Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Borzasztó rossz anya vagyok?!

Borzasztó rossz anya vagyok?!

Figyelt kérdés
Nem, ez nem kérdés ezt most teljesen így érzem. Van egy problemás 6 és fél éves gyerekem akinek komoly viselkedési hondjai vannak. Állandó dühkitörések, hiperaktivitás, és szinte soha nem fogad szót. Akinek még nem volt ilyen gyermekkel dolga az nem tudja milyen nap mint nap megküzdeni vele. Na a lényeg a lényeg ma elvittem egy psichiáterhez aki keményen a képembe tolta a valóságot. Megkérdezte, hogy mennyit néz tv.t a gyerek? Mondom azt nagyon keveset az nem is érdekli igazán. És tablet? Hát igen mondom azt elég sokat nyomkodja. Hát akkor meg is van a diagnózis. Emiatt ilyen a gyerek. Heti FÉL órára korlátozzuk le. Természetesen tudtam én is, hogy hytelen a gyereknek a kezébe adni a kütyüt na de most ez taglózott hogy én tettem ilyenné a gyerekemet. Azt bántottam akit a legjobban szeretek! Nem is kérdésként írnám ki ezt a kérdést. Hanem azért, hogy más is tanuljon esetleg az én hibámból és inkább ne adjon kütyüt a gyereke kezébe. Természetesen közöltem a gyerekkel, hogy mi lesz ezután. Sírt ő is sírtam én is.
2017. júl. 19. 23:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Ez nemcsak a tablet miatt van, csak nem tesz jót az idegrendszerének ha sokat nézi. Gondolom a doki sem kizárólag a tabletet okolja.
2017. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem a tablettől ilyen, de szinte biztos, hogy a tabletezés valóban ront az állapotán. Heti fél róraát valószínűleg nem ok nélkül mondta a pszichiáter, akinek egyébként elég megkérdőjelezhető a stílusa, márfelől pedig a tabletezés mennyiségének csökkentése édeskevés a probléma megoldásához, úgyhogy egyetértek, mindenképp keressetek más szakembert.
2017. júl. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
Ki mondta, hogy hiperaktív? Kivizsgálták(ez több alkalom, de akár 1 hét is lehet, attól függ hol), kapott BNO kódot ADHD-ra, vagy túlmozgásos és diagnosztizáltad te, hogy ez hiperaktivitás. Nert az egy komplex dolog és igen gyermekpszichiáter feladata a diagnosztizálás több lépcsőben, utána a nyomonkövetés és a terápia. Egy alkalom után egy pszichiáter sem fog ilyesmit állítani (bár normálsi szakember soha), hogy vedd el a tabletet és problem solved. Ez elsősorban az agy prefontális lebenyét érintő eltérő működés okozta "állapot", komlex probléma és diagnosztizálni sem fél óra alatt szokták, utána pedig utánkövetést, terápiát, fejlesztést igényel. Ez a sztori így önmagában semmit nem jelent, az előzmények ismerete nélkül. ha valóban ADHD-s a fiad, akkor is az marad, ha elveszed a tabletet tőle, mindattl függetlenül, hogy nyilván csak hasznára lesz, ha lekorlátozod, már amennyiben tényleg sok időt töltött vele, de letiltaninem kell tőle, csak megtanítani az okos használatára és időben korlátozni a napi használatott, ha magától nagyon rá lenne tapadva.
2017. júl. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat később kifejtem részletesebben mi hogy volt.
2017. júl. 20. 11:39
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

Megkérdezhetem a pszichiáter nevét? Ez ugyanis nagyon nem volt szakszerű diagnózis a részéről! Komplett kivizsgálás kell ebben az esetben, kitérve az organikus kórképekre is (pl autizmus spektrum kizárása, ADHD kizárása, gyermekkori depresszió kizárása).

Javaslom, hogy keressétek fel a területileg illetékes gyerekklinikát és ott kérjetek komplex vizsgálatot.


A kedves "kollega" nevére tényleg kíváncsi vagyok!

egy pszichológus

2017. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%
A dühkitörés, hiperaktivitás az a mozgáshiánytól van. Nem tudja levezetni a felesleges energiáit. Sokat van négy fal között. Ki kell vinni a játszótérre. Jót tesz az úszás, vagy focizás. Adni kell neki otthoni feladatokat. Meg kell tanítani vele, hogy hasznosan vezesse le az energiáit. Így helyre áll a lelki egyensúlya és tanulni is jobban tud.
2017. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Vagy a pszichiáter nem kompetens, vagy nem is pont ezt mondta, vagy a kérdező próbál provokálni.
2017. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
55%
Szia, nyugi, nekem anyukám gyógypedagógus, és szerintem ilyen szakemberekhez kéne vinni a gyerekedet. Mert még most is folyamatosan azt magyarázza, hogy pszihiáterek nem értenek a dolgukhoz. Nemrég volt egy kisfiú a szomszédunkban. Ő 10 napos korában már tudta, hogy ezzel valami nincs rendben, ez a gyerek fogyatékos. El is vitték később pszihiáterhez, mert sokat sírt, nem beszélt, sőt, a nap 3/4-ét átaludta. A pszihiáter azt mondta nincs semmi baj. Ezt játszották 1 évig... És most, hogy a gyerek 3 éves...MOST jöttek rá, hogy fogyatékos, de mivel eddig lesz@rták, ezért az agyának a javítható része is súlyosan romlott... (A gyerel 14 pszihiátrián volt, mert anyukám erősködött, hogy vigyék el mindig mégegyhez, ha már gyógypedagógushoz nem akarják...) Szóval nem kell mindig elsőre hinnj egy ilyen embernek. A hiperaktivitást nem hiszem, hogy a tablet okozza. Nem vagy rossz anya, minden második gyerek ilyen a mai világban..
2017. júl. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
27%
Tisztelet a kivételnek (aki ért a dolgához)
2017. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Nem vagy rossz anya. Csak rossz döntést hoztál, mikor elvitted ahhoz a sarlatánhoz :D De viccet félretéve. A gyerekek sokat változnak. Kislányom pici korban hisztizett, ha nem kapott meg valamit. Le sem lehetett könnyen beszélni erről. Kisfiam sosem. Mikor lányom nagyobb lett, ezt kinőtte. Pedig azt hittem, mindig ilyen lesz.

A mozgáshiány valóban gond lehet, vannak gyerekek, akik rengeteg elfoglaltságot igényelnek.

De a tévé és videójáték, meg tablet. Ne már!

Lehet, hogy vannak olyan sötét emberkék, akiknél ez tényleg gondot okozhat, mert nem látják a különbséget a valóság és játék között. De komolyan .... valaki megpróbált valaha úgy viselkedni, ahogy Tom és Jerry-től látta?

Fiam egész pici korától gépfüggő. sajnos nem tudok ez ellen tenni sokat, mert én is ott ülök egész nap. Ugyan én dolgozom főleg, de itthon, így a gyerekek csak ezt látták kicsi koruktól. Fiam régen nem játszott agresszív játékokat, de középiskolában elkezdte, hiszen a haverokkal játszott, azok ezeket játszották, megszerettették vele. Payday, háborús játékok, ilyenek.

Nem csinál semmit itthon, csak játszik. Ehez képest kítűnőre érettségizett, egyetemre jár. Ráadásul nálam jóval higgadtabban kezel minden hülyeséget, férjem hisztijeit is.

NEM a tableten múlik.

Lehet még a szófogadás eszköze is lehetne. Nem lehet általánosítani, gyereke válogatja. Van akinél ez jön be, van akinél más. Ha nem fogad szót, nincs tablet. Ha szót fogad, lehet. De valami határ kell tényleg. A hiperaktivitás meg mindenképpen rengeteg mozgást, elfoglaltságot igényel. Játékosan természetesen. Karate tanfolyamot javasolnék. Ott általában tekintélyt parancsoló az edző, lehet megszelidítené. Egy szülő sokszor kevesebbet tud tenni, mint egy "idegen". Arra jobban hallgat, nem mer annyira szemtelenkedni vele.

Esetleg el lehet menni vele futni, kocogni, vagy szimplán focizni a téren.

Remélem valamit sikerül kitalálni ... de magadat ne hibáztasd, csak ha nem próbálsz rajta segíteni. Ha megteszel mindent amit tudsz, nem vagy rossz anya.

2017. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!