Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A rosszalkodó gyerekre miért...

A rosszalkodó gyerekre miért nem szólnak rá?

Figyelt kérdés

Én egy nagyobb üzletben dolgozok, de elképedek egyes anyukákon. A gyerek dobálja az árut, visítva futkozik, ütögeti a polcokat, leszór sok mindent a polcról, iszonyatosan zavarja a többi vásárlót, anyuka/apuka pedig mintha semmi sem lenne, vásárolgat, nézeget tovább.

Ugyanezt tapasztaltam orvosi rendelőben és színházban, moziban is. Üvöltözik a gyerek, vagy üvöltözve, rohangálva játszanak egymással, zavarnak mindenkit, de a szülő mégsem szól rá. Ha valaki felemeli ez ellen a szavát, és rászól a gyerekre, anyuka/apuka mélységesen felháborodik, és mindenki sz@r, csak ők nem.


Speciel pont a mi üzletünkben történt, hogy a drága parfümöknél szórakozott két gyerek, futkároztak, sikítoztak, mire az egyik elcsúszott, és levert a polcról 3-4 darab drága parfümöt, amik ripityára törtek. Jött a főnököm, és megmondta az anyukának, hogy ezeket most szépen kifizetik, és a gyerekek addig nem kívánatosak az üzletben, amíg meg nem tanulnak viselkedni. Volt hiszti, felháborodás, anyuka szerint csak játszottak a gyerekek. Eleinte nem akarták kifizetni az összetört dolgokat, de aztán muszáj volt. Anyuka meg kijelentette, hogy ide többet nem jönnek, mert itt milyen gyerekellenes mindenki.


Másik eset, amikor ültem a vonaton, és a gyerek az én lábamat rugdosta, mire rászóltam, erre anyuka rám förmedt, hogy pofa be, mit zavar, a gyerek csak játszik.


Miért esik sok szülőnek nehezére rászólni a gyerekre, vagy megregulázni a rendetlenkedő, másokat igencsak zavaró, vagy már kárt okozó gyereküket?

Sokszor látom, hogy akármit csinálhat a gyerek, a szülő nem szól rá....



2017. nov. 21. 07:31
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
De rendőrt kihívhat az üzlet. Tényleg mkilyen jó erre várni, és milyen jó példa a gyereknek anyától!
2017. nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
47%

Budapesti vagy , Kérdező?

Ott vannak ilyeneket tömkelegivel :/

Jómagam egy pici vidéki városban lakok, itt még nem láttam ilyet, a gyerekek normálisak nagyrészt.

De egyszer mentem fel a fővárosba ebben a hónapban.Annyi neveletlen gyereket nem láttam.

2017. nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
55%
Előző vagyok! Utolsó mondattal azt akartam mondani, hogy *annyi neveletlen gyereket nem láttam még az életemben, mont akkor
2017. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
82%

"nem egyfajta fáradtság létezik. Ha már az xedik boltot végigsétálták az anyjukkal, akkor szellemileg a szabálybetartások miatt lefáradnak, testileg viszont maxon vannak."


Én ezt értem. De ilyenkor mégis ki a hülye, hogy ekkora gyerekeket végigcibál a fél plázán? Ha tudod, hogy ez lesz nem shoppingolsz velük szerintem. Nem, ez nem ugyanaz, mint a napi bevásárlás, ami muszáj, és negyed óra alatt megvan. Bevásárlókörútra nem cincálom el a gyerekeimet. Megyek hétvégén, amikor esetleg otthon maradhatnak az apjukkal, vagy rendelek online, ma már kb mindent lehet. Tényleg bakker parfümöt válogatni normális ember nem viszi a kicsi gyerekeit, akikről tudja, hogy be fognak sokallni.

2017. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
92%

Azt én sem értem, hogy mi a fenének kell egy shoppingolós körútra elráncigálni a gyerekeket is, akik nyilván halálra unják az egészet.

Mellesleg azért a parfümök többsége eléggé törékeny, én legalábbis már törtem össze véletlenül otthon többet is, és nem az olcsó kategóriás gagyi kínai parfümökről beszélek.


Én hasonló esetet láttam, csak nem parfümmel, hanem az elektronikai boltban egy fényképezőgéppel, amit a gyerek úgy lelökött, hogy betört a lencséje. Ott is ugyanúgy kifizettették velük a kárt, mert ez bizony nem az üzlet dolga! Szépen is néznénk ki, hogy ha valaki kárt okoz, akkor még az üzlet fizesse ki...Ez a hozzáállás amúgy szerintem abból fakad, hogy a szülőknek egyszerűbb tudomást se venni a gyerekekről, vagy már annyira megszokták a rendetlenkedésüket otthon, hogy fel sem tűnik nekik.

2017. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
100%
Buták az emberek, a társadalmat rontják el ezzel. Primitívek. Felelőtlenek. Röviden ennyi.Ha a gyerek nem fogad szót, szép szóval megprobálom megoldani, ha nem megy, jön a büntetés, ha ez sem, akkor kikap. Nincs mit magyarázni rajta.
2017. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen szülőből sokszor nagyon alapszintű kompetenciák hiányoznak, vagy legalábbis nem nagyon igyekszik hasznosítani a képességeit. Példa: egy-két értelmes mondatban megfogalmazni a gyerek számára, hogy ő mit szeretne, mit érez, milyen rossz amikor ez van, és milyen büszke és boldog, amikor az van. És a szerencsétlen nem is gondolná, hogy mennyi mindent megold a másik emberrel, ha elmond saját maga számára persze nyilvánvaló dolgokat, és nem annyi van a fejében, hogy "tudhatná!", vagy "tudnia kéne!". Igaz, ami igaz. Tudnia kellene, csak ahhoz nyilvánvalóvá kell tenni a nyilvánvalót, főleg ha történetesen gyerek, és pont a határait jelöli ki, meglehetősen profin.
2017. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!