Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 évesen maszturbál a gyerek,...

4 évesen maszturbál a gyerek, hogy kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés
A férjem kisfia 4 lesz egy hónap múlva. Két hetente van csak nálunk 2-4 napot. Elalvás előtt- napi 2x, fürdőkádban, sokszor a kertben is fogdossa a kukiját,húzogatja. Amikor azt mondom neki, hogy ne fogdosd, vagy a játszótéren "ezt nem illik". Gyagyán rám néz, hogy" ez jó nekem, nézd megnő" stb. Amikor az anyját kérdeztem, hogy kezeljem, mit mondjak neki, vagy csak hagyjam magára, egyszerűen kiröhögött, és közölte, rá nem merjek szólni, mert gátlásossá teszem. Tudom, hogy ez normális egy ekkora gyereknél, de van szitu, amikor iszonyatosan ciki. Olyanoktól várok választ,aki a gyerekénél hasonlót tapasztalt.
2010. máj. 25. 12:05
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
40%
Veled olyan élvezet beszélgetni mint egy sajtreszelővel rejszolni! Leírjam, hogy egy óvoda hogyan néz ki és kik járnak oda?? Nem felnőttek, hanem gyerekek. És ott nem dolgoznak, hanem -szinte otthoni körülmények között- játszanak. Alváskor mindenki a saját kis ágyában alszik, és az óvónőkön kívül a kutyát sem érdekli mi történik a paplan alatt!!! De feleslegesen is beszélek itt, mert még egy értelmes választ nem tudtál adni egy kérdésemre sem, úgyhogy részemről ennyi ;)
2010. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
95%

szerintem elmondtad a véleményed én is az enyém, én mégsem szóltalak le, mert máshogy látod a kérdést. én se változtatom meg a véleményed te se az enyém. vitázni kulturáltan kéne, nem lehurrogva a másikat.

fenntartom, hogy én kiskoruktól arra nevelem a gyerekeim, amit később is látni szeretnék. ha kicsinek elmagyarázom, hogy ne nyúljon a nemi szervéhez, csak ha egyedül van, ez későbbiekben is helytálló dolog, elvégre a szemérem nem bűn, nem ugyanaz, mint a szégyenkezés. és az óvodában ugyanúgy megkérdezheti a többi gyerek, hogy mit molyol a takaró alatt ő elmeséli, nem kell egymásnak ötleteket adni. elég butaságot tanítanak egymásnak.

2010. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
98%

Kedves válaszolótársak! Kicsit eltértünk a lényegtől!!! A szexualitás MAGÁNÜGY !! Hogy ez mit takar? Arra a 2 ( jelen esetben1) emberre tartozik, aki részt vesz benne!! Az ovi , bármennyire otthonos, családias, nem megfelelő hely! Ha jól emlékszem (márpedig jól emlékszem!!) a kérdező problémáját az okozza, hogy a kissrác nyilvános helyeken maszturbál. Szó sem volt paplanról... ágyról....

A gyereknek meg kell tanulnia, minek hol a helye és ezen nem a játékospolc rendjét értem. Mint ahogy normális esetben a wc-n nem eszünk, az étkezőben meg nem wc-zünk, így a játszótéren nem maszturbálunk!! Kész ennyi! Attól, hogy szólok neki, hogy a wc-n ülve nem ehet, még nem lesz evészavara!! Pont ez vonatkozik a játszótéren való "fütyihúzogatásra" is! Ha rászólsz, nem lesz szexuális zavara! ( Jelzem, már a jóelőbb írtam, hogy ennek a tevékenységnek , jelen esetben semmi köze a szexualitáshoz!)

Könyörgöm!! Hát nevelünk, vagy mi a fene!! A direkt példával könnyű dolgunk van : szépen eszem, leutánoz, lehajtom a wc tetőt, leutánoz, de az indirekt peldaadás már nehezebb:" Látod, (illetve nem látod) Ödönke apa sem játszik a fütyijével a z utcán!! " Ezekben az esetekbe rá kell szólni. Nincs más megoldás!

2010. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim válasza:
100%

Olvastam kérdésed, ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket!


[link]

2010. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim válasza:
Ezt szinte minden gyerek csinálja. De otthon ha kettesben vagytok magyarázd el neki, hogy ezt CSAK akkor csinálja ha egyedül van!
2012. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!