Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet ezt kezelni (feldol...

Hogy lehet ezt kezelni (feldolgozni)? Problémás a gyerekem, mindnki másé a legügyesebb legokosabb?

Figyelt kérdés
Kicsi még, de minden téren erősen elvan maradva. Ok is van rá, de küzdünk. Ha találokozok családtaggal, vagy felnézek a facere, vagy telefonon beszélgetek hasonló korú gyerek szülőjével, mindenhol a csúcsszuper ilyen olyan ügyes gyerekek vannak. Barátoknál is, gyerekeknél is. Én nem tudok ilyesmivel dicsekedni, facere felrakni. Telefonálás közben is csak az enyém kiabálását hallani, máshol meg ha vagyunk, akkor már szinte lesajnálnak a viselkedése miatt. ez rossz :( :( Be fogok zárkózni, ettől félek.
2017. máj. 5. 13:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
57%

7-es válaszoló: Te nem nevelsz eltérő fejlődésű gyermeket! Akkor keménykedj kérlek, ha te is képes vagy túlélni az ezzel járó mindennapi küzdelmeket!


Nagyon felháborított a válaszod!

2017. máj. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

Pedig a 7-esnél van igazság.

Kérdező, a valóság az, amit megélsz, nem a Facebook! A siker az, ami nektek az! Más sikere az övek, de ok sem erthetik a tiedet. Csak ha te magad is azt gondolod, amit ők, akkor faj a kritikajuk. Mert a szíved melyen elhiszed, amit mondanak.

100%, hogy nem vész karba, amit csinálsz.

Az alváshiány nálam is nagy baj, sokszor mikor éjjel türelmetlen vagyok a fiammal, eszembe jut, mennyivel másabb lenne mindenkit a legrosszabb mint a legjobb pillanataiban látni a gyerekével.

Mondjuk en nem is posztolgatom őt ki. Amúgy meg akármilyen, ő az enyém.

Szeresd magatokat jobban! Ha nem megy, kérj segítséget.

2017. máj. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

Milyen igazság...?! Hogy az ő hibája, hogy rosszul érzi magát egy ilyen nehéz helyzetben? Azt sem tudjátok, mi van azzal a kisgyerekkel!

Én teljes szívemből megértem és elfogadom a kérdező érzéseit.

Abban egyetértünk, hogy segítséget érdemes lenne kérni.

2017. máj. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Tudom, mit érzel. Az én gyerekem autista, mikor még nem voltunk ezzel tisztába, nekem is rossz volt, hogy míg a nála kisebb gyerekek már vígan beszéltek, szobatiszták voltak, az enyém csak nézett maga elé és pelenkás volt. Sajnos, én kicsit be is zárkóztam, nehezemre esett a sok "tökéletes" gyerek közé elvinni, mert mindenhol csak megbámultak minket és kérdezősködtek, hogy miért nem beszél, miért viselkedik furcsán stb. Annyit tehetsz, hogy próbálod nem figyelembe venni a dicsekedős anyukák posztjait a közösségi oldalon és próbálod a saját gyerekedben meglátni a szép dolgokat, mert biztos hogy vannak :)
2017. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Régen jelent meg talán a Nők Lapjában egy írás, sajnos se a címre, se a szerzőre nem emlékszem.

Arról szólt, hogy ha sérült gyermeked születik, az kb. olyan, mint ha befizetnél egy utazásra Olaszországba, és mikor a repülő leszáll, kiderül, hogy Hollandiába érkeztél, és ott is kell maradnod.Ha egyre csak erősködsz, hogy akkor is Olaszországba akarsz menni,és rögeszmésen ragaszkodsz ehhez, sose fogod észrevenni, hogy Hollandiában tulipánok vannak, szélmalmok, és még sok más szépség. Ha hajlandó vagy kinyitni a szemed és körülnézni, meglátod, hogy itt is van élet, de persze más, mint Olaszországban. Nagyon más. És közben a barátok és ismerősök mind az Olaszországi útjukról mesélnek lelkesen, mutogatják a fényépeket, te pedig tudod, hogy te is oda indultál, ez volt a terv...

2017. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tudom a hiba bennem van, mert túl érzékeny lettem. De nem ennyire egyszerű ez. Ha belegondolok hány egészséges gyerek szülője panaszkodik, hogy jajj de kivagyok, jajj semmire sincs időm, addig az én gyerekem tényleg folyton üvölt és harcol. A főzés úgy telik, hogy végig őrjöng és rángat valamint ha megyünk valahova is kontrollálatlanul viselkedik, dobál le a polcokról stb stb. Nem könnyű ezt a helyzetet kezelni, hisz én is fáradok. De nekem van rajta kívül 2 nagyobbam, egyedül nevelem őket. Ma pl kikapcsolódtunk, úgy döntöttem, hogy nem fogunk bezárkózni, és egyébként sme adjuk fel. Unokatestvéremmel voltunk és a hasonló korú gyerekével. Kb 5 ismerőssel találkoztunk, mindenki az ő gyerekét ajnározta, tényleg aranyos nem arról van szó, de ez fáj ám. Ezt nem lehet csak úgy átugrani. Az én gyerekemben nem látják a szépséget, hisz csak megy és megy és kiabál sokszor.Ha megállnék húz magával, ha nem megyek őrjöng.

Igen én látom benne a szépséget, szívem minden szeretetével imádom. És látom benne, hogy bizonyos dolgokban milyen ügyes, hisz tudjuk honnan indult.

A helyzet az,hogy sok társaságom épp emiatt a helyzet miatt nincs. Persze ez csak másodlagos. Megvagyok nélkülök, a gyerek az első! De amikor végre kimozdulok vagy felmegyek a közösségi oldalra mások dícsérete megy. Túl leszek ezen is, köszönöm a válaszokat. Kiiktatom a közösségi oldalt. Ez már fél siker. Csak ez ugye egy kapocs a külvilággal. Barátnőm már nem kér belőlünk, megjegyzem én se mert mást se csinál csak dicsekszik...

2017. máj. 6. 20:32
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a problémádat, de így el fogsz szigetelődni az emberektől és még magányosabb leszel. Hadd meséljek el egy példát, ami velem történik. Van egy barátnőm, a gyerekének láthatóan van problémája, le van maradva a korától nem kicsit, az én gyerekem egy idős vele. Konkrétan semmit nem mond arról, hogy a kicsinek bármi gondja lenne, nem avat be abba, hogy mi történik velük, de tényleg semennyire, pedig tudom, hogy járnak orvoshoz. Mikor találkozunk ez a téma tabu. Nem járnak közösségbe, gyerekek közé, szerintem pont ezért, hogy a kínos kérdéseket elkerüljék. Nem tudom hogy kezelni ezt így, mint kívülálló, pedig a legjobb barátnőm. Folyton azon agyalok, mikor megkérdezi mi újság velünk mesélhetek-e a gyerekemről úgy,hogy neki ne essen rosszul, hogy ne tűnjön "dicsekvésnek" (teljesen átlagos képességekkel rendelkező gyerekem van) csak még kicsi, első gyerek és jó volna megosztani vele is, hogy pl. kimondott egy új szót, vagy megtanult motorozni vagy ilyesmi. Mivel úgy tesz előttem mikor találkozunk, mintha náluk minden rendben lenne, nem lenne problémás a gyermeke, valahogy azt érzem tőlem is azt várja el, hogy ne vegyem észre, de ez nagyon sok hülye helyzetet szül. Nem tudom min mennek keresztül, nem tudom konkrétan mi baja, nem tudom azt se, hogy behozza-e a lemaradását, mik a kilátásaik, szerintem ha ezeket tudnám könnyebb lenne igazán jó barátnak lennem és jobban érezném azokat a határokat, hogy pl. mennyire jöhetek neki a piszlicsáré ügyeimmel. Nagyon félek, hogy elveszítem, mert egyre nagyobb a különbség a gyerekek közt, és ez a látszat dolog ami felépült köztünk előbb utóbb le fog omlani. Szerintem a kommunikáció nagyon fontos, avasd be a dolgokba, hogy meg tudjon érteni! Ha tudja konkrétan milyen helyzetben vagy, akkor azt is megmondhatod, hogy fáj neked, hogy a gyerekével dicsekszik, a lényeg, hogy mondd el mit érzel legyen nyitott kommunikáció. Biztos vagyok benne, hogy meg akar érteni, és tudna jó barátnőd lenni, de ez rajtad is múlik. Ne zárkózz be!!!!
2017. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Én neki próbáltam, hsiz kellett volna a támogatás, de mindenre az volt a válasz, hogy nehéz az anyaság. Mondja ezt egy szem kicsi gyerekkel és aztán elkezd szó szerint ömlengeni. Tényleg ömlengés.

Amit én javaslok neked, kérdezz rá! Én ezt várnám! Kérdezd meg tudsz e segíteni, vagy elkísérni vhova stb. Én se beszélek a bajainkról, mert azt hiszem, hogy a másik azt fogja hinni, hogy csak magunkat sajnáltatom és senkit sem akarok elriasztani. Barátnőm erre egyáltalán nem nyitott. Én egyszer tettem fel a facere egy fotót, hogy "aggódom" és bejelöltem, hogy 150 km*re vagyunk kórházba. Gyerekről nem tettem képet, hisz azért úgy nem. Csak úgy hiányzott , hogy vki "törődjön" velünk. Vannak kedves emberek, főleg újabbak. De a barátnőm nagyívbe tett rá. Most is kérdezte hogy vagyunk, vmelyik nap beszéltünk, mondtam sajnos hétfőn fekszünk be, nem tudok örömről beszélni. Erre jött a nehéz az anyaság szöveggel. Meg sem kérdezte miért :( Így nem fogok tovább magunkról beszélni. Nem számíthatok rá. De persze azt nem hagyhatta ki, hogy közöloje, hogy az átlagnál okosabb a gyereke ezt mindenki mondja. Ezzel a szöveggel meg falnak megyek, mert a kutya nem fogja kérdezni nagyobb korban , hogy 2,5 évesen mit mondott a gyerek vagy mivel játszott. Semmit nem jelent a jövőre nézve.vDe mondania kellett....

2017. máj. 6. 22:09
 19/23 anonim ***** válasza:
Fú, hát akkor tényleg nem sok együttérzés szorult belé... Sajnálom. Még az jutott eszembe, hogy esetleg keress olyan fórumokat, vagy csoportot ahol összegyűlnek olyan anyukák akik hasonló cipőben járnak, ugyanaz a problémájuk a gyereküknek. Szerintem hasznos lenne, általában ezek a közösségek nagyon támogatóak, talán új barátokra is szert tudnál tenni, másrészt biztos hasznos infókat is megosztanak amiből még tanulni is lehet. Még addig ne lépj ki a facebookból, ezt csekkold le :) és amúgy simán leállíthatod a követését az idegesítő ismerősöknek egy gombnyomással. Nagyon köszönöm a tanácsod, nem merek még nyitni, most azt éreztem a legutóbbi találkozásunkkor, hogy még nem akar erről beszélni. Viszont sokáig nem lehet halogatni, az tény.
2017. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező... megkérdezhetem, hogy ez a lány, mitől a barátnőd?!

Van ebben a kapcsolatban kölcsönösség? Nekem nem kellene egy ilyen ember "barátsága", de még csak haversága sem, aki ennyire érzéketlen és nárcisztikus.

Sajnos én is futottam már bele ilyen emberebe, nem is egyszer, de bizony kiléptem az ilyen romboló kapcsolatokból.

Te irigy vagy rá, ő meg élvezi, hogy felül tudja értékelni a gyerekét a tiéd mellett. Ez hová vezet így?


Arról is írtál, hogy van egészséges gyereked. Ők hol vannak a "rendszerben"?

2017. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!