...

Ha a gyerek rendetlenkedik, másokat is már zavar, és hisztizik, a szülők miért nem akarnak rászólni?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, és olyan válaszok nem kellenek, hogy "majd megtudod ha lesz gyereked".


Csak kíváncsi vagyok. Többször átéltem ezt, ugyanúgy a munkahelyemen is.

Nem a kisbabákról beszélek, hanem a 3-4-5-6 éves gyerekekről. A gyerek nekiáll üvöltözni, kiabálni, hisztizni, bömbölni, visítva sírni, a szülők meg mintha nem is ismernék a gyereket, semmit sem csinálnak vele. A munkahelyemen (egy nagyobb ruhabolt) is nekiállt egy kb 5 éves gyerek hisztizni a kasszánál, ütötte-rúgta az anyját hátulról, már mindenki a kasszásokkal együtt a fejét fogta, mert üvegrepesztően hangosan visított a gyerek, de az anyja mégis csak annyit szólt oda neki, hogy "nyugodj le lécci". Pedig ő is látta, hogy a mellette álló vásárlók durrannak az idegtől. Anyuka le se bagózta a gyereket, amikor kimentek az üzletből, akkor is nyugodtan telefonált, míg a gyerek a fél bevásárlóközpontot végighisztizte.

Orvosi rendelőben ugyanez. Hagyja a szülő a gyereket bömbölni, de ha más rászól, akkor a szülő van megsértődve.


És az esetek többségében nem 5 perces hisztiről van szó, aminél beválik, hogy a szülő elfordul, a gyerek meg abbahagyja, mert látja, hogy nem ér el vele semmit.


Én elhiszem, hogy van olyan, amikor már 20-szor megregulázták aznap a gyereket, de ha látják, hogy mindenkit zavar, rendetlenkedik, vagy már neadjisten kárt okoz, akkor miért nem szólnak rá a szülők? Miért kell úgy viselkedni, mintha az anyuka/apuka nem is ismerné a gyereket, amikor rosszalkodik? Ennek az ellentétét is látom, egyes szülők képesek kordában tartani a gyereket, aki ezáltal normális(abb)an tud viselkedni.


Nektek mi erről a véleményetek? Valóban olyan nehéz elcsitítani vagy megnevelni a gyereket, vagy ezek a szülők meg sem próbálják ezt?

Tudom, hogy néha az anyuka a fejére is állhat, akkor sem hallgat el a gyerek, de másra miért nem lehet tekintettel lenni? Én is voltam kisgyerek, és anyum is mondta, hogy mi (én meg a tesóm) sosem viselkedtünk így. Pár anyukát is hallottam már panaszkodni, hogy miért nem lehet a gyerekre rászólni ha tutul.


Miért van ez?

És miért van az, hogy ha egy idegen rászól a gyerekre, hogy most már elég, akkor a szülő egyből megsértődik, és támadásnak veszi?



2017. márc. 14. 08:12
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj kedves kerdezo hogy lassan mar az szamit furcsanak ha egy gyerek TUD viselkedni :) Nezd csak meg, akik le vannak pontozva, azok nevelik a gyereket, a nagyszaju "azt csinal a hisztizo bogarkam amit csak akar, ne szoljon bele senki dackorszak es kesz!!!" tipusu nok meg normalisnak tartjak a hisztizo, neveletlen kis imposztorjaikat.

Az a no meg, aki szerint a jol viselkedo gyereknek nincs szemelyisege, hat szegyen hogy ilyen pokoli ostoba :)


VAN jolnevelt gyerek, aki nem egy kis hiszterika. Sem az en fiam, sem a baratnoime nem muveltek meg az altalad leirtakat, mert foglalkozunk veluk es szeretetben neveljuk oket! Tudom egyszerubb az anyukanak nem nevelni es rafogni a "dackorszakra", de erdekes, sokaknak nincs "dackorszak" vajon miert? Jaaa, mert mi foglalkozunk a gyerek viselkedesevel is, nem csak hurcolasszuk oket a csini ruhajukban aztan ha hisztizik ugy teszunk mintha nem ismernenk oket....

2017. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
71%

Uzenem azoknak, akik azt hiszik a hiszti ellenszere ha nem figyelsz: TEVEDSZ.

A hiszti ellenszere, ha neveled a gyerekedet! Tudom konnyebb nem figyelni mert addig sem kell semmit tenni, de ha mar szultel, probalj meg az anyja lenni akkor is, ha rosszalkodik!

2017. márc. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
64%
Igen, es nullaig pontozni is egyszerubb, mint nevelni :) Jahj, minek szul az ilyen. :(
2017. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
53%

Az utolsó három hozzászólónak kívànom, hogy szülessen legalább ilyen akaratos gyereke, neadjisten problémás, hogy meg tudja mi múlik az ő tökéletes nevelésen.. aztan azt kívánom, hogy nevelgesse teljes erejéből. Utána gondolkozzon kicsit, milyen keveset tud az élet dolgairól.

A kérdezőnek meg azt kívanom, hogy ha valami nem sikerült, kudarc érte és maga alatt van, nyűgös csapja jól pofán valaki, rángassa is meg jól, hogy észhez térjen. Gondolom dühöngeni nem szokott már, mert valaki jól megnevelte és már megtanulta kezelni az érzelmeit.

És, hogy on is legyek: a gyerekek hisztiznek, ha fáradtak, ha éhesek.. lehet egyéb betegsége van, ami miatt így viselkedik. Szerencsére nekünk csak itthon gyakorolja ezt a tevékenységét, mert biztos olyan jól nevelt. Itthon volt már, hogy megrángattam, vízzel leöntöttem tehetetlenségemben és ordítottam vele. Semmit nem ért. Mostanában beteszem a szobájába és megvárom, hogy lenyugodjon. Elég sokáig szokott tartani, közben az agybaj kerülget. Nyilvános helyeken valószínű egyik módszert se tudnám vagy akarnám csinálni és ott hagynám. Gondolnád Te, hogy nem nevelem. Én meg ennek ellenére azt gondolom, hogy ennél jobban már nem is tudom nevelni. És majd legközelebb akkor alkoss véleményt ha lesz egy 5 éves gyereked és remélem nem leszel olyan szerencsés, hogy a sarokban csöndben elüldögel, mint az összes bezzegék gyereke. :-D Majd akkor megtudod milyen egy normális gyerek. Addig csak téves elképzeléseid lehetnek.

2017. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
75%

Anyukám ránk is mindig azt mondta, hogy sosem volt dackorszakunk, menekültünk is otthonról amint lehetett. Aztán ami műveltünk mert végre szabadok voltunk... hát inkább nem írom le. Csoda, hogy komolyabb baj nélkül túléltük.


Van arany középút is, amikor van dackorszak (utána lehet olvasni, az JÓ dolog, szükséges az egészséges mentális fejlődéshez), de 3-5 évesen már nem hisztigép a gyerek. Nálunk kevés szabály van, de azokat nem lehet áthágni.

2017. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
43%

A 21esnek még külön írnám, hogy elèg baj ha egy gyereknek kimarad a dackorszak. Utána lehet olvasni... En ismerek sajnos olyat, aki angyalgyerek volt és mindenki csodalkozott, hogy 14 éves korától állandó problďmák voltak vele, nem kis problémák.

Te se tudhatod mit hoz még a jövő. Nagyon igaz, hogy mindenki jobban teszi, ha a saját dolgával foglalkozik.

Ha hisztiző gyereket làtok, leginkabb sajnálom az anyját, de nem arra gondolok, hogy nincs a gyerek nevelve. De bevallom huszonévesen ezt gondoltam én is, azóta bölcsebb lettem. :-D

2017. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
72%
Dackorszak, persze, de azt is kell kezelni. Mégpedig azért, mert ha nem teszed, ő nem tanul meg viselkedni. Nekem is dackorszakos a lányom, hisztizik is. Rászólok kétszer, hogy legyen kedves abbahagyni a cirkuszolást, igyekszem elterelni a figyelmét. Ha nem megy, egyszerű: MEGYÜNK HAZA. Pont. Nyilván ha épp fizetsz a kasszánál, ezt nem teheted meg, de utána igen. Sőt, ha megteszed ezt néhányszor olyan helyen, ahol ő szeret lenni (pl. ha a játszótéren áll neki balhézni), akkor igen hamar megtanulja, hogy ha hisztizik, vége a bulinak. Nálunk bejön, mostanra többnyire elég megemlíteni, hogy ha nem fejezi be, megyünk haza. Párszor tényleg hazamentünk, most már tudja, hogy nem viccelek. Sőt, eljutottunk odáig, hogy ha számára uncsi a program, leboltolom vele, hogy ha jól viselkedik, megyünk utána hintázni stb. Ez is működik az esetek többségében. Lám, nem vagyok vadállat, nem üvöltök vele, nem pofozom fel, mégis megtanítom viselkedni. Érdekes.
2017. márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
33%
Igen, ezzel megoldod a "problémát", de a gyerek nem tudja meg kezelni az érzést. Elnyomja magában. Mert attól, hogy onnan nem mutatja ki neked, attól még ő rosszul érzi magát.
2017. márc. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
20%
*tanulja meg
2017. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
84%
Ez a nyilvános cirkuszra vonatkozik, otthon másképp kezelem a dolgot. De nyilvánosan viselkedni kell, és kész. Vagy szerinted az rendben van, hogy a gyerek tombol, ráhagyjuk, aztán később, mert anyuka nem figyel rá, a polcokról kezdi leborogatni az árut? Nem vicc, láttam ilyet. Hagyjuk rá a hisztit, mert dackorszakos, csak hát a fiatalúrnak figyelem kellett, ezért letúrta a cuccokat a polcról... én tudom, hogy ez a hisztizés, meg a dackorszak egy fontos fejlődési szakasz, és nem szabad teljesen elnyomni, de nyilvánosan viselkedni is meg kell tanítani. Van olyan ismerősöm, akinek a lánya 6 évesen is így viselkedik, mert sose szóltak rá érte. Én nem gondolom, hogy jó ötlet így rájuk hagyni mindig a hisztit.
2017. márc. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!