Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 11 hósan már bilizteti!...

11 hósan már bilizteti! Szerintetek? Vélemény

Figyelt kérdés

Egy ismerős anyuka mesélte hogy ő bizony már bilire rakja a 11 hós,járni még nem tudó gyermekét.

Javasoltam neki hogy várjon még vele,mert ő még nem érti mi az összefüggés,még kicsi ehhez.

De ő nagy büszkeséggel tudatta velem hogy amikor látta hogy nyom a gyerkőc gyorsan ráültette és abba kakilt.

Értem én hogy sokan előbb szeretnék ha szobatiszta lenne a gyermekük,de szerintetek ez nem korai ?

Hozzáteszem van már gyermekem,van tapasztalatom...


2014. jún. 20. 08:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem nem feltétlen korai, anya mesélte, hogy én is szobatiszta voltam 1 éves koromra, csak este kaptam pelust. Az, hogy még járni nem tud az egy dolog de elég okosak tudnak már ilyen idősen lenni és megértenek csomó mindent:)persze ez gyerek függő, azért én nem erőltetném.
2014. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%
Ha a gyereknek nem rossz, akkor miért ne?
2014. jún. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%

Van ilyen módszer is. Sőt, olyan is, ami újszülött kortól írja: [link]

Én nem ezt követem, de attól még lehet beválik nekik.

Sőt, tegnap olvastam, hogy a 7-8 hónaposon napközben nem volt pelus, csak éjjel, napközben a kertben oda pisil/kakil, ahol épp van.

Nekem ez furcsább, mintha vki időnként ráülteti a 11 hónapos gyermekét.

2014. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Igen, van ilyen is, és van még sokkal korábban elkezdett "szobatisztaságra " nevelés, de ez nem a valódi szobatisztaság kezdete, mert az egy sokkal összefüggőbb folyamat, mint hogy ráteszem a bilire a pelus helyett a gyereket. Én úgy gondolom, egyik alapvető feltétele kell legyen, az önálló járás, és a kommunikálni tudás, hogy értse, szóljon, ha kakilnia kel. Barátnőm kisfia egy évesen már bilibe pisilt, de addigra stabilan járt, és a szociális, kommunikációs fejlődése is alkalmas volt erre. Minden jóval korábbi dolog szerintem csak idomítás, még ha csúnyán hangzik is. A gyereknek meg kell érnie rá.
2014. jún. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem korai. Öcsém is szobatiszta volt egy éves korára. Kisfiam 13 hónapos volt, amikor beköszöntött a nyár (ennek már két éve). Csak bugyit adtam rá, úgy szaladgált. Volt, hogy az udvaron pisilt, volt hogy a bilibe. Felső korhatár van, alsó nincs. Minél előbb megérik rá, annál jobb.
2014. jún. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem sem gond, nyilván nem várja el, hogy most rögtön szobatiszta legyen, de legalább megszokja a bilit, az is előrelépés.
2014. jún. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

én amint ülni tudott,bilire tettem. élvezte,baja nem lesz tőle,és a cél nem a szobatisztaság,hanem az egymásra hangolódás, a gyerek jelzéseinek figyelése,értelmezése,és hogy ne üljön órákat a pisis-kakis pelusban. úgy hívják,természetes csecsemőhigiénia.rövidítve Ec,angolul elimination communication. a valódi Ec sosemad pelenkát. rengeteg kultúra van,ahol nem szoktatják pelenkára a gyerekeket. így egy akadályt küszöbölnek ki: nem is kell leszoktatni róla. ez olyan,mint a cumi. rászoktatja a szülő a gyereket,aztán meg leszoktatja. a leszoktatás valamiről pedig sokszor trauma. mert a szülő feszült és a gyerek is fewszült lesz,pláne ha a leszokás nyomás,erőszak hatására történik.

ha soha nem adsz pelust a gyerekedre,akkor látod mikor pisil és kitapasztalod az ürítési szokásait,mert bizony van ám rendszer benne. de ha csak később kezded,pl. 8-11 hónaposan és már csak annyit elérsz vele,h. nem idegenkedik,nem retteg a bilitől és 2-3 évesen nem szalad el sírva,h. ő fél a bilire ülni,már akkor jó! szóval ez nem a szobatisztaságról szól,mert nem minden EC-s baba lesz hamarabb szobatiszta,de az esély sokkal nagyobb rá! mert a gyerek érzi,amikor csurog,amikor nedves,látja a végeredményt,amivel összeköti az ingert,az érzést.

2014. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Láttam egyszer dokumentumfilmet egy anyáról, aki nem adott pelust. Minden második pisi meg kaki a szőnyegen/ágyban/játékokon landolt. Hát akinek ilyen a higiéniás igénye... Arról pedig szó sem volt, hogy minden nap kifertőtlenítené a szőnyeget! El se merem képzelni milyen szag lehetett ott. Nem értem miért jó pisi meg kakifoltokon lépkedni, ráadásul a kúszó gyerek belemegy aztán meg a szájába veszi a kezét. De anyuka szerint mindenki lusta aki pelust ad a gyerekre...
2014. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Akkor úgy tűnik csak nekem volt furcsa ez..

Erről a " nincs pelus a kezdetektől" dologról még nem is hallottam..

köszi a válaszokat

ment a zöld pacsi ;-)

2014. jún. 20. 11:24
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Lehetni lehet, csak tök fölösleges.

Úgysem lesz szobatiszta!!!

Mert nagyon sokan a szobatisztaság fogalmával nincsenek tisztában. Régen sem voltak a gyerekek 1 évesen szobatiszták, jaj, dehogy voltak! Mivel egy 1 éves gyerek idegrendszerileg nem érett még rá.

Csak sok anyuka azt gondolja szobatisztaságnak, hogy 1 éves korú gyereket, félóránként, óránként ráülteti a bilire és persze, előbb-utóbb a gyerek abba pisil, meg kakil. Csakhogy ebben semmi tudatos nincs. Ugyanis akkor lesz egy gyerek szobatiszta, ha ő maga érzi azt, hogy kell neki pisilni és kakilni és amíg bilire nem jut, addig vissza is tudja tartani, tehát tudatosan, ő maga jelzi, hogy neki mennie kell és ha úgy van, akkor vissza is tudja tartani. Na, ez a szobatisztaság! És mutasson akár 1 anya is, akinek erre a 11 hónapos vagy 1 éves körüli gyereke képes. Biztos, hogy nincs ilyen!!!

Mondok egy egyszerű példát, ha tegyük fel, elviszel egy 1 éves gyereket, akit anyuka otthon már biliztet, mert jaj, de milyen ügyes az ő gyereke, szóval elviszed ezt a gyereket pelenka nélkül egy nagy bevásárló központban mondjuk péntek délután, szombat délelőtt, amikor is ugye nagy forgalom van, álltok a pénztárnál a hosszú sor végén, nincs kéznél bili, messze a wc és a gyereknek pisilni kell. Tudod mit fog csinálni az a gyerek? Összepisilja magát az áruház közepén. Mert sem érezni nem érzi, hogy kell neki, sem idejében jelezni, így visszatartani sem tudja, míg végeznétek a fizetéssel és eljutnátok a mosdóba!

Úgyhogy ez a véleményem arról, aki szerint sima ügy egy 1 éves szobatisztasága.

Ha-ha. Jót nevettem.

Amúgy a védőnőnk 30 éve praktizál, szóval tud egyet és mást. És ő is mondta, hogy nyugodjak meg, régen sem voltak 1 évesen szobatiszták a gyerekek, csak anyuka sűrűn biliztette őket. De nem maguktól, tudatosan használták a bilit a gyerekek.

Amúgy nekem is van ilyen ismerősöm, aki olyan 8-9 hónapos kora óta biliztette a lányát, hát elmeséljem neked, a lány jóval 2 és fél éves kora után lett szobatiszta, vagyis amikor is el tudott vele úgy menni valahová, hogy ne kelljen aggódnia, hogy a gyerek összepisilje magát mondjuk egy bolt közepén. Ugyanis akkorra érett meg rá.

Szóval mindent lehet, csak tök fölösleges!

De nyugi kérdező, majd ez az ismerősöd is rájön.:)

2014. jún. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!