Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Borzasztó rossz anya vagyok?!

Borzasztó rossz anya vagyok?!

Figyelt kérdés
Nem, ez nem kérdés ezt most teljesen így érzem. Van egy problemás 6 és fél éves gyerekem akinek komoly viselkedési hondjai vannak. Állandó dühkitörések, hiperaktivitás, és szinte soha nem fogad szót. Akinek még nem volt ilyen gyermekkel dolga az nem tudja milyen nap mint nap megküzdeni vele. Na a lényeg a lényeg ma elvittem egy psichiáterhez aki keményen a képembe tolta a valóságot. Megkérdezte, hogy mennyit néz tv.t a gyerek? Mondom azt nagyon keveset az nem is érdekli igazán. És tablet? Hát igen mondom azt elég sokat nyomkodja. Hát akkor meg is van a diagnózis. Emiatt ilyen a gyerek. Heti FÉL órára korlátozzuk le. Természetesen tudtam én is, hogy hytelen a gyereknek a kezébe adni a kütyüt na de most ez taglózott hogy én tettem ilyenné a gyerekemet. Azt bántottam akit a legjobban szeretek! Nem is kérdésként írnám ki ezt a kérdést. Hanem azért, hogy más is tanuljon esetleg az én hibámból és inkább ne adjon kütyüt a gyereke kezébe. Természetesen közöltem a gyerekkel, hogy mi lesz ezután. Sírt ő is sírtam én is.
2017. júl. 19. 23:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Anelkul, hogy melyebben belemennek: azt javaslom, keress masik szakembert. Pszichiatert is akar (de miert pont azt?), de inkabb gyogypedagogust, pszichologust, esetleg olyan intezmenyt, ahol komplex vizsgalatot vegeznek.


Valoszinuleg nem a megfelelo szakemberhez kerultel, ebben biztos vagyok. Amennyiben egy talalkozas utan kozli, hogy te rontottad el, es minden hiba okozoja a tablet es pont, akkor ez az ember nem ert a sajat szakmajahoz, a gyerekekhez meg plane nem.

2017. júl. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem kell mindent elhinni a pszichiáternek. Sok gyerek tévézik egész délután, és mégsem lesznek dühkitörései. Ezzel együtt nagyon oda kell rá figyelni, mit néz a gyerek, és törekedni kell arra, hogy filmnézés ne az egyetlen program legyen, csak egy a lehetőségek közül.
2017. júl. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%

Hát ez sajnos elég gyakori séma a mai világban. Szidják a fiatalabb generációt, hogy csak a telefon, csak az internet, holott szülői odafigyelést nem kapnak/vagy nem eleget, ezért mást nem is nagyon tudna kezdeni magával a gyerek.

De ez nem csak a te hibád, nyilván te is robotolsz egész nap, hogy legyen miből megélni, és valahol itt csúszik szét ez az egész dolog.

De nem gondolnám, hogy ettől rossz anya lennél, ez csak a szomorú igazság napjainkból.

2017. júl. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%

Márpedig ha foglalkoznak irányitott jatekkal a gyermekkel óriási valtozás áll be. Koncentrácios ideje nő, kezelhető udvarias empatikus lesz.

A tv stb tényleg csak romlást hoz.káros.

De az is ha hanyagolják, hogy azt csinál amit akar.

Naponta, vagy 2-3 naponta egy ora foglalkozas csak anyával, kell.

2017. júl. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Tablettől nem lesz a gyerek figyelemzavaros, viselkedészavaros hiperaktív. Párom ADHD-s, mikor ő volt gyerek tablet a fasorba nem volt, helyette kint rohangált reggeltől estig mint egy duracell nyuszi.

Keress másik dokit!

2017. júl. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Vajon ez a "pszichiáter", amíg nem volt még tablet, sem okosteló, talán még tv se nagyon, mire fogta a gyermek agresszióját??

Annyira könnyű az anyát okolni, de azt megteszi a gyakorikérdések primitív népe, egy orvostól azért az ember többet vár.


Vidd el a Vadaskertbe, vizsgálják ki ott.

2017. júl. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem a tablet miatt ilyen. Gondolom felügyeled, hogy milyen játékokkal játszik, mit néz!

Amúgy meg olyan jó, fejlesztő játékok is vannak!

NE vedd magadra, nem miattad ilyen. Anyaként szerintem biztosan próbálod a legtöbbet kihozni magadból!

2017. júl. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
Nyugodj meg, biztos nem a tablettől van ez. Biztos nem segiett a helyzeten, de nem az a kiváltója.
2017. júl. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, megmagyarázta neked a pszichomókus a diagnózisát? Elmondta, hogy a tabletezés milyen károkat okozhat, és hogyan? Nyilván én is tudom a választ (rengeteget olvasok a témában, bár laikus vagyok), de nagyon érdekelne egy "szakember" magyarázata.

És nem hiszem, hogy egyedül a kütyü az okozója minden problémának a ti esetetekben. Írd már le, légyszi, hogy mit jelent nálatok a sok tabletezés? És amellett milyen napirendje van a gyermekednek? Mennyi időt töltesz vele és mennyire minőségi az a közös időtöltés? Ezek mind nagyon fontos szempontok!

És egyébként leírnád kicsit konkrétabban, milyen problémája van a gyermekednek? Tényleg pusztán érdeklődésből teszem fel a kérdéseimet. Te írod, hogy segíteni szeretnél másoknak, ezért kérdezem.

2017. júl. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Én egyszer drága magánklinikán kaptam meg, hogy a gyerek furcsa, autisztikus tüneteit(később beigazolódozz a félelmem) valamelyik oltás alumínumvalami tartalma okozza. Háziorvos pedig ajánlotta a homeopátiás bogyókat, mint csodaszert, náthára.


A szakemberek is csak emberek, vidd másikhoz. Attól nem lesz senki okosabb, hogy elvégezte az orvosit. Mindenkinek megvannak a saját tévképzetei és mumusai, mindenki máshogy értelmezi a tanultakat.


Amúgy én is napi 5-6 óra tévén nőttem fel, csendes gyerek világ életemben, reggel 2 óra mese, este 4től 8ig mese, de lediplomáztam, és kifejezetten értelmes vagyok.


Vidd másik helyre.


Összekeverik az ok-okozati összefüggést sokan. Aki nem ilyen más természetű, azt nem érdekli a tablet/tv hosszabb időre.


Mint a videójátékoknál volt egy az agresszivitás dolog 20 éve, mikor még új volt. Azt hitték a játékoktól agresszívabb lesz a gyerek, utána pedig rájöttek, hogy az erőszakosabb gyerekek szívesebben játszanak olyan játékkal, amiben ki tudják élni magukat.


De ugyanez van a cukros felpörgéssel, a magasabb vércukorszint ritkán okoz látványos változást, csak az arra érzékenyebbeken üt ki a dolog, mégis mindenki a cukorra fogja a gyereke elevenségét.


Vidd máshova.

2017. júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!