Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a gyerek rendetlenkedik,...

Ha a gyerek rendetlenkedik, másokat is már zavar, és hisztizik, a szülők miért nem akarnak rászólni?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, és olyan válaszok nem kellenek, hogy "majd megtudod ha lesz gyereked".


Csak kíváncsi vagyok. Többször átéltem ezt, ugyanúgy a munkahelyemen is.

Nem a kisbabákról beszélek, hanem a 3-4-5-6 éves gyerekekről. A gyerek nekiáll üvöltözni, kiabálni, hisztizni, bömbölni, visítva sírni, a szülők meg mintha nem is ismernék a gyereket, semmit sem csinálnak vele. A munkahelyemen (egy nagyobb ruhabolt) is nekiállt egy kb 5 éves gyerek hisztizni a kasszánál, ütötte-rúgta az anyját hátulról, már mindenki a kasszásokkal együtt a fejét fogta, mert üvegrepesztően hangosan visított a gyerek, de az anyja mégis csak annyit szólt oda neki, hogy "nyugodj le lécci". Pedig ő is látta, hogy a mellette álló vásárlók durrannak az idegtől. Anyuka le se bagózta a gyereket, amikor kimentek az üzletből, akkor is nyugodtan telefonált, míg a gyerek a fél bevásárlóközpontot végighisztizte.

Orvosi rendelőben ugyanez. Hagyja a szülő a gyereket bömbölni, de ha más rászól, akkor a szülő van megsértődve.


És az esetek többségében nem 5 perces hisztiről van szó, aminél beválik, hogy a szülő elfordul, a gyerek meg abbahagyja, mert látja, hogy nem ér el vele semmit.


Én elhiszem, hogy van olyan, amikor már 20-szor megregulázták aznap a gyereket, de ha látják, hogy mindenkit zavar, rendetlenkedik, vagy már neadjisten kárt okoz, akkor miért nem szólnak rá a szülők? Miért kell úgy viselkedni, mintha az anyuka/apuka nem is ismerné a gyereket, amikor rosszalkodik? Ennek az ellentétét is látom, egyes szülők képesek kordában tartani a gyereket, aki ezáltal normális(abb)an tud viselkedni.


Nektek mi erről a véleményetek? Valóban olyan nehéz elcsitítani vagy megnevelni a gyereket, vagy ezek a szülők meg sem próbálják ezt?

Tudom, hogy néha az anyuka a fejére is állhat, akkor sem hallgat el a gyerek, de másra miért nem lehet tekintettel lenni? Én is voltam kisgyerek, és anyum is mondta, hogy mi (én meg a tesóm) sosem viselkedtünk így. Pár anyukát is hallottam már panaszkodni, hogy miért nem lehet a gyerekre rászólni ha tutul.


Miért van ez?

És miért van az, hogy ha egy idegen rászól a gyerekre, hogy most már elég, akkor a szülő egyből megsértődik, és támadásnak veszi?



2017. márc. 14. 08:12
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
74%

Ú én esküvőn voltam olyanba, ahol csesztek kivinni a hisztiző gyereket. Lement a fél szertartás, amiből senki sem hallott semmit, mire valami idősebb rokon már nem bírta tovább, hogy tönkreteszik mindenkinek az egészet és odaszólt, hogy mostmár tényleg vigyék már ki azt a gyereket lenyugatni. És még nekik állt feljebb! Mi is mindig azt csináljuk, hogy ha semmi sem megy, akkor kivisszük.


A másik még, ami miatt engem a hátam mögött (de hát nagy a család mindig visszajut a fülembe) megszóltak az, hogy én mások előtt se teketóriázok a gyerekkel. Pl. én nem kezeltem úgy már 3-4 évesen sem, hogy jaj kicsi szegény nem érti, amit mondok. Ó dehogy nem! A rokonságban viszont volt/van pár anyuka, aki meg úgy állt hozzá, hogy még úgy se érti. Aztán ha családi összejövetelen valami olyat csinált a gyerek, akkor 1x-2x rászólt, a gyerek leszarta aztán kb. annyiban maradtak, hogy a gyerek megcsinálta/folytatta, amit nem lett volna szabad anya meg óvatosan mondogatta, hogy hagyja abba, nem szabad, jöjjön le, tegye le stb. Nálam meg úgy nézett ki, hogy mikor tudtam, hogy csak azért is csinálja, mert úgy van vele, hogy itt a közönség, és akkor most lehet, akkor ha nem hagyta abba második, esetleg harmadik szólásra, akkor odamentem megfogtam és le/el rángattam és megkapta a klasszikus "megmondtam hogy nem"-et. attól függ miről volt szó. Na az enyém rohadt gyorsan megtanulta, hogy nincs értelme, mert a nem az nemet jelent, mindegy milyen közönség van, a többi meg azt tanulta meg, hogy anya csak mondja, aztán semmi se lesz, ha van közönség. Most meg már, hogy nagyobbak, irigyelnek, hogy szót fogad. Pedig nem kapott az enyém se pofont meg ilyeneket.

2017. márc. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
79%
Nem szabad összekeverni a kisgyerekori hisztit egy 5-6 éves gyerek követelőző hisztijével, neveletlen viselkedésével. Egy nagyobb gyerek már tudja fékezni magát, ha meg van rá tanítva és nem éri el a célját. Sokszor találkoztam olyan helyzettel, ahol igenis hajmersztő volt a gyerek viselkedése és a szülő hozzáállása. Ők fognak legjobban panaszkodni, hogy problémás a gyerek, mert már nem tudják minden kívánságát teljesíteni.
2017. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 Snapette ***** válasza:
42%

Ha egy kétéves hisztizik, az hiszti, de amikor egy hatéves üti az anyját, és káromkodik, akkor az neveletlen gyermek. Ott már nagyon a határon vannak, hogy teljesen kikésnek a neveléssel. Vannak dolgok, amit meg lehet mosolyogni, amikor először csinálja, és rászólsz, mikor másodszor, de vannak olyanok, amit azonnal büntetni kell, ha nem akarod, hogy szokássá váljon, és egyik ilyen, amikor dühből, elégedetlenségből megüti a szülőt/nagyszülőt/testvért. Azt azonnal és hatékonyan meg kell magyarázni, hogy NEM és NEM. Minden gyermekkel más működik, de valami mindenikkel működik, csak nem hatévesen kell kezdeni a fegyelmezést.

Az ordítás előfordulhat, hogy hiszti, és az előfordulhat akármelyik gyereknél, az enyém például hajlamosabb, ha fáradt, de az, hogy üt és rúg az nem normális. Nyilvános helyen azért folyamodik ilyenhez a gyermek, mert számít arra, hogy el akarod majd hallgattatni, ezért talán a kedvére teszel, így rendben is van, ha ilyen esetben az anyuka inkább hagyja ordítani, de azért egy 5-6 évessel kellene lehessen értekezni.


Ugyanakkor meg a "más emberek" az utolsók, akiket figyelembe veszek ilyenkor, de tényleg. Ha a gyermekem hisztijét kezelem épp, és épp azzal, hogy hagyom hisztizni, mert meg akarom mutatni neki, hogy nem tud hatni rám vele (volt ilyen is), akkor a legkevésbé sem fog zavarni, hogy másokat ez zavar-e. Ha rászólok a gyerekre, és elhallgattatom, akkor azt nem azért teszem, hogy a körülöttem levők ne hallják a hisztit, hanem mert úgy gondolom, hogy ez a legjobb a gyermeknek.

2017. márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
0%
Én is csak azt tudom mondani, amit előttem már leírtak páran: a hisztiző gyerekre nem odafigyeles, egy nevelési módszer. Neked, aki gyerektelen lévén nem olvas nevelési szakirodalmat, honnan is tudhatnad, csak annyit látsz, hogy egy anyuka lusta nevelni a gyerekét és fú de liberális, mert nem tarkózza fel. A módszer neve a "láthatatlan gyermek". Mivel a gyerek célja a figyelemfelkeltés, ezért meg kell neki tanítani, hogy hisztivel, orditassal nem kapja meg azt. Ha nekiállunk prédikálni, alkudozni, máris célba ért a gyerkőc, neki ugyanis a negatív figyelem is figyelem. Ha viszont nem foglalkozunk vele, hamarosan rá fog jönni, hatástalan az energia befektetés. Ilyenkor véget ér a láthatatlan gyermek, és "újra együtt örülünk egymásnak". Ez egyébként egy bevált módszer. A fiam másfél éves, rendez nagy makrancos hisztiket, sajnos nála csak egy bizonyos pontig alkalmazható a láthatatlan gyermek, mivel korából adodoan még sokmindent nem ért meg.
2017. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
0%

arra senki sem gondolt hogy lehet "beteg" az a gyerek? vannak olyan helyzetek amikor képtelenség hirtelen(kasszánál állva) lenyugtatni az örjöngő 6 évest ha épp dührohama van bármi apróságtól.

Saját fiam(8 éves egészséges) i8s van hogy bepróbálkozik,-persze nem a rugdosodo kategória-de én direkt nem veszek róla tudomást,akkor pár perc alatt megunja.nem lenne jobb a helyzet ha a hisztijében elkezdenék vele vitatkozni,nem süllyedek le az ő szintjére.

2017. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Annyi beteg gyerek a világon nincs, amennyi folyamatosan hisztizik, rosszul viselkedik stb. miközben a szülők leszarják.
2017. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!