Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Valóban nyáron válik a legtöbb...

Valóban nyáron válik a legtöbb gyerek szobatisztává?

Figyelt kérdés
Nektek melyik hónapban lett az?

2022. nov. 3. 17:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
82%
Igen mindkét lányom ovi kezdés előtti nyáron lett az.
2022. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
39%

Pont amit a 10 es mond, en megvartam mig megerik ra agyilag.

Nem bohockodtunk sem matricakkal, sem tapsikalassal stb.

3 ev 4 honaposan egyik nap kozoltem, nincs pelenka. Onnantol kezdve jart a wc-re, mint aki mindig is oda jart volna. SOHA nem volt baleset ezutan, ejjel is egybol szobatiszta lett. Igy, hogy kivartam, elmondhato, hogy 10 perc alatt szobatiszta lett, mi sokat megyunk, utazunk, soha nem volt, hogy nem birta volna ki a wc-ig. Ennek viszont koze nincs az evszakhoz.

2022. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
84%
A többség igen, mert könnyebb a wc-re, bilire szaladgálni, ha nincs beöltöztetve a gyerek. De ez nem törvényszerű. Nekem 2-ből 2 nyáron szokott át.
2022. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
76%
Nyáron sem szeretett ruha nélkül lenni. Egyébként szeptember, ovi előtt egy hettel, 2 ev 9 hónaposan.
2022. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
68%
12... Egyik pillanatban azt mondod, h megvártad, amíg megérik rá, aztán meg azt, hogy TE mondtad neki, hogy nincs mától pelenka. Namost vagy valami természetfeletti tudásod van, hogy megérezted azt a percet, amikor megérett rá, vagy már régen érett volt rá, és csak meguntad a pelenkázást... Azért 3 évesen se próbálkozni szerintem kicsit lustaságra vall. 🤷🏼‍♀️
2022. nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%

😅Vannak ellentétek az írásodban nem gondolod?


Egyébkén az a gyerek aki szól h kell, de még nem képes 10 perc szöszmöszölést kibírni, nem éretlen a szobatisztaságra.

A nagylányom 2 éves kora előtt lett szobatiszta (tavasszal). Éjszakára is.


Az teljesen természetes dolog ha baleset van. Elbambul, eljátszik

Az ikrek lassan 3 évesek. Mint írtam a fiam már nyáron szobatiszta lett. A lányom most kezte 1 hónapja. Szóval ez a "megvárom még megérik rá" olyan duma, amivel magadat/magatokat ámítod hogy Te/ti mennyire jól csinálod.

Mások sem erőltetik ezt a dolgot. Nem is lehet!

Ha a fejem tetejére állok se tudtam volna előbb leszoktatni őket.

2022. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%
Augusztus, sokat segített hogy a bugyit egyedül is le tudta húzni (itthon csak az volt rajta)
2022. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 NTBS ***** válasza:
76%
Nem.
2022. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
81%

"Azért 3 évesen se próbálkozni szerintem kicsit lustaságra vall. 🤷🏼‍♀️"


Hol lustaság a szart vakarni még egy 3 éves "nagy ló" alól is, amikor sokkal könnyebb lenne csak lehúzni a WC-n és a maradék körömnyi koszt letörölni róla, mint teljes alvázmosás csinálni, mert pelenkában összekenődik tetőtől talpig?

A kisebbnél még moshatót is használtunk. Na az minden, csak nem lustaság, de még így is azt mondom, hogy megérte kivárni.


Nem egy emberrel beszélgetsz, ezért leírom nálunk hogy volt.

Megkésett mozgásfejlődésű, megkésett beszédfejlődésű volt a lányom, ráadásul nephrológiai gondozott. Egyértelmű volt, hogy a szobatisztaságot se fogja elkapkodni, de természetesen minden támogatást megadtunk neki. Mutattuk, mondtuk, olvastunk róla, nyáron hagytuk "felfedezni". Eredmény 0. 3 évesen még csak nem is érezte, hogy mikor pisil be. Elengedtük és valóban eljött az a pillanat, amikor megért rá (3 év 8 hónaposan) és maga kérte. Onnan egy nap alatt az lett, aznap volt csak két baleset, másnaptól semmi és még csak szaladni se kellett soha vele. A leghosszabb programról is balesetmentesen értünk haza (olyannyira hogy sokáig idegen helyen egyáltalán nem tudott, nyílt színen meg kicsiként soha, először 6 évesen guggolt a bokorba a wc nélküli kiépítetlen tengerparton).


A kisebbnek nem volt gondja, hamarabb is jött el a pillanat, de vele is megvártuk. A harmadik szülinapja előtt egy héttel "adta be a derekát". Nem levettük róla, hanem a sok magyarázat addigra ért célt és volt hajlandó megpróbálni. Olyannyira ment, hogy másnap 4 órás autóútra mentünk pelenka nélkül és kibírta a célig. Télen.

2022. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
32%

15. vagyok.

Hát nekem igenis kényelmesebb volt a pelenkázás, mint az, hogy lessem, mikor kell pisilni vagy kakálni a gyereknek. Bárhova mehetünk, az autóban ki tudom cserélni a pelenkát, nem kell tartani balesetektől.

Ezzel szemben egy épp szobatisztuló gyereknél benne van a lehetőség, h elfelejt szólni, vagy te elfelejted elküldeni indulás előtt, és összepisili/kakilja magát. Szóval igen, hiába kényelmetlen a kakit törölgetni a popóról, könnyebb a pelenkással, mint az hogy NA AKKOR MOST ELKEZDJÜK A SZOBATISZTASÁGOT.


És nekem nem azzal volt a problémám, h 3 évesen nem volt szobatiszta a gyereke, hanem h MEG SE PRÓBÁLTA. Aztán utána közli, hogy az ő gyereke bizony megérett rá 3 év 4 hónaposan, DE CSAK AZÉRT, MERT Ő SZÓLT NEKI, HOGY MÁTÓL NINCS PELENKA? Ha igazán azt várta volna, h megérjen, megvárta volna, amíg a gyerek szól. (De szerintem TANÍTANI is kell azt a gyereket, nem csak várni, amíg őneki eszébe jut, h hoppá, van élet pelenka nélkül)

2022. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!