Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 évesen maszturbál a gyerek,...

4 évesen maszturbál a gyerek, hogy kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés
A férjem kisfia 4 lesz egy hónap múlva. Két hetente van csak nálunk 2-4 napot. Elalvás előtt- napi 2x, fürdőkádban, sokszor a kertben is fogdossa a kukiját,húzogatja. Amikor azt mondom neki, hogy ne fogdosd, vagy a játszótéren "ezt nem illik". Gyagyán rám néz, hogy" ez jó nekem, nézd megnő" stb. Amikor az anyját kérdeztem, hogy kezeljem, mit mondjak neki, vagy csak hagyjam magára, egyszerűen kiröhögött, és közölte, rá nem merjek szólni, mert gátlásossá teszem. Tudom, hogy ez normális egy ekkora gyereknél, de van szitu, amikor iszonyatosan ciki. Olyanoktól várok választ,aki a gyerekénél hasonlót tapasztalt.
2010. máj. 25. 12:05
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem -es ezert lehet hogy le leszek fujva-ez pszihikai problema nala.Mert nem ugyanaz hogy egy fiugyermek meg-meg fogja a kukijat es mondjuk rajzfilm kozben huzogatja egyszer ketszer es az hogy allandoan csinalja.Kerdezz csak meg egy pszihologust a neten es meglatod mit valaszol.
2010. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
96%
A kislányok is simogatják a puncijukat. De tényleg csak akkor szólj rá, ha nyilvánosan csinálja, de akkor se szégyenítsd meg, hanem szépen, mikor ketten vagytok mondd el neki, hogy ezt csak akkor csinálja ha egyedül van.
2010. máj. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
80%

Hát ... igazán nem is tudom, hogy mit írjak! Egy ekkora kisgyereknél nem szexuális indíttatású a maszturbáció! Mint írtad, a párod kisfia.. Tehát elváltak és anyu egyedül neveli. Ilyen korban a gyerek így próbálja pótolni életében az örömet. Valami hiányzik a kis életéből, mondjuk egy kiegyensúlyozott, teljes család és így pótolja az érzett hiányt! Semmiképpen ne szégyenítsd meg!!! Te nem tudsz mit tenni, de az anyukájáról is megvan a véleményem... Jót nevet..... Nos inkább sírnia kellene, hogy a kisfia "kénytelen" ilyesforma örömökhöz folyamodni!

Én mindenesetre szakemberhez fordulnék... nem föltétlen csak a gyerekkel, hanem segítséget kérnék, hogy viszonyuljak a kialakult helyzethez, mint anya!!! Nem csak magához a maszturbációhoz, hanem a "Csonka család" szituációhoz. De Te men tehetsz semmit!! Ehhez az anya kellene, és nem Röhögve, hanem a dolgot komolyan véve!!!

2010. máj. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is úgy gondolom, hogy lehet ez egy kicsit összetettebb probléma miatt jöhetett ki ennyire. De lehet, hogy nem feltétlenül. Egyedül nevelő anyuka, állandó költözések miatt a gyerek egyik közösségből a másikba lett rángatva. Ennyi idősen alig beszél,azt is hibásan, szerintem csak az érti, aki sokat van vele. Nem tud elmondani egyetlen verset dalt, mondókát, nem ismeri a számokat. Nem tudja a cipőjét egyedül le-, fel venni, pedig tépőzárasok, kanállal enni,rajzolni- ceruzát fogni stb.. Anyja szerint ez normális, mert még kicsi, és picit lassabban fejlődik. Nem tudom. Szerintem nem az!
2010. máj. 26. 08:28
 15/45 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez már bizony tényleg nem kis probléma! Az én kisfiam 2 éves de ügyesen eszik kanállal, a cipőit fel és leveszi, rajzol. Szerintem is keress meg egy szakértöt!
2010. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
67%
Itt nagyon nagy a baj, az apukája mit szól hozzá? Ő, hogy áll ezekhez a dolgokhoz?
2010. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Ő azt mondja, ha nem tudja, akkor tanítsam meg én neki, ha az anyja nem tanítja. Amikor mondtam, hogy szakember nézze meg legalább, amikor 3,5 évesen még nem beszélt, az volt a reakciója, hogy ő nem viszi, mivel nem ő neveli, az anyjának legyen annyi esze, ill. az óvónő irányítsa tovább. Sajnos egyik sem történt meg. Nem szól az anyjának, mert akkor megint mi leszünk a gonoszak, és újabb fél évig nem engedi majd hozzánk. Én az első 3,5 évben összesen 5x láttam. Azóta rendszeresen van nálunk két hetente.(a pál-fordulat azóta van, hogy én szültem, és ezt váltotta ki a csajból) Azóta legalább valamennyire beszél, kommunikál. A férjem is hibás tudom, de nem akarja, hogy újra elszakítsák tőle.
2010. máj. 26. 14:31
 18/45 anonim ***** válasza:
14%

Ja, a végén az anyja lesz a hibás, aki neveli, nem az a parsztp.csa, aki szétkúrt egy családot.

És ki ne kérd magadnak, mert tudom!

2010. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
"Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik! Ha valaki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszolt neked, akkor inkább jelentsd az info(kukac)gyakorikerdesek.hu-n, mint hogy magad próbálod megoldani a helyzetet, és magad is minősíthetetlen hangnemben kezdesz társalogni!"
2010. máj. 27. 07:28
 20/45 anonim ***** válasza:
84%
A tegnapi 23.03-as Büdös bunkónaK: Ha csak ilyen alpári tudsz lenni, akkor fölösleges egyetlen billentyűt lenyomnod a klaviatúrán!!Jó ilyen bunkónak lenni??? Névtelenül beszólsz, és te vagy a nagy igazságosztó??!! Gőzöd sincs a család múltjáról, jelenéről, de ítélkezel, te nagyfejú!! Tudod, én valamennyire otthon vagyok a felvetett témában, mert a gyermekvédelemben dolgozó gyógypedagógus vagyok, ( két kislány gyakorló anyukája), de ebben a leírt esetben, igenis a szülőanya a hibás, ha nem fordul szakemberhez a 3,5 évesen nem beszélő, önállóságra teljesen képtelen kisfiával. Az apa második felesége előtt le a kalappal!!!! Van saját gyereke, mégis foglalkoztatja a kisfiú fejlődése, sorsa. És mielőtt beszólnál, nem azért értem meg a kérdezőt, mert én is "szétkúrtam" egy családot ! Jelentem : 12 éve élek boldog házasságban ( mindkettőnknem első házassága)!! Te viszont hanyagold a családdal, gyerekekkel, neveléssel foglalkozó kérdéseket, mert annyi jóérzés sem szorult beléd , mint a lányom sárga gumikacsájába!!
2010. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!