Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért erőlteti sok szülő a...

Miért erőlteti sok szülő a szobatisztaságot? Miért jó ha hamar szobatiszta a gyerek?

Figyelt kérdés

Távoli ismerősöknél is az ment, hogy a gyereket nyáron (2 év 5 hónapos volt ekkor a gyerek) elkezdték bilire ültetni, csak hogy na legyen már szobatiszta, persze nagyon nehezen ment, még mindig be-be pisil, ha nem kérdezgetik. Meg volt olyan is, hogy vendégségben is szoktatták, nem adtak rá pelenkát, persze a gyerek 5 percenként odapisilt valahova.

Itt a gyakorin is rengeteg hasonló történet van.


Miért nem akarja sok anyuka megvárni, míg MAGÁTÓL érik meg rá a gyerek és MAGÁTÓL nem kér pelenkát? Ha három évesen érik meg rá, az miért baj? Minek kell siettetni? Kíváncsi lennék.

Tényleg egyszerűbb napi 20x átöltöztetni és/vagy feltörölni, feltakarítani + mosni folyamatosan a nadrágokat, bugyikat/alsógatyákat, mint csak szimplán napi 5x pelust cserélni, amíg nem megy a szobatisztaság? Mi szól a szobatiszta gyerek mellett?



2023. febr. 14. 16:43
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
67%

Az a gyerek, amelyik magától kéri a pelenkanélküliséget, az vagy közösségben látja, hogy a többieknek nincs már, vagy nagyobb testvértől. Szülő, másik felnőtt nem hat rá.

A lányom akkor volt hajlandó megszabadulni a pelenkától, amikor ő lett az egyetlen a bölcsis csoportban pelenkával, mert elkezdték csúfolni. Akkor szólt, hogy ő már nagylány, holnaptól pelenka nélkül megy. És érdekes módon nem volt egy balesete sem. Nyilván korábban is megérett volna rá, csak épp nagyon nem zavarta a pelenka. De hiába próbáltam rábeszélni, korábban nem akarta. Én meg voltam olyan hülye, és nem erőltettem.

És a slusszpoén: az öccse akkor volt másfél éves. Látta, hogy a nővére már nem pelenkás, erre ő sem akarta már. Nála ugyan nem ment csont nélkül a dolog, de két hét alatt ő is stabilan szobatiszta lett.

A történet nyertese a szomszéd lett, mert az ő másfél évese úgy állt a dologhoz, mint az én nagyobbik gyerekem, úgyhogy átvittem hozzá a megmaradt pelenkákat.

2023. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
78%
Előttem már leírtak több érvet, kiegészíteném még eggyel: a szobatiszta gyereknek nem párolódik az alfele pisiben/kakiban. 1 évig nem volt semmi gond a fiunk fenekével (előtte volt, de a pelenkaváltás megoldotta), most viszont több hónapja pelenkakiütéssel bajlódunk, ami néha nagyon csúnyán bedurvul. A bőrgyógyász által felírt kencék valamit segítenek, egészen a következő pelenkába sikeredett kakiig. Ha bilibe megy a cucc, gyógyul a popsi, ha a pelusba és nem tudom kicserélni pár percen belül, akkor lenullázunk pár napnyi gyógyulgatást. Ja és nálunk jóval több, mint 5X van pelus csere (ha ébren van, 1-1,5 óránként). Szóval szorgalmasan biliztetem a legényt és hangosan örülök, ha megy bele valami. Szerintem ezzel kevesebb traumát okozok, mint azzal, hogy a feneke már hónapok óta gyötri. Szerencsére jobb napokon elég jó találati aránnyal dolgozik :).
2023. febr. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egyesek, meg a többi se, nem érti a különbséget a "megvárom míg megérik" és az erőltetett között. 🤣

Többen leírják, hogy megvárták és milyen jó volt, erre amellett érvelnek, hogy nem kell várni.

Nem csak az várja meg, aki 4 éves korig vár.

Nem csak az várja meg, aki megvárja míg kerek mondatban kijelenti a gyerek, hogy nem kér pelenkát.

Egyik gyerekem megkésett fejlődésű volt minden téren. Mozgás-, beszéd-... komplex fejlesztésre jártunk. Megvártam míg megérik, mást nem is tehettem, mert konkrétan nephrológiai vizsgálat szerint nem is érezte. De azt "nem vártam" hogy ki is tudja mondani, mert nem tudta.

2023. febr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
28%
22, mosható pelenkát senki se javasolt? Krém nélkül is ezerszer jobb a bőrnek.
2023. febr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem muszáj próbalkozni, mert vannak kényelmes gyerekek. Nem erőltetni, hanem motiválni a gyereket. Ha nyitott rá, menni fog. Nyáron amúgy is könnyebb, akkor megér egy próbát, meg látja is hogy a többieken sincs pelenka a játszótéren. 2,5 éves kezdtük a nyarat pelenka nélkül, rá három hónapra szobatisztan kezdte az óvodát.
2023. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
87%

23-as, de itt senki nem azt írta, hogy az 1 éves, még járni sem tudó gyerekre erőlteti a bilit, hanem a kérdező kérdésére reflektáltak, amiben egy 2,5 éves szerepel, aki bepisilt, míg megtanulta a szobatisztaságot.


Egy 2,5 évesnél nehogy ne lehessen már bepróbálkozni, meg miért kell rajta csodálkozni, hogy bepisil eleinte? Mikor járni tanul elesik, mikor enni tanul, leeszi magát, ez ilyen.

2023. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
31%
Én hagytam. 3 éves és 8 honaposan hagyta el. Kiscsoportban ebéd után hoztam el az ovibol. Nem engedték, hogy pelenkat tegyek rá (mondtam, majd itthon tisztába teszem), így többször bement neki. Ahogy hazajött, pelenkát adtam rá. Elegem lett a saját feszültségembol, hogy miért nem szobatiszta még. Aztán eljött a pillanat, mikor közölte, neki nem kell, és onnan kezdve atombiztos éjjel-nappal. Sokan méh sokáig bepisilnek éjjel a “leszokás” után. De az sem zavar, ha másé egy évesen már pelenka nélkül volt, én viszont nem akartam sürgetni az enyémet ezzel, és nem bántam meg. Jogos a kérdésed, kérdező. A rendszernek (és szülőknek) sokkal rugalmasabbnak kellene lennie.
2023. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
81%
#24: Pár hónapos kora óta gombásodás miatt mosható pelenkát hord, szóval nem javasoltak ilyet. A gombásodásra jó megoldás volt, 1 évig minden rendben ment, nagyon ritkán használtunk csak popsikrémet, de az utóbbi hónapokban mindenféle kencével vagy anélkül, különféle betétekkel és külsővel, de nem múlik. Megjegyzem, akkor jött elő, amikor kakifogót váltottunk, de lehet, hogy csak véletlen egybeesés (utána visszaváltottunk az eredetire, jobb lett, aztán rosszabb, aztán megint jobb...). Ami segít, ha minél több kis- és nagydolog megy a bilibe és minél hosszabb ideig van rajta száraz pelenka. Az unokatesóinál arra vártak, hogy majd szólni fognak, ha nem kell pelus. 3,5; 3,5; 4; 4,5 éves korukban lettek szobatiszták. Inkább vállalom, hogy szaranya vagyok, mert bilire ültetem, ha rendbe jön a feneke. Megjegyzem, szerencsére sokszor szól, ha kell vagy már folyamatban van.
2023. febr. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
28, kakifogó nélkül nem próbáltad? A legtöbb szintetikus, ahogy a szarazontartók is, így sokan nem bírják.
2023. febr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
66%

1,5 éves volt a lányom mikor megmutattuk neki a bilit. Volt, hogy abba pisili, abba kakilt. Nem gondoltuk, hogy akkor szobatiszta lesz, de megmutattuk neki. Ennek az lett az előnye, hogy a kakit konkrétan tudta jelezni és onnantól nem is szeretett pelusba kakilni, hanem szólt és mentünk a wc-re.

Pisire a bölcsiben kezdték rávezetni. Mondták, hogy 1 hete nem adnak rá pelust és elkezdett szólni, ha kell. 2 év 3 hónapos volt - ezt csak azért írom le, mert a kérdésben kiakadás volt a 2 év 5 hónapos gyerek miatt. Onnantól fokozatosan elhagytuk itthon is a nappali pelust és csak alváshoz kapott. Voltak balesetek, de senkit nem rázott meg.

Nem kérkedek vele a napi életben, ha nem jön szóba, nem érdekel senkit. Én annak örülök, hogy pelus nélkül sokkal könnyebb és kényelmesebb az életünk (meg olcsóbb is). És ha választanom kell, hogy 2,5 éves korára néhány balesettel legyen szobatiszta vagy 3+-osan 0 balesettel (mert ahogy látom itt az a menő :D ha soha, soha nem csurog még be sem), akkor látatlanba is az elsőt választottam volna. Akinek ez erőltetés, az hívja annak. A lányom mindenesetre büszke magára, hogy már nem hord pelust. Szerintem ez a fontos, hogy a gyerek komfortos legyen a helyzettel.

2023. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!