Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyedül maradtam a családommal...

Egyedül maradtam a családommal szemben, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem annyira gyereknevelési, inkább felnőtt-kommunikációs probléma.


A kislányom 2.5 éves lesz. Újabban csíp, karmol minket dühében, még vicsorog is. Szerintem nem "előre megfontolt" rosszakaratról van szó, csak nem tud uralkodni magán - utána simogat, vigasztal. Próbálom higgadtan kezelni, lefogni a kezét, következetesen elmondani, hogy nem csípünk, az fáj... Néha rá is kiabálok, én se vagyok fából.

A családban mindenki más (a férjem, a szüleim, a tesóm) meggyőződésesen vallják, hogy vissza kell neki csípni, majd leszokik róla.

Velem is ezt csinálták, mikor kicsi voltam: visszaütöttek/csíptek, a számra ütöttek, ha nyelvet nyújtottam - a mai napig emlékszem arra a tehetetlenségre, hogy dühös vagyok, kitörne belőlem, de nem szabad, mert szájon vágnak és kizavarnak... Néhányszor fordult csak elő ez, de a mai napig bennem van az emlék. Nem mondom, hogy ezért, de még ma is problémáim vannak az indulataim kezelésével, sokszor azon kapom magam, hogy legszívesebben ütnék.

Na ettől meg szeretném kímélni a kislányomat. Ésszel, türelemmel szeretném nevelni, hogy ne az agresszió legyen az első reakciója, de hiába kérem őket, főleg a férjemet, hogy ne már a fizikai erőszak legyen a legjobb eszköz egy kétévessel szemben, azzal hurrognak le, hogy az én hűde-liberális módszerem szemlátomást nem működik, hiszen még mindig csipked.


A szüleimmel nem tölt olyan sok időt a kicsi, és őket nem is csípi annyit, de ha mégis, ismerem őket, hogyan reagálnak. Nem tudom, ezt a berögződést hogyan tudnám kibeszélni belőlük. Amúgy imádják, odavannak érte, a kislány is nagyon szereti őket. De agresszióra agresszióval felelnek, mint a kutyák.

Az jobban fáj, hogy a férjemet se tudom meggyőzni. Ővele is így bántak gyerekként, a pofon, elfenekelés, bezárás gyakori volt, és nincs más eszköze. És hát be kell látni, a "Nem csípünk, anyának fáj" módszer nem hoz épp látványos eredményt.


Hogy tudnám ezt kommunikálni a "túlerővel" szemben?


2019. jún. 9. 17:56
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
30%

50!


Kérlek nevezd meg, melyik kommentben volt az, hogy ütni kell a gyereket, vagy hogy azt írta volna a kommentelő, hogy üti a gyereket.

2019. jún. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
85%

Emberek itt egy 2,5 éves gyerekről beszélünk, aki az alapvető szabályokkal tisztában kell, hogy legyen. Pl nem bántunk senkit, ha mérgesek vagyunk, köszönünk ilyenek. Nem 1 éves, 2,5. Nagy különbség.

Itt igenis a szülő a felelős. Ha nem akarja visszaadni, ne tegye, fogja kézen, vezesse be a szobájába és mondja el neki, hogy itt kitombolhatja magát, ha befejezte megbeszélik. Ennyi. Nem kell túlmagyarázni, egy hisztiző gyereket nem lehet észérvekkel meggyőzni, hogy anyának ez fáj meg ilyenek.

Nrm lesz tőle lelkisérült, mert anyuka nem bedzélgetéssel várja meg a hiszti végét.

Annyira divat lett ez a jaj, nehogy csunyán nézzünk a gyerekre, mert a lelke sérül, jaj ne hagyjuk a földön fetrenge hisztizni. Az én fiam 1x csinálta nyilvánosan a busz kellős közepén. Nem tutujgattam, átléptem és megmondtam neki, hogy fájni fog, ha rálépnek. Soha többet nem dobta fel magát. Na és? Okos értelmes gyerek, persze néha igen, szófogadatlan amíg rá nem szólok, de melyik gyerek nem próbálja meg a határokat átlépni? Én nem vagyok híve a kérdező módszerének, sem a nagyszülőkének. Sem a hiszti közbeni simogatásnak.

2019. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
81%
Én egyszer kiskoromban a Tesco közepén kezdtem el a földön fetrengve hisztizni, 2,5 évesen. Anyukám úgy tett, mintha elmenne, és mondta, hogy ha nem hagyom abba azonnal, akkor elmennek, és ott hagynak, menjek haza egyedül. Persze nem ment el, csak egy olyan helyre állt, ahol nem láttam. Azonnal abbahagytam, és soha többet nem csináltam ilyet.
2019. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg baromi kíváncsi lennék én is, hogy aki szerint ez normális, meg "indulatlevezetésre használja a testét" (ekkora ökörséget, úristen), az akkor is ilyen elnéző lenne, ha az ő gyerekét csípné-rúgná a másik a bölcsiben? Nem tudom, hány éves gyerekeitek vannak, de ha majd kifogtok egy hasonló csoporttársat, aki a ti gyerekeiteket fogja az agressziójával rettegésben tartani, akkor elmesélitek a saját gyereketeknek, hogy ugyan már, Gizike csak "használja a testét", és el kell fogadni, hiszen ez normális? Vagy akkor már ti se lesztek ilyen elnézőek?
2019. jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
68%

Mi a csuda az a cucu madár??


A gyerekem volt bölcsis, klassz környéken, bizony mindenki durvult, mert megbeszélni nem tudták a problémát, szerencsére a gondozónők képben voltak, és megoldották a dolgokat, példát mutattak a helyes megoldásra.


A gyerekem a bölcsiben első nap megharapták, utána romlott nagyot nála az egész, előtte semmi gond nem volt harapással, csak csípés volt meg rugkapálás, csapkodás, onnantól tanult valami újat.


2 fajta kisgyerek létezik, a passzív szorongó és az aktív cselekvő.


Születés után dől el, ki hogy kezeli a stresszt, a csecsemőkor alapján, el tudom képzelni, hogy más gyereke stresszre fél és belül tombol, miközben kívülről csak sírás látszik(sírni hagyott gyerekek), amíg az enyém ki meri fejezni a belső vihart, ami minden kétévest jellemez stresszhelyzetben(magukat biztonságban érző gyerekek).


Én az első voltam, mintagyerek(de szorongó, félős, erős szégyenérzettel és félelmekkel, bizonytalansággal), a gyerekem a második típus, semmit sem tart magában, és én ennek örülök.


Abszolút nem érdekel, hogy másoknak kényelmesebb egy légtérben tartózkodni a félős-sírós gyerekekkel, nem akarom, hogy olyanná váljon az enyém is, mint én voltam.


A gyerekek szenvednek a számukra fel nem fogható konfliktusok/stressz miatt, amit nem tudnak megoldani gyerekésszel(dackorszak!), egészséges gyermeken ennek látható jelei vannak, tombol, amíg másokkal elnyomatják az érzést, csendes, sírós.


Ugyanazt élik át, csak máshogy látjuk kívülről, mert az egyikben nincs gát, hogy ne mutassa az érzéseit, amíg a második nem meri.

2019. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
26%

Ja, tehát onnan lehet a jó szülőt felismerni, hogy verekszik a gyereke, és rettegésben tart másokat... Köszönöm, nincs több kérdésem. Veregessétek csak magatokat vállon, hogy milyen szuperül neveltek, hiszen a gyereketek agresszív, hisztis és kötekedő, csak arra kérlek, hogy a mi környékünket kerüljétek el messziről, mert én egészen más értékeket szeretnék átadni a gyerekeimnek.

Mindenesetre tanulságos volt ez a beszélgetés, most már legalább látom, miért van annyi olyan osztálytársa a gyerekeimnek, aki kizárólag hisztivel és fizikai erőszkkal képes az ügyeit lerendezni. Valószínű, az ő szüleik is a saját nevelésük sikerét látják ebben a viselkedésben.

2019. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
65%

?? Ki beszélt itt iskolásokról??



Ez 2 évesekről szólt! És igen, az egészséges kétévesnél jelen van a sírás és a düh, frusztráltság kifejezése!


Jó lenne, ha nem másokat hibáztatnál, amiért áldozattípust sikerült nevelned a gyerekedből a módszereiddel, akit iskolás korban bántanak, és nem meri/nem képes kezelni a problémáit, de itt beszélni képtelen 85 centis gyerekekről volt végig szó! Mert az átlag kisgyerek ilyen!


Az enyém is ilyen volt, és tádámm, most lesz 5 éves, nem harap, nem bánt másokat, mert megérett a helyes konfliktuskezelésre az idegrendszere.


Mire suliba megy, ami jó 2-3 év, rengeteget fog még fejlődni!


Ne érvelj hamis ok-okozati összefüggésre alapulva!


Egyáltalán nem azok bántják a gyereked, akiket 2 évesen nem csíptek vagy akiknek nem ütöttek vissza!


Sőt, manapság úgy tartják, hogy akinek az agressziójára agresszióval reagálnak, az válik bántalmazóvá, vagy pont belőlük lesz az áldozattípus.., agresszióval(visszacsípés, visszaütés, megalázás) csak szélsőséges viselkedést lehet elérni gyerekeknél.

2019. jún. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
17%

Ja, nyilván azoknak a szülőknek a gyerekei képesek később értelmesen megbeszélni a problémákat, akikre rácsaptak:D


Logika level sokszáz

2019. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
31%

Még mindig keveritek a szezont a fazonnal. Nem kell cspkodni a gyereket. Először nyilván elmondja az ember,nehogy ne csinálja, nem szabad, faj. Ha a sokadik alkalom után se fogja fel, akkor bizony vissza adja neki az ember, de nyilván nem erőből, hanem úgy, hogy érezze az a gyerek, hogy kellemetlen, de nem kell fájdalmát okozni.


És igen, az agresszív 2,5 éves 85 centisből lesz majd a társait terrorizáló hatodikos is.

2019. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
6%

:D Bocs, de ezen most hangosan felröhögtem. Az utolsó, amit a gyerekeimről el lehet mondani, az, hogy áldozattípusok. És igen, az én fiamnak is volt verekedős korszaka 2,5 évesen, de mi ezt nem a fantasztikus nevelési módszereink eredményének láttuk, hanem megoldandó problémának. Megoldottuk. Jó fej, vagány gyerek lett belőle, aki népszerű az osztálytársai között, de tudja, hol a határ.

A verekedés semmilyen életkorban nem normális! Előfordul, önmagában nem nevelési kudarc, de ha nem teszünk ellene semmit, hanem elintézzük azzal, hogy, minden egeszséges gyerek agresszív, akkor azzá válik. Mert ha 2,5 évesen nem akarod benne tudatosítani, hogy ez nem.elfogadható, akkor mikor akarod elkezdeni? 4 éves korában? Vagy 10? Eddig verekedhettél, de most mar nem? Jóval egyszerűbb lenne a nemkívánatos viselkedésformákat a kezdetektől kezelni, és nem akkor próbálni nyesegetni, amikor már rögzült.

2019. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!