Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A rosszalkodó gyerekre miért...

A rosszalkodó gyerekre miért nem szólnak rá?

Figyelt kérdés

Én egy nagyobb üzletben dolgozok, de elképedek egyes anyukákon. A gyerek dobálja az árut, visítva futkozik, ütögeti a polcokat, leszór sok mindent a polcról, iszonyatosan zavarja a többi vásárlót, anyuka/apuka pedig mintha semmi sem lenne, vásárolgat, nézeget tovább.

Ugyanezt tapasztaltam orvosi rendelőben és színházban, moziban is. Üvöltözik a gyerek, vagy üvöltözve, rohangálva játszanak egymással, zavarnak mindenkit, de a szülő mégsem szól rá. Ha valaki felemeli ez ellen a szavát, és rászól a gyerekre, anyuka/apuka mélységesen felháborodik, és mindenki sz@r, csak ők nem.


Speciel pont a mi üzletünkben történt, hogy a drága parfümöknél szórakozott két gyerek, futkároztak, sikítoztak, mire az egyik elcsúszott, és levert a polcról 3-4 darab drága parfümöt, amik ripityára törtek. Jött a főnököm, és megmondta az anyukának, hogy ezeket most szépen kifizetik, és a gyerekek addig nem kívánatosak az üzletben, amíg meg nem tanulnak viselkedni. Volt hiszti, felháborodás, anyuka szerint csak játszottak a gyerekek. Eleinte nem akarták kifizetni az összetört dolgokat, de aztán muszáj volt. Anyuka meg kijelentette, hogy ide többet nem jönnek, mert itt milyen gyerekellenes mindenki.


Másik eset, amikor ültem a vonaton, és a gyerek az én lábamat rugdosta, mire rászóltam, erre anyuka rám förmedt, hogy pofa be, mit zavar, a gyerek csak játszik.


Miért esik sok szülőnek nehezére rászólni a gyerekre, vagy megregulázni a rendetlenkedő, másokat igencsak zavaró, vagy már kárt okozó gyereküket?

Sokszor látom, hogy akármit csinálhat a gyerek, a szülő nem szól rá....



2017. nov. 21. 07:31
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
19%

14 nem, egy 3 éves gyerek elég érett ahhoz, hogy MEGPRÓBÁLJA betartani a szabályokat. Előtte teljesen változó, neveléstől független, hogy hogy viselkedik. Kb 5 éves kortól már be tudják tartani a legtöbb szabályt, ha minden rendben velük.


De egy fáradt, éhes, nyűgös, izgatott 5 éves ugyanúgy képes "rosszalkodni", mint egy 2 éves, akinek szinte még nincs is önfegyelme.


Az egész temperamentumfüggő kb 5 éves korig.


Akinek a gyereke kisebb mozgásigényű, annak a fáradt nyűgös éhes izgatott gyereke nem mozogni fog, hanem sírni vagy figyelmetlen lesz, ha nem bír magával. Ez általában kevésbé zavarja az embereket.


Mi felnőttek is egészen sokféleképpen reagálunk a stresszre és a nyomásra, és nem, nem a nevelésünk miatt, hanem mert csendesebbnek vagy hangosabbnak születtünk.

2017. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
2%
Mondjuk azt kár volt bele írni, hogy kifizettettetek a parfümöt, milyen ugyanis nem létezik. A vásárló nem kötelezhető ilyenre, az üzletvezeto és a dolgozók feladata úgy rendezni az árut, hogy ne erhwsse kár
2017. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Én magam mennék oda pironkodva, hogy kifizetem baszsus, ha a gyerekemre nem tudok vigyázni!!!! Nemrég egy csokit kaparintott meg a fiam, pedgig babakocsiba raktam direkt, de figyelmetlen voltam.Pillanat alatt szétnyomta. Megvettem a csokit. Nem lehet egy boltot úgy berendezni, hogy minden maximálisan biztonságban legyen a minibuldózerek ellen.
2017. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
93%

#22 Létezik. A Ptk. az irányadó, miszerint ha másnak kárt okozol, köteles vagy megtéríteni, az üzlet ebben az esetben jogi személyként szerepel.

Természetesen kikényszeríteni nem lehet, polgári peres útra lehetne vinni, ezt meg a legtöbb üzlet nem teszi meg érthető okokból, inkább leírják veszteségként, ha aljas az ügyfél.

De ettől még igenis alap elvárás, hogy fizesd ki, ha kárt teszel, és elég nagy bun.kóság arra apellálni, hogy úgysem éri meg perlekedni az üzletnek három üveg parfümért (vagy bármi egyébért).

2017. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
54%

Kicsit szét kellene itt választani a dolgokat. A kérdező nem arról ír, amikor a dackorszakos jelenetet rendez (bár szerintem azzal is kellene valamit kezdeni, én ha másképp nem megy, hazaviszem, bárhol is vagyunk), és nem is arról, amikor látványosan szenved a fáradt gyerek. Hanem arról, amikor rohangálnak, ordítanak, fellöknek embereket, szétszedik a boltot, a szülő pedig rájuk sem néz, nemhogy esetleg fegyelmezné őket. Azért ez marhára nem ugyanaz, és legtöbbször valóban arról szól, amit már írtak korábban, hogy a szülő addig is örül, hogy nem őt csesztetik a kölkei.

Nem vagyok szent meg szuperanya, nekem is vannak ilyen epizódjaim, de mindig ITTHON, amikor másokat nem zavar a gyerek. Itthon van, hogy a 2,5 éves sikítva rohan körben a lakásban, miközben tolja maga előtt a játék babakocsit, vagy hogy látom, hogy épp a kosárnyi csipeszemet készül kiborogatni jól elszórva végig a lakásban, esetleg a konyhaszekrény rámolja kifele. De néha ezeket leszarom, mert tudom, hogy amíg csinálja, én pár percig bambulhatok nyugodtan, és bizony vannak olyan napok, amikor az a pár perc nyugalom mindent megér. DE azt soha nem engedném, hogy ez nyilvános helyen történjen, pl egy boltban tolja ordítva a bevásárlókocsi, borogassa ki az árut, vagy pakolja le a polcokat. Azért álljon már meg a menet. És de ,érti a különbséget ennyi idősen aközött, hogy mit lehet otthon és mit a boltban. Ha a 2,5 évesem érti, ajkor ne mondjátok nekem, hogy egy óvodás nem fogja föl.

2017. nov. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
34%
Nekem szerencsére se a 2,5 se a másfél évesem sem viselkedik így sehol, otthon se. VISZONT! ha úgy adódik, hogy orvosi rendelőbe magammal kell őket vinnem, már egy órája szórakoztatom őket könyvekkel, csendes játékokkal és étellel, de már mindent unnak, és még egy órát kell várnunk, akkor normális keretek között hagyom, hogy körbefussanak és vihorásszanak. Ha valakinek gondja van azzal, hogy bölcsis korú kisgyerekek nem tudnak 2 órán keresztül egyhelyben ülni és olvasgatni, és zavarja őket, ha gyerekek jól érzik magukat, az sztem mérhetetlenül szánalmas és pont leszarom kategória.
2017. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
90%

24!


Feligazsagot írtál. Valóban, az okozott kárt meg kell téríteni. Ez nem követelhető, pert kell indítani érte. Tehát ha Pistike földhöz baxa mondjuk a kiállított új iPhonet, akkor az üzletvezeto mondatja ugyan az anyjának, hogy fizesse ki, ő meg közlik hogy nem és el sétál. Az üzlet indíthat majd pert érte, hogy az anya kifizessem a kárt. Ez a valóság.

2017. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
84%

#27 Köszi, pont ugyanazt leírtad, mint én, csak más szavakkal. :D

Az, hogy anyuka bunkó, ha közli, hogy nem, és elsétál - ez nem féligazság, hanem az én személyes véleményem. Mert anyuka arra épít, hogy úgysem fogják perelni, mert az többe kerülne, mint a földhözb@aszott ájfón. Holott anyuka nagyon jól tudja, hogy ki kéne fizetnie, csak kihasználja a fent leírtakat.

2017. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi utolsó, továbbra se létezik, hogy azt üzletvezető arra kényszerítve a vásárlót, hogy kifizesse a kárt ott helyben.
2017. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
53%

Érti a 2 éves meg a 4 éves is, de kivitelezni nem mindig tudják. És ez a normális.


Amúgy ne szórakozzunk már, nem egyfajta fáradtság létezik. Ha már az xedik boltot végigsétálták az anyjukkal, akkor szellemileg a szabálybetartások miatt lefáradnak, testileg viszont maxon vannak.


Ilyenkor simán futkorázhatnak figyelmetlenül. Egészen más, mintha már futottak volna 1 órát, utána ha sajog is mindenük sokkal nyugodtabbak és figyelnek rendesen, mert csak a testük fáradt.


Kérdező, arra azért kíváncsi vagyok, hogy a félig üres tesztereket fizette ki az anyuka teljes áron?

2017. nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!