Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A rosszalkodó gyerekre miért...

A rosszalkodó gyerekre miért nem szólnak rá?

Figyelt kérdés

Én egy nagyobb üzletben dolgozok, de elképedek egyes anyukákon. A gyerek dobálja az árut, visítva futkozik, ütögeti a polcokat, leszór sok mindent a polcról, iszonyatosan zavarja a többi vásárlót, anyuka/apuka pedig mintha semmi sem lenne, vásárolgat, nézeget tovább.

Ugyanezt tapasztaltam orvosi rendelőben és színházban, moziban is. Üvöltözik a gyerek, vagy üvöltözve, rohangálva játszanak egymással, zavarnak mindenkit, de a szülő mégsem szól rá. Ha valaki felemeli ez ellen a szavát, és rászól a gyerekre, anyuka/apuka mélységesen felháborodik, és mindenki sz@r, csak ők nem.


Speciel pont a mi üzletünkben történt, hogy a drága parfümöknél szórakozott két gyerek, futkároztak, sikítoztak, mire az egyik elcsúszott, és levert a polcról 3-4 darab drága parfümöt, amik ripityára törtek. Jött a főnököm, és megmondta az anyukának, hogy ezeket most szépen kifizetik, és a gyerekek addig nem kívánatosak az üzletben, amíg meg nem tanulnak viselkedni. Volt hiszti, felháborodás, anyuka szerint csak játszottak a gyerekek. Eleinte nem akarták kifizetni az összetört dolgokat, de aztán muszáj volt. Anyuka meg kijelentette, hogy ide többet nem jönnek, mert itt milyen gyerekellenes mindenki.


Másik eset, amikor ültem a vonaton, és a gyerek az én lábamat rugdosta, mire rászóltam, erre anyuka rám förmedt, hogy pofa be, mit zavar, a gyerek csak játszik.


Miért esik sok szülőnek nehezére rászólni a gyerekre, vagy megregulázni a rendetlenkedő, másokat igencsak zavaró, vagy már kárt okozó gyereküket?

Sokszor látom, hogy akármit csinálhat a gyerek, a szülő nem szól rá....



2017. nov. 21. 07:31
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
56%
mert tojnak a gyerekre, csak kellett nekik, mert "miért ne" "meg a szomszédnak is van", de nevelni egyik sem akar, mert juj ha rászól a gyerekre, akkor összetörik a lelke
2017. nov. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
34%

"egy fáradt, nyűgös, éhes gyerekre sem észérvekkel, sem erővel, sem megfélemlítéssel sem lehet hatni. Gondolom tudnád, ha lenne gyereked. Ha veréssel fenyegeted sem maradna nyugton, hiszen a gyerekeknek alapból is kevés önfegyelme van, nemhogy még feszült helyzetben fáradtan. "


Ez így igaz.

2017. nov. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
65%
Sosem ertettem hogy miert ne lehetne hatni egy gyerekre, ha nevelve van?! Ismerosom az 5 eves gyereket sem viszi boltba mert fel hogy nem tud viselkedni....nem ertem, en viszem a gyereket es tudja hogy nem nyulhat semmihez, mert nem az ove. Es azt is tudja hogy nem ordibalunk es futkosunk, mert egy boltban vagyunk es nem a jatszon vagy parkban. Nem egy atomfizika megtanitani a gyerekeket arra hogy hol hogyan illik viselkedni.
2017. nov. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
88%

Tegyünk különbséget korosztály között. Egy három év vagy afeletti kisgyermeket már az óvoda is nevel, jó esetben szabályokkal van teli már egy óvodás élete, onnan is tanul.


De egy ilyen korú gyermek már elég ÉRETT arra, hogy szabályokat betartson, képes legyen várni..stb.

2017. nov. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
70%

fáradt, éhes gyereket vigye haza és ne parfümöket válogasson, mert az nem hiszem, hogy létszükséglet.

Amelyik gyerek meg úgy viselkedik és csesznek rászólni, ott a szülő ne csodálkozzon, ha rászólnak.

Ezért van egyre több felnőttbarát hely, hál'istennek!!!

2017. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
65%

13 vagyok, kihagytam: sosem utottem meg a gyereket, hanem elmondtam neki a boltba belepeskor kiskoraban (bolcsi), hogy ez egy bolt, ide vasarolni jar mindenki, nem szabad rohangalni nehogy leverj valamit es legyszives maradj mellettem nehogy elkeveredj a nenik es bacsik kozott.

Amikor eloszor ki akart bontani valamit megmondtam neki: eloszor ki kell fizetni, mert addig nem a tied hanem a boltos bacsie es nenie.

Megertette. Mert jolnevelt es ertelmes gyerek, nem a mai tipikus "jaj azert nem tud viselkedni mert ehes/almos/unatkozik" fele elv szerint allok hozza. Mindent szepen elmondok neki pici kora ota es szofogado 7 eves nagyfiu lett.

2017. nov. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
81%

3 gyerekem vanb, egyedül nevelem őket. dolgozok, háztartást vezetek, gyereket nevelek. Segítsége, nincs, elmondhatom, hogy túlhajszolt vagyok. DE! Fegyelmezem a gyerekeim, hisz az Ő érdekük. Nagyobb gyerekeimmel is átmentem ezen, bizony volt olyan, hogy visszapakoltam a kosárból és szépen hazajöttünk.Gyerekem őrjöngött, üvöltött, nem bírtam vele.Persze mikor visszapakoltam, akkor még jobban rákapcsolt , mert az ő nasiját is visszaraktam. Megszóltak a boltba, milyne szívtelen anya vagyok.Nekem a bugyim is vizes volt, nem láttam a fekete ködtől, de ettől független nyugodtan közöltem vele, hogy ezért meg ezért van ez. azóta sem volt gond a boltokban!!!!

A kicsi 3 éves lesz. Kőkemény akarat, nagyon nehéz fogni, őt nem olyna egyszerű következetesen nevelni.Boltban verné a tükröt, dobálna le mindent. Ha tizedmásodperc előnye van, meg is teszi, vele nagyon nehéz, de nem adom fel. Ma a pennyben iszonyú balhét csapott, torkaszakadtából üvöltött, mert nem vettem ki a kocsiból, majd azért mert nem bontogattam fel neki amiket megvettem. Széepn elmondtam százszor igaz, hogy fizetünk és uténa. Mindenki minket nézett. Boltod megszólt, hogy odaadhattam volna neki, Ja akkor meg az lenne a baj. De nem adtam oda fizetés előtt, mert egyrészt nem volt éhes, másrészt onnan kezdve az életbe nem bírnék vele, mindent felbontatana. Kemény, de bízom , hogy beéérik a következetesség. És túlhajszolt anya vagyok, szóval ez nem mentség. Nekem nincs ki hozzon egy kiló kenyeret vagy elvigye a gyereket edzésre, vagy gyógyszertárba beugorjon vagy ha beteg felkeljen helyettem.

2017. nov. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
68%
bocsánat a helyesírásért, lopott 2 percembe írtam :)
2017. nov. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
87%

#17

Minden szavaddal egyetértek!

Nekem 1 gyerek van, de vasakaratú. :(

Már nem is számolom, hogy naponta hány alkalommal küzdök meg a hisztivel, de már néha sírni tudnék annyira nehéz.

Viszont akkor is következetes maradok és kész.

Én ebből a gyerekből tisztességes, becsületes embert akarok nevelni,nem pedig egy elkényeztetett kiskirályfit.

2017. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
87%

Engem azért"bactattak", mert túl szigorú vagyok. :D

A kicsi szépen ült a kosárban, a nagy meg már túl volt stimulálva (ráadásul kiütések miatt diétán volt, végül a mogyoró volt a ludas)

Nekiállt a gyerek a sorban kunyerálni (no igen ott rendszeresen tör rám az agyfaaaas)

Felkapott egy müzliszeletet, és megható műsírásba kezdett.

Erre az eladó szinte nekem esett, hogy milyen anya vagyok én, hogy egy müzliszeletet nem veszek meg a gyereknek, pedig az egészséges, bezzeg pezsgőre futja (nyugdijazasi ajándék a főnökömnek)

Na, szegény srác nem tette zsebre amit kapott.

2017. nov. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!