Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Valóban nyáron válik a legtöbb...

Valóban nyáron válik a legtöbb gyerek szobatisztává?

Figyelt kérdés
Nektek melyik hónapban lett az?

2022. nov. 3. 17:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.Lányom februárban lett szobatiszta,mert akkor érett meg rá
2022. nov. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj hogy sokan félre értelmezik azt h "az a gyerek nem szobatiszta aki nem tudja tartani"

Valószínűleg tudják tartani, lehet h már 20 perce tartogatja, és mire már nagyon kell, csak akkor szól vagy szalad a wcre.Hiszen játszani sokkal érdekesebb, így húzta a végletekig.

De ha meg sem próbálja az ember, csak "várom hogy megérjen rá" akkor honnan tudod h 3 évesen nem lett volna rá képes?

Mindent gyakorolni kell.

Az biciklire se ülteted fel hogy menjél! Mert már elég érett vagy a 2 kerekűhöz

2022. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
93%

22, mit lehet ezen félreértelmezni?

A szobatisztaság szerves része, hogy oda is érjen a wc-re, hisz nem állhatsz készenlétben mellette, hogy rövid távfutókat megszégyenítve rohanj vele és tépd a ruháját.

Idegrendszeri érés, hogy felfogja: időben szólj.

Nyilván az első pár alkalommal tapasztalnia kell, de ha hetekig, hónapokig tart a "jaj, ő szobatiszta, csak a ház elé is visszük a bilit, mert nem érünk be", az kondícionálás és nem érettség.

Nyilván kondícionálva is el lehet jutni a szobatisztaságig, csak feleslegesen rögös úton.

Azért, hogy felvágj a szomszédnak, hogy milyen ügyes a gyerek,

Holott nem kudarc, ha később lesz az.

2022. nov. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
77%

22

Az értelmezi félre, aki szerint az szobatisztaság, ha a gyerek csak esetlegesen ér ki a bilire.

Ha a gyerek csak akkor "szobatiszta", ha az anyja/apja elég gyorsan reagál, hogy bili fölé juttassa, az nem az.

Az még csak úton van oda. És több mint valószínű, hogy akkor éri el, mint az, aki később kezdi, de stabilan.

2022. nov. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
10%
Nekem speciel megéri "kondicionálni", mert így csak napi 2-3 pelenka fogy... Adok rá pelust, mert nem akarok balesetet, de konkrétan már mindig bilibe pisil/kakil, kivéve, ha sok ideig elfeledkezünk róla. Nincs erőltetve, vidáman jön a bilire, hatalmas az öröm, amikor sikerül belekakilni, mindenkinek újságolja, hogy bilibe pisilt, DE még nem tudja annyi ideig visszatartani, és sajnos nem is szokott szólni, hanem inkább tartogatja amíg már alig bírja, MERT A JÁTÉK FONTOSABB... (Nálunk ez a kulcsszó). Szóval igen, megéri ez. Este megy el egy pelenka, meg nappal nagggyon max 2 (délelőtt és délután).
2022. nov. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
74%

"mert így csak napi 2-3 pelenka fogy..."


A 3-4 helyett. Eggyel kevesebb sok melóval, a gyerek folytonos megzavarásával, rángatásával. 😂

Egy szobatiszta kisgyerek meg 2-3 óránként pisil, napi max. 4-5 alkalommal.

Használnál inkább moshatót, ha már spórolni akarsz.

2022. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
15%

Milyen 3-4? Nekünk sokkal több pelenka fogyott, amíg nem biliztünk oO sok vizet iszik mindenki a családban. Bilizni legalább óránként kell neki.


És nem RÁNGATOM a gyereket, hanem szólok hogy mostmár menjen el pisilni, és megy magától, lehúzza a nadrágot meg a pelust, ráül, kitörli, felhúzza, és megy tovább... Ez aztán a rángatás.


Csendben megjegyzem h sztem nagyon undorító ha valaki három óráig rajtahagyja a hugyos pelenkát a gyereken, mert hogy még fér bele... 🤢

2022. nov. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
37%
Ennyi erővel én sem vagyok szobatiszta, mert fél-1 óránként járok pisilni, amióta az eszemet tudom, sok vizet iszok és nincsen semmi egészségügyi problémám. 🤷🏼‍♀️
2022. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
12%
Jó, a gyerek inkább két óránként pisil, de így is ez rengeteg pelenka!
2022. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
27%

"Bilizni legalább óránként kell neki."


Mert még közelében sincs a szpbatisztaságnak.

Vagy te is óránként bilikézel? Cukorbetegség jele. A sok ivás is.


"sztem nagyon undorító ha valaki három óráig rajtahagyja a hugyos pelenkát a gyereken,"


A normális csereidő a 2-3 óra. Nem a tízperc.

Még a mosható pelenkákat is úgy állítják össze, olyan töltettel, hogy ennyit bírjon.


DE mielőtt szobatiszta lesz egy gyerek megfigyelhető (ez az egyik domináns jel), hogy egyre ritkábban pisil. Nem óránként. Hanem 2-3-4 óránként, egyszerre nagy adagot. Ezért aztán véletlenül se pacolódik rajta a pelenka, mert javarészt üresen van rajta.

2022. nov. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!