Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » FONTOS! Mit csináljak ha 27...

FONTOS! Mit csináljak ha 27 hónaposomat még nem érdekli a szobatisztaság?

Figyelt kérdés
néha belepisil a wc-be de ennyi!próbáltam hogy vegyük le a pelust de az istenért sem engedi?hogyan lesz így szobatiszta?mit csináljak?adjatok tanácsot!
2014. okt. 6. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hagyd békén. Pihentessétek kicsit a dolgot. Ha erőlteted, annál rosszabb. Néha kérdezd meg tőle, hogy akar-e wcbe pisilni, de ne legyen kényszer. Reggel felkelés után és az esti fürdés előtt legyen rutin, hogy wcre ül, de ha nem akarja, ne erőltesd.
2014. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell csinálnod. 2 éves gyereknek még nem kell szobatisztának lennie.
2014. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak annyit,hogy nem erőlteted.
2014. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sógornőm kislánya is így volt vele, aztán 3 évesen egyik napról a másikra levette magáról a pelust, és szobatiszta lett. De addig ellenállt, mindenféle próbálkozásra nemet mondott, küzdött az anyja ellen. Aztán egyszer csak meggondolta magát.


Én a lányommal próbálkoztam, kérdezgettem, levettem róla a pelust (de ő hagyta), ráültettem bilire többször, és így lett szobatiszta.

Viszont ő nem állt ellen. Ha a te gyereked ellenkezik, akkor még hagyd egy kicsit. Az erőltetés általában nem jó megoldás. Persze szerintem néha azért kérdezgesd, néha próbáld levenni róla a pelust. Lehet 2 hét múlva már ő is másképp látja majd.

2014. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amíg nem akarja nem tud eröltetni. Semmiről nem vagytok lekésve. Enyém 3,5 éve lesz lassan és nem szobatiszta még, majd eljön az ideje.
2014. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó erőltetni.Az én fiam most 2 éves és még ő is pelenkás.Reggelente,ébredés után ráteszem a bilire,olyankor mindig bele is pisil,napközben is ha eszembe jut ráteszem,de nem mindig pisil bele,csak ha épp eltalálom,hogy pont akkor kell neki.Kakilni egyáltalán nem hajlandó a bilibe.Vagy visszatartja,amig nem kap pelust,vagy volt olyan is,hogy felpattant a biliről és a padlóra kakilt.Egyenlőre a napi rutin,hogy reggel a bilibe pisil,aztán egész nap pelenka van rajta.Néha bepróbálkozom és leveszem a pelust,mindig megbeszéljük,hogy szól,amikor pisilni kell,de nyilvánvalóan nem ismeri még fel az ingert,mert csak olyankor szóla,mikor már folyik a combján a pisi.Ebből gondolom,hogy nem érett még a szobatisztaságra.

Szerintem ha ellenkezik a gyerek és nem akarja levenni se a pelust,akkor jobb ha egy időre felfüggesztitek a dolgot,max időnként ráteszed a bilire,Wc-re,hogy ismerkedjen a dologgal,de erőltetni nem kell!

2014. okt. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdd azzal, hogy nem 27 hónaposként, hanem 2,5 évesként emlegeted/kezeled.


Amúgy egy ekkora gyereknek nem kell még szobatisztának lennie. Unokahúgomnál az vált be, hogy csak a kisbabáknak van pelusuk, ő meg már nagylány, mint az anya, viselkedjen is úgy. A nagylányok kaphatnak szép kopogós cipőt, de a kisbabáknak nem való.


Nála bevált

2014. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, 27 hónap=2 év 3 hónap, tehát még bőven nem 2,5 év, de mindegy...

Csatlakozom az előttem szólókhoz, hagyd békén. Ha nem gyötröd se őt se magadat, hanem néha(!) felajánlod neki a bilit/wc-t mint lehetőséget, de messze nem ekörül forgatod az életeteket, akkor egy szép napon majd szobatiszta lesz magától és stresszmentesen.

Egyébként láttál már olyan egészséges gyereket, aki soha nem lett szobatiszta? :)

2014. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

nyilván tudok számolni, a lényeg azon volt, hogy egy több, mint két éves gyereket nem épp nyerő hónaposnak nevezni...

hónaposak a babák. Már egy 1,5 évesnél kifizetődőbb a 1,5 évet említeni a 18 hónap helyett.

De persze, egyszerűbb volt belekötni, mint értelmezni...

2014. okt. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én kisfiam 2,5éves mult 2hónappal és semmi hajlandóságot sem mutat a szobatisztaság iránt. Pedig próbálom kérlelni, megbeszélni, zsarolni- jutalmazni... +próbálom ráültetni, levenni a pelenkát és próbálkozni- de semmi siker, semmi nem vált be.

TÜrelmes vagyok, majd megy később. Ő harmadik gyerekem, az első 2évesen lett szobatiszta, a második kerek 3évesen... Na vele is küzdöttem eleget, azt hiszem a kicsi rá ütött ilyen téren! :)

EGyet lehet tenni- türelmesen várni. Persze kell beszélni róla, de hiába erőlteted, amig ő nem dönti el!

2014. okt. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!