Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért erőlteti sok szülő a...

Miért erőlteti sok szülő a szobatisztaságot? Miért jó ha hamar szobatiszta a gyerek?

Figyelt kérdés

Távoli ismerősöknél is az ment, hogy a gyereket nyáron (2 év 5 hónapos volt ekkor a gyerek) elkezdték bilire ültetni, csak hogy na legyen már szobatiszta, persze nagyon nehezen ment, még mindig be-be pisil, ha nem kérdezgetik. Meg volt olyan is, hogy vendégségben is szoktatták, nem adtak rá pelenkát, persze a gyerek 5 percenként odapisilt valahova.

Itt a gyakorin is rengeteg hasonló történet van.


Miért nem akarja sok anyuka megvárni, míg MAGÁTÓL érik meg rá a gyerek és MAGÁTÓL nem kér pelenkát? Ha három évesen érik meg rá, az miért baj? Minek kell siettetni? Kíváncsi lennék.

Tényleg egyszerűbb napi 20x átöltöztetni és/vagy feltörölni, feltakarítani + mosni folyamatosan a nadrágokat, bugyikat/alsógatyákat, mint csak szimplán napi 5x pelust cserélni, amíg nem megy a szobatisztaság? Mi szól a szobatiszta gyerek mellett?



2023. febr. 14. 16:43
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
32%
30-as: nem az a menő itt, mert ha látod, alaposan lepontoztak, plusz pont az ellenkező vélemény a hangosabb - itt is. Az más kérdés, hogy ha valakinek más a véleménye, miért nem lehet elfogadni. Lényeges: nem a menőség miatt hagytam, kár, hogy versengés és leszólás nélkül nem megy semmi - hanem mert amúgy is sok a teher mindenkin (a gyerekeket beleértve), nekem nem érte meg az eroltetes. (27)
2023. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
88%

Az a két ember lepontozott, most mi lesz??? 😂

Az erőltetés az ami a gyereknek nem jó, amit nem szeretne, ami frusztrációt okoz neki.

A lényeg: én se azért örülök hogy hamar szobatiszta lett, hogy versenyezhessek és bibizhessek. Ezt csak azok képzelik, mint te is. Én nem szóltam le senkit. Egyedül az idegesít egy picit, hogy akinek 3+osan lett szobatiszta a gyereke, kvázi egyik napról a másikra az sosem átalja kihangsúlyozni, jó vastagon aláhúzva, hogy nulla balesettel, mert akinél van baleset, az már nem is szobatiszta igazából 🤷‍♀️ és közben meg én vagyok megvádolva, hogy versengek 😂 neked miért fáj ha az én gyerekem 2,5 évesen pelus nélkül volt és buliba pisilt/kakilt? Az meg, hogy ez erőltetés volt e vagy sem, eldöntöm a fenti definíció alapján. (Nem)

Egyébként meg senkit nem szólok meg ha valakinek még 3,5 évesen is pelenkás a gyereke. A legtöbb ember előbb utóbb úgyis szobatiszta lesz. Itt csak azért írtam le, mert kérdés volt, de igazából hiba volt.

2023. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy kettő, és nem is foglalkoztat, hogy hány pontoz le vagy föl, ez csak válasz volt arra, hogy szerinted ez a népszerű felfogás. Nem így tapasztaltam.

Senki nem vádolt meg versengéssel, és ez a te erzesed, hogy a megállapításom “vastagon alá van húzva”. Mindenki nyilván a magáét érzi a magához közelebb, ez teljesen természetes.

Szerintem nem rám haragszol igazából, de hogy mi a harag oka, nem tudom.

Szép estét!

2023. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
30%

Ha rákattintasz a százalékra, látszik hányan pontoztak 😉


“ Aztán eljött a pillanat, mikor közölte, neki nem kell, és onnan kezdve atombiztos éjjel-nappal. Sokan méh sokáig bepisilnek éjjel a “leszokás” után.”

Az atombiztos és a “leszokás” szavak nem arról árulkodnak, hogy ne hangsúlyoztad volna jól ki, hogy mindenki tisztában legyen vele.

2023. febr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
80%

OFF #29: Éjszakára egészen addig nem használtam kakifogót, amíg nem jött ez a pelenkakiütéses történet (sima tetra van rajta, gyapjú külsővel). Nap közben általában van papír, már csak azért is, mert olyankor sokszor mikroszálas betéttel használom, annál meg jobb, ha nem érintkezik közvetlenül a fenékkel. A mikroszálas betét előnyei és hátrányai egy hosszú téma, egy időben próbáltam kerülni, de nem lett jobb.

ON: Nekem az jött le a témában, hogy aki hamarabb kezdi a szobatisztaságra szoktatást, többnyire előbb jut el odáig, mint aki kivár, de több munkája van benne. Ezt magamon is látom, mert egyszerűbb csak néha pelust cserélni, mint figyelni a gyerekre, hogy mikor várható kis- és nagydolog vagy rohanni vele a bilire/WC-re, amikor szól. Mert sokszor szól, de néha olyankor, amikor nem igazán lehet megoldani. Na most, ha arra tanítom, hogy figyelek az ilyen jelzéseire, akkor nem szerencsések az ilyen alkalmak. De ha már egyszer úgy alakult, hogy fél éve elkezdett néha szólni, akkor inkább kihasználom ezt és ráerősítek. Hátha... aztán ha nem, akkor sem okozok vele lelki törést és nem lesz később szobatiszta, mint ha nem foglalkoztam volna ezzel. Persze, idő és energia.

2023. febr. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
85%
Olcsóbb. Ez nem újdonság amúgy, a mi gyerekkorunkban egyévesen kezdték. Meg amikor még kézzel mosták a pelenkát nyilván jobb volt nélküle.
2023. febr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!