Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 11 hósan már bilizteti!...

11 hósan már bilizteti! Szerintetek? Vélemény

Figyelt kérdés

Egy ismerős anyuka mesélte hogy ő bizony már bilire rakja a 11 hós,járni még nem tudó gyermekét.

Javasoltam neki hogy várjon még vele,mert ő még nem érti mi az összefüggés,még kicsi ehhez.

De ő nagy büszkeséggel tudatta velem hogy amikor látta hogy nyom a gyerkőc gyorsan ráültette és abba kakilt.

Értem én hogy sokan előbb szeretnék ha szobatiszta lenne a gyermekük,de szerintetek ez nem korai ?

Hozzáteszem van már gyermekem,van tapasztalatom...


2014. jún. 20. 08:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%
Azért az, hogy ráülteti a gyereket a bilire, mikor az nyom, és oda megy a termék, marhára messze van attól, amikor a gyerek magától szól, mert felismeri az ingert és érti az összefüggést. Mindegy, végülis pelenkát spórolnak vele, amíg a gyerkőc ettől nem érzi magát rosszul, felőlem mindenki azt csinál amit akar. Gondolom elég nyugis lehet az a gyerek, ha megül a bilin, az enyémet odaszögelni sem lehetett volna.
2014. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ki az a suttyó, aki lepontozza azokat, akik azt írják, hogy nem korai? Miért baj az, hogy levesszük a gyerkőcről a pelenkát, és vesszük a fáradtságot arra, hogy 10 percenként ráültetjük a bilire. Talán irigykedik az illető, hogy mi foglalkozunk a gyerekkel? Vagy mi szúrja a szemét??? Annyi bunkó ember van, hogy borzasztó! Ha valaki nem ért egyet a másikkal, már le kell pontozni! Nevetségesek vagytok!
2014. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
Ja? És azért még nem kell kiakadni, mert más gyermeke egy évesen már szobatiszta! Vagy esetleg a tiéd kedves pontozó még 5 évesen sem volt az?Azért szúrja a szemed?
2014. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem sem korai. Sőt, pont azt nem értem, mi ez az új módi, hogy 3 évesen még pelusban aszalják a gyerekeket, mondván "nem érett meg" a szobatisztaságra... Miért kellene tudnia beszélni, járni ahhoz, hogy jelezze: kaki/pisi lesz??? Igenis, egy pár napos (!!) csecsemőn is észre lehet venni, amikor ürít, és ha az ember segít neki, hogy azt önmaga összepiszkítása nélkül megtehesse, akkor pár hét alatt képes rövid ideig visszatartani, illetve akaratlagosan akkor elengedni a pisit/megnyomni a kakit, amikor a megfelelő helyzetbe kerül (ruhátlanodik, bili, mosdó fölé tartják pl). Nagyon érdemes elolvasni azt a linket, amit valamelyik válaszoló fentebb beillesztett, komolyan. Főleg a kételkedőknek.

Én a kisebbikemmel (lány) 2 hónapos kora óta alkalmaztam az EC-t. Hát, mondhatom, hogy tök jó dolog. A babának is, nekem is (meg a környezetnek is, mivel összehasonlíthatatlanul sokkal kevesebb szemetet termelünk), meg a pénztárcánknak is.

Most múlt két éves a leány, és visszanézve azt mondom, abszolút megérte minden szempontból azt a plusz odafigyelést, ami az első kb 1,5 évben igényel ez a hozzáállás/módszer/ki minek mondja.

2014. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%
Aki nem ad pelust 1 éves kor alatt az egész éjszaka áll a gyerek ágya felett és figyeli, vagy szerinte nem baj ha pár órát pisiben/kakiban alszik? Azért azt nem hiszem el, hogy a 11 hónapos szólna éjszaka, hogy gyere már a bilivel.
2014. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Miért baj az, hogy levesszük a gyerkőcről a pelenkát, és vesszük a fáradtságot arra, hogy 10 percenként ráültetjük a bilire"

Senkinek semmi nem fáradtság, ha a gyerekéről van szó, csak te, mint felnőtt te sem mész 10 percenként a budira, hanem akkor amikor érzed, hogy kell, nem? Mert ezt nevezik szobatisztaságnak! Nem azt, ha valaki 10 percenként ül a budin, hogy majd csak sikerül valami...

A 10 percenként bilire ültetem a gyerekemet azért nem jó, mert semmi tudatos nincs benne.

De ha már nekiálltok itt sértegetni azt, aki szerint akkor lesz szobatiszta a gyerek, ha megérik rá, akkor én meg megkérdezném tőletek, hogy drága a pelenka, így spóroltok vele? És nyugodtan le lehet pontozni!!!

Ettől még egy adott gyerek nem lesz szobatiszta 11 hónaposan, örüljön a kedves anyuka, ha legkorábban 2 éves kora körül az lesz, amikor is nyugodt szívvel pelenka nélkül elviheti úgy, hogy nem lehet 10 percenként bilire ülni!

2014. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!