Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor kezdtétek el szobatiszta...

Mikor kezdtétek el szobatisztaságra nevelni gyerekeiteket? Hogyan kezdtétek? Hogy sikerült? Menny idő volt még teljesen leszokott a pelusről?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 15:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Én kislányom igaz még kicsi, 6 hónapos. Csak érdekelt hogy ki mikor kezdte :D



akinek téli baba, vagy februári mint nekem.. nem félt h megfázik, mert gondolom nem öltöztetitek fel ha nincs rajta pelus?!

2014. aug. 1. 14:39
 12/16 anonim ***** válasza:
Gondolom, ez a válaszom is le lesz pontozva, de azért vállalom: ha szeretnél szórakozni a dologgal, akkor azt nyáron érdemes. Ha inkább kivárod, amíg ő jelez, vagy jelzés nélkül, de elértek abba az életkorba, amikor valószínűleg menni fog neki (nagy valószínűséggel 2,5 éves kor után), akkor teljesen mindegy az évszak, nyugodtan fel lehet öltöztetni, mert minimális balesettel lesz szobatiszta
2014. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

én mindenkinek zöld kezet adtam :D



fél év alatt akkor szobatiszta lesz mire oviba megy??? vagy ott csinálnak belőle problémát ha van baleset??


tudom még messze van de szeretnék felkészülni :D

2014. aug. 1. 15:04
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek többségénél ez úgy működik, hogy egyszer csak átkattan náluk valami, és onnantól szobatiszták. Ez a "kattanás" rendszerint 2,5-3 éves koruk között történik meg, néha kicsit előbb, 2 éves kor táján. Van, aki korábban érik, más később, ennek hosszú távon semmi jelentősége nincs.

Én vagyok az egyik, aki hosszú ideig dresszírozta a gyerekét feleslegesen. Közel egy évig működött ez úgy, hogy ha küldtem, elment pisilni, ha nem küldtem, bepisilt. Magától soha nem szólt. A 3. szülinapja környékén egyik nap elkezdett szólni, onnantól gyakorlatilag nem volt baleset. Az ismerőseim között ez úgy volt, hogy időnként megpróbálták levenni a pelust, ha nem ment, visszaadták, míg az egyik próba sikerrel nem járt, és egy nap alatt szobatiszta nem lett a gyerek. Szóval náluk ugyanúgy ment, mint nálunk, csak épp megspórolták a pisi-kaki takarítást.

2014. aug. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

2 évesem csak akkor hajlandó bilibe pisilni,kakilni ha teljesen meztelen :) nem erőltetem nála, semmi értelme és mindenkinél mást jelent a szobatisztaság fogalma. Az a gyerkőc nem az akinek x időnként bilit csúsztatsz a feneke alá!

Ha egyedül vetkőzik, szól, kitörli magának és vissza is húzza a ruháját, lehúzza a produktumot és kezet is mos utána. ezt megteszi éjjel-nappal na az a gyerek teljesen szobatiszta nálam :)5 éves korára kell teljes mértékben egyedül elintézni a dolgát :)

2014. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14-es megírta a lényeget: a gyereknek meg kell érnie a szobatisztaságra. Nem akkor szobatiszta, ha bilibe/WC-be pisil-kakil, hanem amikor szabályozni tudja. Érzi, hogy kell, vissza tudja tartani, amíg pisilni lehet stb. Akit 1,5 - 2 óránként bilire ültetnek, vagy mindig megmondják, mikor "kell" pisilni, az be fog pisilni, ha jön az inger, de mivel senki mondja, hogy itt a bili, hát kicsorgatja. Meg kéne érteni az anyukáknak is, hogy nem verseny, ki lett előbb szobatiszta, mint ahogy a hasra fordulás, első fog kibújása, járni tudás sem. Mégis összehasonlítják, dicsekszenek, vagy elkeserednek. Önmagához mérd a gyermekedet, ne a szomszédéhoz, vagy a játszótéri pajtáshoz.
2014. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!