Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet egy 3 évest leszokt...

Hogy lehet egy 3 évest leszoktatni az orrturkálásról?

Figyelt kérdés
A lányom nagy bányász, eddig is az volt de most megfázott egy hete, szóval most van is mit túrni, egész nap az orrába a keze, tegnap csináltunk pár képet a családi húsvétról, hát mindegyiken az orrában matat...nem tudom honnan szedte, mo nem túrjuk vagy legalábbis zsebkendővel próbáljuk kitisztítani mikor az szükséges, de azt sem előtte...ezt kinövi majd? vagy tehetek valamit ellene azontúl hogy 40szer raszolok egy nap?
2017. ápr. 18. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Legyenek kis mintás zsebkendői elérhető helyen, imádni fog orrot fújni.

De nem szívod neki?

2017. ápr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hat ez nagyon aranyos kerdes, marmint ahogy megfogalmaztad :))

A mintas zsepi jo otlet, van mindenfele cuki mesefiguras. Mondd el neki hogy az csak az ove, szoljon a erzi hogy folyik.

2017. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én szívom neki, de néha beszáradnak kis gömböcök reggelre, amiket szeret kiszedegetni és néha meg is eszi.


Felőlem otthon túrhatja, ha látom, hogy bekapja viszont rászólok.


Szerintem olyan ez, mint a körömrágás. Majd elmúlik, ha tudatosan meg tudja állni az ingert. Esetleg még beválhat, ha mindkét kezét lefolgalod. Egyikben a te kezed, a másikban plüss.

2017. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de ő úgy fúj orrot mint egy felnőtt! szívom is de azzal se jön több...tényleg ügyes és szívesen ki is fújja. viszont emellett túrja is
2017. ápr. 18. 20:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Próbáld rávenni, ha túrni akarja, hogy csinálja a zsepivel.
2017. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
lehet hogy ez csak valami pótcselekvés a kezének. én pl bőrkeményedéseimet kapargatom. néha észre se veszem, hogy már megint...
2017. ápr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
bízom bnene hogy ha elmúlik ez a taknyos időszak, és nesz neki állandóan odaszáradva valami, akkor leáll vele. meg jó ötlet az állatos zsepi, így is sokszor magának szeretné kifújni, és egész jól sikerül is..lehet érdemes lenne megtanítanom rá...csak nem vetkőzik egyedül, nem öltözik egyedül, nem most kezet egyedül stb hiába próbálnám rá tanítani, ezért ezsembe se jutott eddig hogy orrot fújni megtanítsam, pedig lehet ahhoz lenne kedve.
2017. ápr. 19. 18:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy 3 eves meg nem fuj ugy orrot, mint egy felnott. Nem jon neki ki mind, zavarja, ezert banyassza. Szivd ki neki inkabb ha nathas.
2017. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hidd el kifújja...doktor a sógornőm, és ő dícsérte meg, mondta az 5 éves lányának, hogy na látod, így kellene neked is kifújni az orrod... magam is meglepődöm, egyébként elől az orrszi, és nem is hisztizik tőle, szóval nem lustaságból nem szívom, hanem mert jó párszor szívtam most neki orrfúlyás mellett, és nem jött ki több...csak náthás, hiába fújja ki, 5 perc múlva ismét taknyos. ezen nem segít az orrszívó, ugyanannyiból van kifújni mint kiszívni neki
2017. ápr. 19. 18:33
 10/12 A kérdező kommentje:
a makeszolás meg részben persze pótcselekvés, rászokott és most a nátha miatt sűrűbben csinálja
2017. ápr. 19. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!